Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Akü sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI
    mertka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R'dı
    merhabar abilerim kardeşlerim bugün başıma gelen saçma sapan bir olayı anlatmak istiyorum ve bilgilerinize ihtiyacım var.

Motorun epeydir akü sorunu vardı iki üç gün yattımı motor çalışmıyodu ittirp çalıştırıyodum aküyü doldurmak için ve bide sinyal yamuktu yenisi taktırmak için servise gidiyim dedim servisle aramda kırk km falan var bu arada neyse motoru servise bıraktım dedim böyle böyle akü sürekli boşalıyor ve şu sinyali takarmısınız dedim tamam iki saat sonra gel al dediler gittim motoru almaya gittiğimde aküden cızzz diye bi ses geliyodu dedim bak aküden ses geliyor arkadaş aküden ses gelirmi yhaaww dedi dalga geçer bir ses tonuyla servisteki arkadaş(servis honda sucular müşteri memnuniyeti sıfır) dedim gel bak o zaman o sesi onarmaya başladı o ses gitti neyse herşey yolunda dedim sinyali falan çalıştırdım yanıyor zaten havada kararmıştı daha geç olmadn yola koyuldumki bir kaç km gitmeden sinyallerin ikisininde çalışmadığını fark ettim devir saati ve benzin göstergesi hararet saati çalışmıyordu sanırım biraz geç farkettim ama artık geri dönemezdim neyse yaklaşık 20 km gittikten sonra ufak bi mola verdim motoru tekrar çalıştırmak istediğimde motor marş vurmuyordu ittirip çalıştırdım bende eve geldim ama bu saçma sapan olaya çok canım sıkıldı sağlam motorumu bozdu servis arkadaşlar abiler sizce ne olabilir

bu arada bide ampulün biri patlaktı onu değiştirildi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Akün bitmiştir,servis ölçtü mü akünü

mstf_gnc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya motor elegant 150
    kendi motorunun tamircisi ol bence hiç bi servise güvenme

Motosikleti
    Stunt Apache RTR Artık Yok....
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akün bitmiştir,servis ölçtü mü akünü
    vallahi biz biz mertle msnden herşeyi konuştuk.
    Akü bitik olsa kontak açıkken farlar güçlü bir şekilde yanmaz
    Sigorta atmış olsa kontak açık olsa bile motor çalıştığında yanar farlar (ama kontak açıkken yanıyor )sorun buda olamaz
    Akü kutup başlarından biri çıkmış olsa yine motor çalıştıktan sonra farlar yanar

Şimdi gelelim asıl soruna motorun kontak açıkken farlar yanıyor ama marş basmıyor motor giderken devir saati çalışmıyor normalde akü bitik olsa devir saati kafasına göre oynar ama bu çok garip bişey mertin söylediğini göre sadece kilometre saati çalışıyor zaten onunda aküyle alakası yok vallahi iş çok karışık ben çözemedim
    [B]Bahadır Şenonar[/B] [COLOR="Red"]A rh(+)[/COLOR]
    [B]Sözcüklerin gücünü anlamadan insanların gücünü anlayamazsınız.[/B] :bounce:

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Benim CBR da da benzer bir olay yasamıstım... Aynı sorunu baska bir arkadasım da yasamıstı; Belki senin sorunun da aynıdır...
    CBR'larımız aküyü sarz etmiyodu. Deponun altındaki bir sokette oksitlenme vardı; onu değiştirdik sorun halloldu.. Eğer böyle bir durum var ise; yeni akü alsan da sorun devam edecektir!
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim CBR da da benzer bir olay yasamıstım... Aynı sorunu baska bir arkadasım da yasamıstı; Belki senin sorunun da aynıdır...
    CBR'larımız aküyü sarz etmiyodu. Deponun altındaki bir sokette oksitlenme vardı; onu değiştirdik sorun halloldu.. Eğer böyle bir durum var ise; yeni akü alsan da sorun devam edecektir!
    çako çiko hacım bu cıbırların soketlerinin dışında kaplama felan yokmu nasıl bu kadar kolay oksitleniyor geçen motoru bakıma götürdüğümde servis motorun depoyu- yan kapakları felan söktü bütün elektirik tesisatı ortaya çıktı bütün kaplolar ve sokettlerin dışında ayrı bir koruma parça vardı ve hepsi sargılıydı

deli_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    velespit(Bianchi-Apache 941d)
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hani honda..oksitlenen soket kullanmakda ise ucuz elektrik malzemesi...hummm bunu dusunelim bi...
    Ben Felegin Tekerine Comak Sokariiiiim
    Kirli Dunyadaki Kirlenmemis Duygular Adina...
    Listen To Your Heart/Roxette/19.10.1988

Akünün sağlam olduğunu anlamak için farlar açıkken marşa basın sönükleşirse o zaman zayıf demektir

Motosikleti
    Akünün sağlam olduğunu anlamak için farlar açıkken marşa basın sönükleşirse o zaman zayıf demektir
    Tamamda farlar yanıyo ama marş hiç basmıyo sorun orda zaten

Alıntı Şenonar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamamda farlar yanıyo ama marş hiç basmıyo sorun orda zaten
    Marşın çektiği akım farın çektiği akımdan fazladır,çalışmayabilir.Hiç mi döndürmüyorkine

Motosikleti
    Marşın çektiği akım farın çektiği akımdan fazladır,çalışmayabilir.Hiç mi döndürmüyorkine
    Hiç basmıyormuş ses bile yok akü boş olsa bile çok hafif bir ses gelir ama mert dediki hiç ses yok çok garip valla ben çözemedim

Aküdür o akü,diğer göstergeleri falan da besleyemiyor,servis de başta aküye bakacağına dallanıp budaklanmış

kwsk-boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr125r repsol
    bence sorun ya konjektörde yada motorun elektrik aksamında işin en kötü tarafı inş. hastayı tamamen kaybetmezsin yani yeni parçalar takıldığında göstergen ve diğerleri eskisi gibi çalışır.

Motosikleti
    Honda CBR 125R'dı
    çok karışık bi durumun içindeyim bunu anladım hepsi bi aküyü şarj ettirdim sinyali değiştirdim başıma gelene bak walla teknik bilgim o kadar yok ben işçilik hatasına veriyorum ama yinede kimsenın günahını almak istemiyorum birazdan servisi arayacam olanları anlatacam sizlerle paylaşırım. Arkadaşlar yorumlarınız için çok teşekür ederim.

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    göstergeler falan çalışmıyorsa, yan tarafı aç bir bak bakalım soketlerden birbirine takmayı unuttukları varmı
    mert senin motorun garantidemi şu an, yani garanti süresi doldumu
    sıkıysa yakala HAYALBUYSA

Motosikleti
    Honda CBR 125R'dı
    abi daha garantide alalı 7 ay oldu sucuları sende biliyosun ne esnaflıkları var ne işten anlıyorlar...

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gel üşenmezsen tarsusa gönderim seni
    sıkıysa yakala HAYALBUYSA

Motosikleti
    Mert bence bundan sonra bütün bakımları için bizim buraya getir yol 2 katı ama en azından daha temiz daha iyi işcilikle yapıcaklarından eminim

Motosikleti
    Honda CBR 125R'dı
    şimdi tarsusamı gidiyim iskendurunamı gidiym
    bahadırım sağol çok yardımcı oldun kardeşim demir abi sende öyle siz ve diğer arkadaşlara yardımı bir borç bilirim teşekürler arkadaşlar

Motosikleti
    Honda CBR 125R'dı
    buraya sorunu yazmayı unutmuşum arkadaşlar servsive götürdüm olayın ertesi günü sigortayı değiştirdi herşey halloldu birde sinyal flaşörü bozulmuştu onu düzeltti yardımlarınız için tekrar teşekür ederim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler