Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

1985 model honda cg 125 - elektrik tesisatı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CG 125 1985 Model
    Arkadaşlar 1985 model orjinal japon honda cg 125 im var. Dedemden babama babamdanda bana kaldı insallah bndende olum olursa ona kalır. motorum da teknik hiçbir sorun yok cg lerde olmaz zaten fazla bi sorun ama tesisatı 6 volt bunu 12 volta çevirmek istiyorum bunu nasıl yapabilirim hangi parçalar değişecek hangi parça eklenecek ve tabi maliyeti ne kadar tutar . bi bilgisi olan varmı?
    Birde bi cihaz buldum nette gezerken 12v tu 24 v ta yukseltiyormus motorlar içinmiş acaba bunun 6v-12v dönüştürücüsü varmıdır.?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Orjianalliğini bozmayın,sonuçta Çin parçalarını kullanarak dönüştüreceksiniz.6v ile daha değerlidir.
    http://www.sahibinden.com/28_000_km_...XQQdisplayitem

Motosikleti
    Honda CG 125 1985 Model
    orası öyle ama motora ışık dayanmıyor kutulu angel taktım patladı. araba ampülü taktım garantili japon bi marka onun uzununu patlattı zaten kaldıramıyordu.

yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    sürekli ampül patlatıyorsa konjektörde bir sorun var diye düşünüyorum. Bence 12 volta çevirmeden önce konjektörün çıkışını bir ölç. 2000 devirde 7.2 volt civarında olması lazım ve daha yüksek devirlere çıktıkça da voltajın değişmemesi gerekir. Eğer devir arttıkça voltaj artmaya devam ediyorsa konjektörün alternatörden gelen akımı regüle etmiyor demektir. 12 volta çevirdikten sonra çıkan problemlerden dolayı üç kuruşluk ampulü aramaz olursun sonra.

Motosikleti
    Honda CG 125 1985 Model
    tmm deniyeceğim konjoktor tam olarak nasıl bişey malzemem var ölçü aleti filan neresinde bulunur motorun

Motosikleti
    Honda CG 125 1985 Model
    tmm deniyeceğim konjoktor tam olarak nasıl bişey malzemem var ölçü aleti filan neresinde bulunur motorun

Motosikleti
    Honda CG 125 1985 Model
    konjektör motorun neresinde bulunur..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:21 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:11 ----------

bilen yokmu ?

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Bu konuda motorhocasi nickli arkadaşa danış bence..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:23 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:22 ----------

Zaten ilk yorumu o yapmış. Pardon görmedim
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konuda motorhocasi nickli arkadaşa danış bence..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:23 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:22 ----------

Zaten ilk yorumu o yapmış. Pardon görmedim
    Konjektör Vosvos'un arka koltuğunun altında solda bulunur.
    Şarj dinamosunun yakınlarında arayın.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler