Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

100 km de yağ değişimi olur mu???

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    cbf150
    Duyanda yağı sudan ucuz sanacak
    Tamam yağ değişimi önemlidir ama çokda abartmayalım. Ayrıca bu çıkan yağları ne yapıyorsunuz, merak ettim.(Çevre açısından)
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    newceri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Alıntı aljandnz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sıfır makinaların parçaları,çalışma yüzeylerine alışana,metallerin işlenmesinden dolayı cidarlarındaki pürüzleri atana kadar geçen zamanda makinanın yağına önemli miktarda metal tozu ve hatta talaşı karışabilir..Alp_tunayın dediği gibi satılmayı beklerken yağ bozuluyor.Asya 150t kullanıyorum Sıfır km aldığım gibi yağını değiştirdim.akabinde 10-20-40-70-100. ve devamında her 150 km de yağını değiştiriyorum.her 600 de yağ filtresini temizliyorum.değişim 10 dk alıyor.motorum daha sessiz yüksek devirde daha tatminkar bir sürüş sağlıyor.akışkanlığı yükselmiş bir yağın yüksek devirde krank yataklarını yada silindir cidarlarını ne kadar yağladığı meçhuldür.
    Sazan gibi atladık mesaja. adam 1 mesajla dalgasını geçmiş gitmiş. ) (coq galiba(kesin))
    2008 Ybr125 Buji : NGK CR6HSA Motor yağı : motul 5000 15w50 Rolanti:1.300dvr Filtre temiz ve kuru - zincir ve kablolar yağlı - Kask ve çene kemeri takılı

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    O zaman ben hemen yağ bayiliği alıyorum hepinize 1 koli yolluyorum 1 kolide 10 tane olsa 15den 150tl hesap numarasını yazarım verirsiniz parasını.Her 10km de bir değiştir sen o motor 500.000km sorunsuz götürür
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

ilhan1154 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda pcx 125
    Alıntı aljandnz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sıfır makinaların parçaları,çalışma yüzeylerine alışana,metallerin işlenmesinden dolayı cidarlarındaki pürüzleri atana kadar geçen zamanda makinanın yağına önemli miktarda metal tozu ve hatta talaşı karışabilir..Alp_tunayın dediği gibi satılmayı beklerken yağ bozuluyor.Asya 150t kullanıyorum Sıfır km aldığım gibi yağını değiştirdim.akabinde 10-20-40-70-100. ve devamında her 150 km de yağını değiştiriyorum.her 600 de yağ filtresini temizliyorum.değişim 10 dk alıyor.motorum daha sessiz yüksek devirde daha tatminkar bir sürüş sağlıyor.akışkanlığı yükselmiş bir yağın yüksek devirde krank yataklarını yada silindir cidarlarını ne kadar yağladığı meçhuldür.
    150kmde yag degısımı ılgınc
    motor 7500kmye gelınce sadece 1000tl yag parası vermıs oluyorsun
    Dünyanın en güzel hediyesini sana vermek isterdim ama seni sana veremem ki...

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Ne anlamaz insanlarımız var yahu....

Arkadaşlar ben ilk yağ değişiminden bahsettim..... Motoru teslim aldığınızda ilk çalışmadan dolayı partiküllerin motora zarar vermemesi açısından en kısa sürede ilk yağ değişiminin faydasını anlatmaya çalıştım....
    Sonraki yağ değişimi 1000 km... 4000km....7000km ve 10.000 km şeklinde periyodik olarak sürer.....

Yaparsanız ya da yapmassınız.... Abuk subuk şeyler yazmanıza gerek yok...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne anlamaz insanlarımız var yahu....

Arkadaşlar ben ilk yağ değişiminden bahsettim..... Motoru teslim aldığınızda ilk çalışmadan dolayı partiküllerin motora zarar vermemesi açısından en kısa sürede ilk yağ değişiminin faydasını anlatmaya çalıştım....
    Sonraki yağ değişimi 1000 km... 4000km....7000km ve 10.000 km şeklinde periyodik olarak sürer.....

Yaparsanız ya da yapmassınız.... Abuk subuk şeyler yazmanıza gerek yok...
    Fabrika verileri genellikle 300km diyor nedeni sen 10 kmde kende değiştirsen o metaller dökülüyor ne olur dersende 200.000km gideceğine 197.000km götürür
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler