Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Birbirine uyan parçalar...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    gv 250 nin şamandırasına alternatif var mıdır?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Vardır 100 tl ile takas ediliyor

burak2003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsuz motorcu :)
    Selamun aleykum sayfamiza bilgi ve tecrubelerimizi paylasmaya devam edelim lutfen, zira yarin bunlar yine bizlere lazim olucak katkilarinizi bekliyoruz, simdiden tesekkur ederiz,

Motosikleti
    KTM - RC 390
    KTM RC 390 , Duke 390 ile Bajaj Dominar 400 ün motor parçalarının çoğu birbirine uyumlu. Zaten aldığım ktm parçalarının çoğunda bajaj yazıyor.

Motosikleti
    Baglanti seklini ve resimleri paylasirmisiniz?

Motosikleti

Lifan glint 100 ve es modeli...

Degerli dostlar tecrube ve paylasimlarimiza devam edelim mesela lifan uretimi durdurduğu en azindan motor getirmedigi duyumu var, lifan glint 100 motorunu lifan pony 100 elden marşli modelin motoru ayni oldugu soylenkyor, lifan glint 100 ve lifan pony 100 e birebir uyan marka ve model motor ve parcalari bilgisine ve tecrubrsine sahip olanlarin paylasimlarini bekliyoruz...

www.lifan.com.tr/templates/yootheme/cache/LF100-3R%202-b8ca11b0.webp

Motosikleti
    KTM 390 ADV//CRF RALLY // CBR 500R // Pulsar 200NS
    pulsar 200ns oksijen sensörü ile peugeout 206 2006 modelin oksijen sensörü aynı biri 1000lira civarı diğeri 200 300 lira. aklınızda olsun
    maktama bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    2006-2008 Er6F için;

*Ön amortisör: Mt25, Mt07
    *Hararet müşürü: Honda Civic
    *Benzin pompası: Suzuki Carry

Sym Wolf için;

*Ön dişli: Bajaj Pulsar
    *Yağ filtresi: Tvs Apache
    *Sağ peg: Tvs Apache
    *Ön amortisör: Honda Cbf 150
    *Debriyaj teli: Honda Cbf 150
    *Arka disk: Yamaha R125
    *Benzin filtresi: Tofaş , Cf Moto 650 Mt
    *Fren maneti: Rks Titanic 200 , Suzuki VStrom 650
    *Debriyaj balatası: Honda Cbf 250 Twister
    Barisozde bunu beğendi.

Motosikleti
    150 z one
    Montiel 150 z one için far bulamıyorum uyan bi far varmi

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    Amortisor körükleri belki gerekli olabilir.ben KLR 650 ye takmıştım,tam olmuştu..
    Karaköy persembe pazarı hırdavatçılarında..

Alıntı KALDERA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çantalarını değiştirmek isteyen veya yeni almak isteyenlere alternatif seçenek olması hasebiyle almış olduğun çantaların fotoları ektedir.

çantaların tanesini 160 liraya aldım.bu çantalardan N11 deki fiyatları 250 liranın üzerindeydi sanırım.
    Ayrıca 2 adet amortisör körüğü olarak kullanacağım 2 adet kauçuk körükte aldım.400 ile 500 lira arasında yetkili servislerde fiyat istenen bu körüklerin tanesi 25 lira.. ve daha güzel ve yumuşak..ben beğendim..

Amortisör çorabı olarak kullanamak istediğim kauçuk körükler bunlar..
    http://uzmanoto.org/kaldera/koruk.jpg
    http://uzmanoto.org/kaldera/mano1.jpg
    http://uzmanoto.org/kaldera/mano2.jpg
    http://uzmanoto.org/kaldera/mano3.jpg
    çantalar sağlam ve su geçirmez olarak yapılmış.hacimleri yeterli büyüklükte..oldukça işe yarayacaklarını düşünüyorum..

ayrıca metresi 1 liradan ince zarif paslanmazdan yapılmış 2 metre zincir aldım.bu zincirleri çantaların her iki tarafına içten monte edicemki kapak açıldığında zincir fren görevi yapsın.

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Nc 700 - 750'nin hemen hemen her parçası Cbr 500R / Cb 500F ile uyumludur, genelde Nc sahipleri serviste bunu bilmediği için biraz kazıklanır, çünkü aynı sinyal, disk, amortisör, peg, manetler v.s. Nc sahiplerine daha fazla paraya kitlenir .. ama bunu nedense bir NC sahibi bile kabul etmez .. zanneder ki Honda mühendisleri bir araya gelip her motosiklet için ayrı ayrı parça üretmiştir.

Not ; 500R'a NC sinyali, NC'ye ise 500R diski takmışlığımız var, sadece disk neredeyse 3 kat fark ediyordu o dönem ...
    Barisozde ve espresso bunu beğendiler.
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

Motosikleti
    Bu cantalari aldiginiz yer belli gun acilan pazarmi dukkanmi mumkunse link veya konum atarmisiniz, kutular cok güzelmiş, banada lazim aslinda imkan olunca almak isterim, selamlar saygilar,

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:04 ----------

Bu cantalari aldiginiz yer belli gun acilan pazarmi dukkanmi mumkunse link veya konum atarmisiniz, kutular cok güzelmiş, banada lazim aslinda imkan olunca almak isterim, selamlar saygilar,

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nc 700 - 750'nin hemen hemen her parçası Cbr 500R / Cb 500F ile uyumludur, genelde Nc sahipleri serviste bunu bilmediği için biraz kazıklanır, çünkü aynı sinyal, disk, amortisör, peg, manetler v.s. Nc sahiplerine daha fazla paraya kitlenir .. ama bunu nedense bir NC sahibi bile kabul etmez .. zanneder ki Honda mühendisleri bir araya gelip her motosiklet için ayrı ayrı parça üretmiştir.

Not ; 500R'a NC sinyali, NC'ye ise 500R diski takmışlığımız var, sadece disk neredeyse 3 kat fark ediyordu o dönem ...
    Bugün disk değiştirdim, Mt25 diski en ucuz 1000 lira internette. R25 diskleri 600'lere kadar dolu
    İşin komik yanı parça kodları aynı, motosikletin sayısına göre sürümden hesap yapıyorlar. Elektronik parçalar belki bir soru işareti yapar modeller arası ama mekanik parça ve tam uyuyor yani.
    espresso ve Gökhan_Aygün bunu beğendiler.

Motosikleti
    Bu rezimdeki motor marka model nedir?

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün disk değiştirdim, Mt25 diski en ucuz 1000 lira internette. R25 diskleri 600'lere kadar dolu
    İşin komik yanı parça kodları aynı, motosikletin sayısına göre sürümden hesap yapıyorlar. Elektronik parçalar belki bir soru işareti yapar modeller arası ama mekanik parça ve tam uyuyor yani.
    Bazen millet uyanmasın diye, mesela desenleri farklı yapıyorlar diskte ama gramajına, kalınlığına, kullanılan materyale kadar birebir aynı oluyor .. aklıma gelmişken jant konusu da öyle .. mesela ben canım isterse sırf modifiye olsun diye Nc jant'ı takıp cbr 500R diski ile bile sürebilirim ya da tam tersi ...

Tabii aynı segmentin naked / racing değişim yeteneği daha sonsuz ... Mt25 ve R25 kullananlar birbiri arasında sonsuz değişim yapabilir
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

Motosikleti
    Yamaha süper tenere 750 için ateşleme bobini lazım.oem numarası 4DN823200100..dış bobin de denir..bunun için uyumlu olan muadilini bilen varmıdır..
    https://images.app.goo.gl/8ygXzwd7SWfw4EvD7

Motosikleti
    Alıntı KALDERA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha süper tenere 750 için ateşleme bobini lazım.oem numarası 4DN823200100..dış bobin de denir..bunun için uyumlu olan muadilini bilen varmıdır..
    https://images.app.goo.gl/8ygXzwd7SWfw4EvD7
    süper tenere XTZ 750 için aradığım ateşleme bobininin YBR 125 teki bobin ile uyumlu olduğuna ulaştım.belki başka arayan biri daha olabilir.
    buraya sonucu not düşelim.
    Alıntı burak2003 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:04 ----------

muhterem banamı dedin..böyle olduğunu varsayarak aldığım yerin bilgisini paylaşıyorum.Çantaların kodu vardı.MANO mct gibi bir şeydi. gri siyah turuncu renkleri vardı.belki başka renkleride yapılmış olabilir.ben cok memnun kalmıştım.ihtiyacım olursa tekrar bunları kullanırım. detaylı fotoları ve montaj sonrası için BURADA

Karaköy ARAP CAMİİ ye çok yakın bir yerde.
    ETA MAKİNE
    TERSANE CAD.NAFE SOKAK.ERDOĞANLAR İŞ MRK.NO:1-3/1
    KARAKÖY İSTANBUL

TALİP YILMAZ BEY
    TEL:0212 235 67 18 0532 656 77 66

Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    Hortlatayim: bisan roadstar lifan(xv250 virago bloklar) piston segman ariyorum. Standart 49mm

Honda activa, honda apacy vs birebir diyenler var. Çin piston takacagima daha ucuza orj honda piston bulunabiliyor.

Konuyla ilgili bilgi verebilecek varmi?

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    hortlatalım,
    ne güzel bir konuydu bu böyle eskiden...

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Pulsar NS200 radyatör fanı bağlantı yerleri farklı olsa da Yamaha Xcity250'ye takılıyor.
    TVS Apache RTR150 yağ filtresi Suzuki Burgman UH200 ile aynı
    fazil bunu beğendi.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler