Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motora Birşeyler Oluyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    GuNMember - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki CharmandER-5 2005
    Merhaba Arkadaşlar,
    Bugun Kahvaltı İçin Hacısayid'de Toplanmaya Giderken Motora Birşeyler Oldu
    Çevreyolundan Çıktıktan Sonra Motor Gaz Yememeye Başladı Pek Bozuntuya Vermedim Ama Yokuşu Çıkarken İçimden "Eyvah Çıkamıyıcak" Dedim Ama Zar Zor Çıktı.Kahvaltıdan Sonra Marşa Basıp Sorunsuz Bindim Hatta Yolda Sad0 Nickli Arkadaşla 80-85 km Hızla Gidiyorduk.
    Fuar Çıkışı Yine Tam Gaz Geriye Dönerken Trafik Sıkışıklıgında Gaz Kesince Yine Aynı Sorun Meydana Geldi Gazı Kestiğim Anda Birdaha Gazı Almıyor Ve Devir Düşmeye Başlıyor.
    Uzun Süre Yüksek Devirde Kullandıktan Sonra Motor Gaz Yemiyor Bir Süre Böyle Gittikten Sonra Tekrar Açılıyor.Motor Gaza Yüklendikçe Tepki Vermiyor Veya Aşırı Geç Tepki Veriyor
    Bu Sorunun Nedeni Nedir?
    Bir Arkadaşım Karburotoru Temizlettirelim Düzelir Dedi Acaba Sorun Karburotorun Pıslenmesındenmı Kaynaklanıyor?
    "TayGuN"
    "GuNControll"
    "Hızlı Gidebilirim Sen Yapma Telaş (; "

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mondi 150MC
    Banada mondialde Anlattığın türde sorunlar oluyordu..
    Hava filtresi veya karburatorle ilgili bir sorun vardır Bi göster anlıyan birine istersen..
    [B]Her beden üzerinde % 5o ölüm ihtimali ; % 5o yaşam ihtimali taşır... [/B][COLOR="Red"][b]!!!!!--HyO--!!!!!:queen:[/b][/COLOR]

Motosikleti
    honda cbf250 - kymco agility 125
    buji elektrik kesmişde olabilir. benim kymco agility de bu yüzden ovanın ortasında bırakmıştı beni. sonra baktırdım sorun bujiden çıktı.

Motosikleti
    Alıntı mavipatika adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    buji elektrik kesmişde olabilir. benim kymco agility de bu yüzden ovanın ortasında bırakmıştı beni. sonra baktırdım sorun bujiden çıktı.
    Bu Yolda Bırakmıyor Kısa Bir Süre Süründürüyor (: Motor Durma Seviyesine Geliyor Ve Sağa Yanaşmak Zorunda Kalıyorum 100 Metre Bu Şekilde Gittikten Sonra Motor Eski Haline Dönüyor

Hava Filtresinide Yeni Değiştirmiştim 2-3 hafta Oldu
    "TayGuN"
    "GuNControll"

desert3737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    7-8 sene evvel aynı böyle bi olay benim de başıma gelmişti şimdi o rezilliğimi hatırladım.. daha ilk motorumdu o zamanlar... son derece bilgisizdim... motorcuya kadar zar zor gittim adam bi ton güldü bana meğer cikleyi açık unutmuşum
    "cemalsafi.org"=> şiirden daha ötesi Üstad Cemal SAFİ...

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    scooter 1500cc ler otomatik cigle dir arkadaş hava filtresi buji karburatör karburatör manifoltu ve silindir üst kapak contası oalbilir...
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    bujiye giden kablolara dikkat et. yerinden çıkmış olabilir, benimde başıma aynı dediklerin gelmişti, karbüratörü didik didik ettim, yeni filtreyi attım başka taktım, bujiyi değiştirdim ama meğersem kablo bağlantı yerinden oynuyomuş
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    Alıntı zaferkarizma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    scooter 1500cc ler otomatik cigle dir arkadaş hava filtresi buji karburatör karburatör manifoltu ve silindir üst kapak contası oalbilir...
    E Başka Ne Kaldı (:
    Motor Rektefiye Görmüş Ve Aldıgımda 12 000 Deydi Motor Aksamıyla Ilgılı Bır Sorun Olacagını Sanmıyorum Çünki Hergün En Az 60-70 Km Yol Yapıyorum Ve Boyle Bır Problem Olmuyor Sadece Uzun Süre Tam Gaz Gidince Oluyor
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bujiye giden kablolara dikkat et. yerinden çıkmış olabilir, benimde başıma aynı dediklerin gelmişti, karbüratörü didik didik ettim, yeni filtreyi attım başka taktım, bujiyi değiştirdim ama meğersem kablo bağlantı yerinden oynuyomuş
    Yarın Bı Oralarıda Kurcalıyım (:
    "TayGuN"
    "GuNControll"

Dostum uzun süre tam gaz gidince motor yeterince soğuyamıyorsa şişme denilen olay olabilir motor yağını kontrol et.

Motosikleti
    Alıntı aegeanxtr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum uzun süre tam gaz gidince motor yeterince soğuyamıyorsa şişme denilen olay olabilir motor yağını kontrol et.
    Malesef Onuda 5 Gün Önce Değiştirdim (: Shell Helix 40-10 Veya 10-40 (İkisinden Biri Tam Hatırlamıyorum)Gibi Birşey Koyuldu
    "TayGuN"
    "GuNControll"

Motorla biraz gezdikten sonra bujiyi söküp yağlanma varmı diye bak segmanlar kaçırıyo olabilir motor rektefiye görmüşse 10 40 yağ ince gelebilir ve düzgün yağlama olmuyodur bujide yağlanma varsa 15 40 yada 20 40 yağ koyup öyle dene.

Motosikleti
    Alıntı aegeanxtr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorla biraz gezdikten sonra bujiyi söküp yağlanma varmı diye bak segmanlar kaçırıyo olabilir motor rektefiye görmüşse 10 40 yağ ince gelebilir ve düzgün yağlama olmuyodur bujide yağlanma varsa 15 40 yada 20 40 yağ koyup öyle dene.
    Hmm Bir Bakayım Motor Galiba Rektefiye Görmüş Bloğu İncelediğimde Rektefiye Yapıldıgını Görmüştüm
    "TayGuN"
    "GuNControll"

Doobly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Aynı problem bende de oluyordu. Egsoz boğazında kırık varmış garanti kapsamından değiştirdiler düzeldi.

avare rulman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 + honda cbr 250r
    synı durumu mobylette'de yaşamıştım. karbüratör temizliğinden sonra sorun çözülmüştü.

Motosikleti
    Alıntı avare rulman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    synı durumu mobylette'de yaşamıştım. karbüratör temizliğinden sonra sorun çözülmüştü.
    Bende Karburotorden Şuphelenıyorum Çunkı Bakımlarını Aksatmadan Kendım Yapıyorum Yağını Km.si Gelmeden Değiştirdim Filtre Pek Fazla Kirli Değildi Onuda Değiştirdim Karburotorden Pek Anlamadıgım İçin Oraya Girmedim(:
    "TayGuN"
    "GuNControll"

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    bence ilk önce karbüratör bogazını söküp bir bak.ufak bir çatlak varsa fazla hava alıp kesme yapar.2.olarak bujini degiştir derim iyi bir buji al bosch filan.buji kablon ve ya pipo buji şapkasıda sorunlu olabilir.son olarakta karbüratör vakum lastigi özelliğini yitirmiş olabilir.vakum lastigi bazulmaya başlayınca 20-30 km sonra motor sanki gaz yemiyormuş gibi oluyor daha önce başıma gelmişti.birde beyindende kaynaklanıyor olabilir arıza.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    sorunun karbüratörden kaynaklanıyor arkadaşım ama karbüratörden anlamıyorsan kendin açma git tamircine temizlesin ayarlasın.. neme lazım ignesini falan kırarsın yanlışlıkla zaten pek bişey istemezler bi karbüratör temizlemeyede.. birde depodan gelen benzin hortumuna küçük bi filtre taktır istersen

Motosikleti
    Alıntı Arjantinli69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence ilk önce karbüratör bogazını söküp bir bak.ufak bir çatlak varsa fazla hava alıp kesme yapar.2.olarak bujini degiştir derim iyi bir buji al bosch filan.buji kablon ve ya pipo buji şapkasıda sorunlu olabilir.son olarakta karbüratör vakum lastigi özelliğini yitirmiş olabilir.vakum lastigi bazulmaya başlayınca 20-30 km sonra motor sanki gaz yemiyormuş gibi oluyor daha önce başıma gelmişti.birde beyindende kaynaklanıyor olabilir arıza.
    Malesef Onuda Yeni Değiştirdim Hortum Kelepçenin Oradan Yırtılmıştı Motor Stop Ediyordu
    Alıntı yunusus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sorunun karbüratörden kaynaklanıyor arkadaşım ama karbüratörden anlamıyorsan kendin açma git tamircine temizlesin ayarlasın.. neme lazım ignesini falan kırarsın yanlışlıkla zaten pek bişey istemezler bi karbüratör temizlemeyede.. birde depodan gelen benzin hortumuna küçük bi filtre taktır istersen
    Bugun oto Sanayiye Gidicem Orda Baktırırım İşide Ögrenirim(:
    "TayGuN"
    "GuNControll"

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    ama filtre taktırmayı unutma çok faydasını görürsün..

Motosikleti
    Alıntı yunusus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ama filtre taktırmayı unutma çok faydasını görürsün..
    Tamam Onuda Yapıyım Temiz Olsun Bizim Olsun (:
    "TayGuN"
    "GuNControll"

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler