Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

subap ayarını yaptım amaaaa

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    racer 200
    güzelce söktum subap ayarını yaptım fakat bır sey dıkkatımı cektı...
    vıtese takıp arka tekerı cevırmekle ugrasmayım dıye krankı cebırmek ıcın motorun sol tarafında kucuk bı kapak var onu actım...ve actıgımda orda cok az bı yag gördum...2000 km önce acmıstım o kapagı ve suan kola şişesının kapagının alacagı kadar yag vardı...mıktarı anladınız sanırım...
    normalde olmaması lazımdı...
    subap ayarını yaptım...
    sonra motoru bı calıstırdım ve ordan hava geldıgını gördum...%100 kompresyon havası...burdada ne demek ıstedgımı anladınız sanırım....
    2. resım... bende yuvarlak kırmızı ıle gösterdıgım yere sıvı conra sürüp kapadım...
    ama motorun performansında falan hıc bı sıkıntı yok...
    deneme turu atmak ıcın cıktım yola...1 km gıtmeden yagmur basladı bı guzelde ıslandım gerı geldım...

bunlarda arta kalan vıdalar...
    saka saka benım motordan arta kalanlar degıl...
    arkadaslarımda motorlarını tamır ıcın bana getırırler...onların motorlardan artırdıgım vıdalar...
    fazladan koymuslardı ben de aldım yaww

ee okadar ugrastım bı ödülü de hakettım sanırım...
    transformers 2 ve dıkınacagım abur cuburlar

herkese kazasız belasız sürüşler dilerım saglıcakla kalın

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:03 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:29 ----------

bu resmı koymayı unutmusum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu motorlarada çok gereksiz parça koyuyorlar canım

siyahatmaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM HD 200 EVO
    İnsanın kendi motorunu yapması kadar güzel bir şey yok....
    Yollar size, sizler Allah'a emanet.....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    racer 200
    Alıntı casillas00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    butun motorlara fazla parca koyuyorlar yaw bende sökup sökup alıyom...
    yakında bu fazlalıklarla bı motor yapacam

huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    sorunu kendın cözmen cok guzel.demekki elınden gelıyor cogu ınsan motorun bujısını degıstırmeyı bılmezken sen motorun cıgerını söküp toplamıssın ne mutlu sana paylasım ıcın tesekkurler bızde acıp bi bakalım belki bızdede aynı sorun olabılır??kolay gelsın...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    racer 200
    Alıntı huska adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sorunu kendın cözmen cok guzel.demekki elınden gelıyor cogu ınsan motorun bujısını degıstırmeyı bılmezken sen motorun cıgerını söküp toplamıssın ne mutlu sana paylasım ıcın tesekkurler bızde acıp bi bakalım belki bızdede aynı sorun olabılır??kolay gelsın...
    komple motoru parcalayıp gerı toplayabılırım....
    bundan önce 4 motorum oldu ve onlarda baya bı tamırle ugrasmıstım...jawa ve gs500 özellıkle...bı motoru yarmadıgım kalmıstım....
    bu resımlerde de motor kıtlemıstı onun ıcın parcalamıstım...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:37 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:34 ----------

Alıntı siyahatmaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnsanın kendi motorunu yapması kadar güzel bir şey yok....
    abı calıstıgım işte hafta sonları tatıl...ben gezmek yerıne gıdıp orda aksam 9-10 a kadar motor tamır ederım..para marada ıstemem...yeterkı motro tamır edeyım...motorla ugrastıkca mutlu oluyorum...durduk yere kendıme iş cıkartırım...hele ılkbahar bı gelsın yagmurlar dursunda...motoru komple parcalayıp temızleyıp gerı takacam..bıde boyayacam tabı....

Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    takım taklavat tamam usta var dukkanda buldun mu bi motor servısı acabılırsın))

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    racer 200
    takım taklavat tamam usta var dukkanda buldun mu bi motor servısı acabılırsın))
    nakıt sıkıntısı cekıyoz abı yaa...hanı destek olacak bırılerını bulsak o iş icin yer falan hepsı varda...sadece nakıt...
    gercı nakıt sıkıntısı bahane...
    ben elımı tasın altına sokmaktan korktugum ıcın olmuyor...yoksa cogu arkadasım söyluyor dukan ac dıye...
    bı tamırcı arkadasımda her yanına gıttımde...dukkan ac sana bı ton malzeme verecem dıyo....hayırlısı neyse o olsun diyelım...

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı casillas00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boşu boşuna parça koymuşlar )
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    Alıntı racer2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nakıt sıkıntısı cekıyoz abı yaa...hanı destek olacak bırılerını bulsak o iş icin yer falan hepsı varda...sadece nakıt...
    gercı nakıt sıkıntısı bahane...
    ben elımı tasın altına sokmaktan korktugum ıcın olmuyor...yoksa cogu arkadasım söyluyor dukan ac dıye...
    bı tamırcı arkadasımda her yanına gıttımde...dukkan ac sana bı ton malzeme verecem dıyo....hayırlısı neyse o olsun diyelım...
    abi sana en fazla 7500tl lazım.takımlar varsa sana sadece dukkanı duzecek nakıt lazım ufak tefek eksıklerı yavas yavas toplarsın.para bırıktırmeyı deneyebılırsın senın gıbı bı arkadasım olsa hıc dusunmem acarım konyaaltına bı dukkan.bızım buralarda hıc servıs yok yazda gelıyor bu yolun ustunden gecen gunluk en az 1000-1500 motor var turıstlerın kıraladıgı motorlar var yazın hemen hemen hergun goruyorum arıza bol anlıyacagın ama ıste bu işe buralarda önemseyen yok nedıyelım allah sana yardım etsın

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    racer 200
    abi sana en fazla 7500tl lazım.takımlar varsa sana sadece dukkanı duzecek nakıt lazım ufak tefek eksıklerı yavas yavas toplarsın.para bırıktırmeyı deneyebılırsın senın gıbı bı arkadasım olsa hıc dusunmem acarım konyaaltına bı dukkan.bızım buralarda hıc servıs yok yazda gelıyor bu yolun ustunden gecen gunluk en az 1000-1500 motor var turıstlerın kıraladıgı motorlar var yazın hemen hemen hergun goruyorum arıza bol anlıyacagın ama ıste bu işe buralarda önemseyen yok nedıyelım allah sana yardım etsın
    sımdı aldıgım aylıkla anca ay basını getırıyok...yazında 3-4 aylıgım bana kalıyo...cok zor yanı su durumda....
    konya altını bılırım...3-4 gun orda tatıl yapmıstım...cemre otelde kalmıstım...bahcesınde havuzda vardı...
    bı ara antalyada bı tamırhane usta arıyordu...kalacak yerde verıyodu ama dedıgım gıbı elımı tasın altına sokmaktan korkuyom...
    bu sadece dukkan acmakla bıtmıyo...bunun vergısı var ıvırı zıvır bı ton iş...ılk actıgımızda en az bı 3-4 ay iş olmaz...o iş yerının kırası mırasıda olacak...ohoo ölme eşşegım ölme...bıde bagkur yatırcan her ay....
    amaan kım ugrascak onlarla...
    aslında seyyar tamırcılık yapsam...yanıma takım taklavat alıp bırı telefon eder suardyım dıye bende basıp gıderım....korsan tamırcı

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:35 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:33 ----------

siz dukkanı acın aylıgımı verın ssk mı yatırın...gelıp calısyım...1-2 ay kaalcak yer verın sonra bı ev bulur kıralarım...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    racer 200
    su an motor sankı eskısıne göre bıraz daha cekısten dustu gıbı...
    subapları ayarlamadan önce benzın subabında hıc bosluk yoktu...sıfıra sıfırdı..ekzos subabı olması gerekenden bıraz fazlasıydı...zaten onun sesıne kıllandım da tekrar actım...
    suan ses mes yok..ıkısınıde olması gerektıgı ayarladım...ama eskısıne göre bıarz daha cekısten düştü sankı...
    bıde su krank ordakı anlattıgım olaydakı gelen havayı kestıgm ıcın kompresyon oranı bıraz daha arttı....
    benzın subap aralıgı önceden tam 0 dı suan 5...2-3 e mı dusuruyum acaba...gercı ona görede sentıl cakısı yok..en kucuk olan 5...

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    Bujiyi sökmeden ayarladığın sibop o kadar olur.... Dandirik çakma usta seni...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    racer 200
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bujiyi sökmeden ayarladığın sibop o kadar olur.... Dandirik çakma usta seni...
    yanımdamıydın dandirik abı...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:56 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:54 ----------

hem bujı ıle ne alaka...
    pıyanonun subaba basmadıgı herhandı bı noktada aradakı boslugu ayarladım...
    suan fısır fısır...ses mes yok...
    sente ayarı yapmıyokkı piston ölu-diri noktayı bulalım...

Motosikleti
    cbf1000
    yanımdamıydın dandirik abı...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:56 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:54 ----------

hem bujı ıle ne alaka...
    pıyanonun subaba basmadıgı herhandı bı noktada aradakı boslugu ayarladım...
    suan fısır fısır...ses mes yok...
    sente ayarı yapmıyokkı piston ölu-diri noktayı bulalım...
    Senin ustalığın bu kadar olm.....

Sibop ayarı neye göre yapılır?...

Lam akşam akşam güldürdün beni....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    racer 200
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin ustalığın bu kadar olm.....

Sibop ayarı neye göre yapılır?...

Lam akşam akşam güldürdün beni....
    ben bıldıgım yoldan şaşma abı...su ana kadar böyle yaptım bundan sonra da böyle yaparım...
    sente ayarı neye göre yapılır...

serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    iyi olmuştur..
    Takma Kafana Hiçbirşeyi Kasktan Başka..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    racer 200
    Alıntı serdarmert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi olmuştur..
    iyi oldu valla...ses mes kalmadı...fısır fısır calısıyo....dudududududd

Motosikleti
    cbf1000
    ben bıldıgım yoldan şaşma abı...su ana kadar böyle yaptım bundan sonra da böyle yaparım...
    sente ayarı neye göre yapılır...
    Bindiğin motor elektronik değil mi?... Neyi senteliyorsun?....

Neyse... Yolda piyanodan mozart bethofen falan dinlersin şıkırtılarla... Arada göbekte at...

Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    sımdı aldıgım aylıkla anca ay basını getırıyok...yazında 3-4 aylıgım bana kalıyo...cok zor yanı su durumda....
    konya altını bılırım...3-4 gun orda tatıl yapmıstım...cemre otelde kalmıstım...bahcesınde havuzda vardı...
    bı ara antalyada bı tamırhane usta arıyordu...kalacak yerde verıyodu ama dedıgım gıbı elımı tasın altına sokmaktan korkuyom...
    bu sadece dukkan acmakla bıtmıyo...bunun vergısı var ıvırı zıvır bı ton iş...ılk actıgımızda en az bı 3-4 ay iş olmaz...o iş yerının kırası mırasıda olacak...ohoo ölme eşşegım ölme...bıde bagkur yatırcan her ay....
    amaan kım ugrascak onlarla...
    aslında seyyar tamırcılık yapsam...yanıma takım taklavat alıp bırı telefon eder suardyım dıye bende basıp gıderım....korsan tamırcı

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:35 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:33 ----------

siz dukkanı acın aylıgımı verın ssk mı yatırın...gelıp calısyım...1-2 ay kaalcak yer verın sonra bı ev bulur kıralarım...
    kardesım sende amma cok sey ıstıyorsun hem baksana yaptıgın ışler geri donuyor

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler