Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

korna montajı lütfen yaRdım..

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaslar öncelikle merhabalar..burası motosiklet forumu farkındayım fakat yardım alabileceğimi düşünüyorum..ben arabama stabel korna aldım ve hem kendim takmak hemde tecrübe edinmek istiyorum..herkezin dediğini yaptım fakat olmadı..sizden yardım bekliyorum şema olursa daha cok iyi olur röle işin icine girince ortalık bayağı karışıyor..iyi günler kolay gelsin..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4
    Röle kaç uçlu ve uç numaralarını yazarsan iyi olur.

röle 4 uclu 87 86 85 ve 30 numaralı..iyi günler

_alp_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VTX 1300
    Cok onceleri baska bir sitede paylastigim bilgileri buraya da koyuyorum... umarim isine yarar... Asagidaki resimlerde, sis fari yerine korna takacaksin...

http://www.ataturkungencligehitabesi.com/

Okuyup da bugunu anlayamayan ahmaktir...

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Arabanın orjinal tesisatından kornaya gelen iki adet ucu rölenin 85 ve 86 nolu ayaklarına bağla.

Aküden artı çekip 30 a bağla.

87 den kablo çek yeni kornana bağla, bi yerden de şase al.

Arabanın orjinal kornasına iki kablo girmiyor tek kablo ise artı dır o, 85 yada 86 ya bağla bi yerden de şase al diğer ayağa bağla.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

arkadaslar cok teşekkür ederim..eyong sanada cok teşekkürler kırmayıp yardım ettiğin icin..dün değişik şekilde yaptım sanırım korna yandı sağlık olsun artık denicem tekrar teşekkürler =)

eyong dediklerini birebir yaptım ama olmadı ya.. meğer ne kadar uğraştırıcı birşeymiş bu korna işi..bağlantılar tam herşey tam yine calmıyor yine calmıyor sorun nerede olabilir yardım ederseniz fena olmaz kac gündür bu meretle uğraşıyorum herkeze iyi forumlar..

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Ya korna bozuktur yada röle.

Kornayı direk aküye tak bakalım, çalışıyorsa ya rölen arızalı ya bağlantın hatalı.

Eğer hiç bir şey arızalı değilde sen beceremiyorsan bu kadar anlatımdan sonra yine beceremiceksin sanırım. Git bi elektirikciye arabayı yakmadan
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

bağlantılarda çözülemicek bişey yok eyong 85 86 orjinal korna tesisatından cekilerek.. 30a aküden.. 87 fa kornaya..fa kornanın eksisindende şasiye..enteresan bir olay kornada calısıor olayı çözdük fakat rölede bişeyler olabilir..röle kornaya bastıgımızda acıor kendini ses geliyor tık diye herşey doğruda rölede iş bitmiş sanırım rölenin calışmadığını nasıl anlarız..iyi forumlar

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Kornaya basdığınızda röleden bir çıt sesi geliyorsa röle sağlam demektir.

Eski bir röle ise ark yapmaktan dolayı zamanla kontağı açmaz.

Yani 85 ve 86 ya elektrik verirsin röle çıt der açılır ama 30 ile 87 arasındaki bağlantıyı tamamlamaz.

Eğer röle sıfırsa bir ölçü cihazı yada ampül ile rölenin açıldığında (çıt sesi geldiğinde) 30 dan 87 ye akım geçirdiğine emin olun.

Diyelim ki oda çalışıyor, o zaman geriye kalan tek şey aküden röleye çektiğiniz hatta yada koyduysanız sigortada bir sorun var demektir.

eyong büyük ihtimaL röLede soRun var sanırım aküye giden kabloya 20a sigoRta koymuştum sigortada sağLam sorun röle galiba..röleyi acıp baktım fakat gözle görülür bişeyde yok..sanırım yeni röle almam gerekecek aynısını nerden bulabilirimiyi forumlar..

konu günceL..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler