Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

110 Ft Silindir değişimi

Motovento
    REKLAM ALANI

110 ft kullanıcısıym. aşırı şekilde yağ yakmakta maddi durumumda bu sıralar sıkıntıda... silindir alıp kendim değiştirmek istiyorum ama eksantrik zinciri ve sibop ayarını nasıl bulduracağım biras özet geçersenz çok sevinirm.. teknik becerim iyi yapabileceğimi düşünüyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    yapsanda senteyi tutturamassın o var birde pistonu ters takabilirsin egzantirik zinrini motorum içine düşürebilirsin... silin diri taktırmak 50 tl silindir komple 50 tl ...
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

sente kolay is cetvelini buldum cunku 3-5 kez sökülüp toplanırken gördüm ayrıca sökerken dikkat edicem ama sol bolumden küçük kapağı söküp bi somunu ceviriosun onu anlamadım

mehmetcalli35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia RS 125 & Mz 301 Fun & Presto 150t
    Eğer el beceriniz ve alet takımınız varsa çok zor bişey değil silindir,piston segman v.s değiştirmek.Şu anda zamanım yok detaylı anlatmak için.Subap ayarını sentil çakısı denen çakı yardımıyla ayarlıcaksın.Emme subabı 0,05 mm egzos subabı ise 0,10 mm genelde iyi sonuç veriyor.Üst kapakta egzantirik zincirinin takıldığı yuvarlak bir dişli olacak.onun üzerinde bir çizgi olması lazım.Silindiri taktıktan sonra pistonu en yukarı yani ölü noktaya getir ve öyle bırak.Üst kapağı tak ve o yuvarlak dişliyi yanındaki çizgi en yukarı gelecek şekilde çevir ve egzantirik zincirini tak.Daha sonra subap ayarınıda yap ve topla motoru.Vidaları sıkarken çok aşırı sıkmamaya özen göstermeni öneririm çünkü bu çin malları fazla zorlamaya gelmiyor direk yalama oluyor vida yuvaları.Motorun silindir kapağını değiştirirken çektiğim birkaç foto var aşağıda.
    Buda aprilia rs 125 e komple motor yapmıştım onun linki:

http://www.motosiklet.net/forum/moto...-by-calli.html

Umarım azda olsa yardımcı olabilmişimdir.

olmazmı allah razı olsun :D ordan burdan bilgileri toplayıp en uygun şekle sokacağım çok tşk ederm

Alıntı narkoz_62 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olmazmı allah razı olsun :D ordan burdan bilgileri toplayıp en uygun şekle sokacağım çok tşk ederm
    Bu konunun faydası dokunabilir. Motor tipleri aynı bildiğim kadarıyla
    http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...l-degisir.html
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

saolasın :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler