Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Nikelajlar da oluşan hafif veya ağır pas..

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Hyosung GT 650 R
    Arkadaşlar gene ben merhaba arkadaşımın motosikletin de egsozun ve bazı nikelajlarında hafif pas oluşmuş onu giderme şansımız nedir ? Ve yöntemimiz.. ?

Bir de ön taraftan amortisörlere km saatine falan hep babamın sineklenme olmuş dediği bir şeyler olmuş ? parçalar şunlar
    onları giderme şansımız ve yöntemimiz nedir ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    nikelaj parlatıcı sprey ve pas sökücü sprey işini görür ama yetmiyo tabi yağmurda motoru kullandığında veya bıraktığında mutlaka kapalı alnda silmelisin kurutmalısın yani yoksa sadeve nikelaj veya egzosta olmuyo paslanma genel anlamda metal aksamın hemen heryerinde paslanma oluyor. mesela en bakılmayan yer motorun altı ordada çok pis bir şekilde camurlanma oluyorki bazen benzinle bile zor temizleniyo sana tavsiyem yağmurlu havalarda motoru kapalı alana bırakman veya brandayla kapatman kolay gelsin.

Motosikleti
    Hyosung GT 650 R
    eyw.. tşkler güzel bi öneri işime fazlaca yarıycak eminim !

serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Henkel firmasının metal parlatıcısını al tavsiye ederim...
    Takma Kafana Hiçbirşeyi Kasktan Başka..

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    kurye bir arkadaşta honda cg vardı jantları tel nikelaj,yagmurdan sonra hemen silmediğinde paslanmaya başlıyordu,o da bildigimiz çimento tozuyla jantları siliyordu.güzel parladıgını söylüyordu.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    çimento tozu ve krom için olmayan parlatıcılar belli bir süre sonra çizmeye başlar, evdeki tencerelerden deneyim sahibiyiz
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    arkadaş bunu antalyada bir motorcu ahbabına söylemiş,o da uyanık çimento tozunu ufak poşetlere koyup paketini 10 tl ye satıyormuş.bence de çizer gibi ama kullanmadıgım için bilemiyorum.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Alıntı serdarmert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Henkel firmasının metal parlatıcısını al tavsiye ederim...

Sakal bırakacam...
    Artık bu çağda minera tozu filan olmaz..

Motosikleti
    Hyosung GT 650 R
    uu bana bu çimento tozunu söyleyen olmuştu henkel aklımda !

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4
    Kuru olarak kullanılmaz çimento.Bir bezi suya batırıp sıktıktan sonra çimentoya batırıp sürteceksiniz.Kurumasını bekleyip kuru bezle silinecek.Bundan sonra parlatıcı kullanılır.Özellikle üzerine koruyucu film tabaka yapan cinsler uzun süre parlar.

Motosikleti
    honda cbr 600 rr
    turtlewax'ı da önerebilirim

Motosikleti
    Kawa ZX636
    METYLAN ' mı daha iyi MET-PAR' mı ?
    Yoksa bu ikisi aynı ürünmü.. MET-PAR kullandım asla pas sökmüyor fakat büyük ölçüde metali temizliyor üzerindeki mat görünümü alıyor yapmaya değer yani.Fakat pas sökme olayına çözüm bulamadım.

Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    METYLAN Kaliteli..

muratgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok
    METYLAN Kaliteli..
    peki nerde bulabılırız bu urunu ankara ıcın soylersen sevınırım geldıgım zaman bı alıp denemek ıstıyorum

avare rulman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 + honda cbr 250r
    Alıntı sysroot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    METYLAN ' mı daha iyi MET-PAR' mı ?
    Yoksa bu ikisi aynı ürünmü.. MET-PAR kullandım asla pas sökmüyor fakat büyük ölçüde metali temizliyor üzerindeki mat görünümü alıyor yapmaya değer yani.Fakat pas sökme olayına çözüm bulamadım.
    met-par etkili. fakat kılcal cizikler oluşturuyor. sadece çok sorunlu bölgelere uygulanmalı.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200

Sakal bırakacam...
    Artık bu çağda minera tozu filan olmaz..
    evet bunu kullanmıştım baya işe yarıyor, hatta yine kullanacağım gibi görünüyor
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Bende var bu metylan dan ama henüz deneyemedim..
    Deneyenler için soruyorum; Pasları gideriyor mu? Parlatmasından bahsetmiyorum..Mühim olan pas çıkartması..Koruma demiri çok dandik çıktı, hemen paslanmaya başladı..

mogli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer1000 - F650 GS
    Ben arabanın jantlarında kullandığım bir şeyi önereyim, gidiyorsun BİM'e orda Bim'in kendi markası olan Güldal diye bir ürün var. İki çeşidi var, biri yağ biri kireç ve pas sökücü ( fiyatları 1.5-2 TL gibi bir şey) alıyorsun onlardan. Önce yağ çözücüyle güzelce siliyorsun, ovarak. Sonra iyice durulayıp kiraç çözücüyle siliyorsun. ( iyi durulama gerek biri asit biri baz absorde ederler birbirlerini) sonra alıyorsun eline herhangi kalın bir oto cilasını güzelce cilalıyorsun. Benim kullandığım cila mükemmel bu konuda. Kaportadaki ve grenajlardaki çiziklerde harikalar yaratıyor ama adı aklımda değil şimdi Alman malı bir şey. Turtle wax halt etmiş yanında.

Benim jantlar sıfır gibi oluyor bu şekilde. Bence sen de dene. ( Nikelajlarım sıfır gibi oluyor diyemiyorum, zira motorumda nikelaj yok. )
    Motosiklet bir ULAŞIM aracı değil bir İSYAN aracıdır!
    Her şeyin Aslı Güzeldir!
    Ömürüm boyunca hatırlanacaksın aYe...

Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Alıntı mogli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben arabanın jantlarında kullandığım bir şeyi önereyim, gidiyorsun BİM'e orda Bim'in kendi markası olan Güldal diye bir ürün var. İki çeşidi var, biri yağ biri kireç ve pas sökücü ( fiyatları 1.5-2 TL gibi bir şey) alıyorsun onlardan. Önce yağ çözücüyle güzelce siliyorsun, ovarak. Sonra iyice durulayıp kiraç çözücüyle siliyorsun. ( iyi durulama gerek biri asit biri baz absorde ederler birbirlerini) sonra alıyorsun eline herhangi kalın bir oto cilasını güzelce cilalıyorsun. Benim kullandığım cila mükemmel bu konuda. Kaportadaki ve grenajlardaki çiziklerde harikalar yaratıyor ama adı aklımda değil şimdi Alman malı bir şey. Turtle wax halt etmiş yanında.

Benim jantlar sıfır gibi oluyor bu şekilde. Bence sen de dene. ( Nikelajlarım sıfır gibi oluyor diyemiyorum, zira motorumda nikelaj yok. )
    Kireç çözücüler asidik ürünlerdir..Paslanmaz çelik dışında korozyona yani çürümeye sebeb olurlar.. :Jantlar çelik olduğundan büyük ihtimalle zarar vermemiştir... ancak çok dikkat.. bounce:

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler