Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motorda ısınma sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

ben daha öncede bi konu acmıstım ancak çözüm bulamıyınca bu konuyu açtım
    şunu anladım gaz verince stop etmiyor motor ısınınca stop ediyor motor bi gün çalışmayınca ertesi gün çalıştırınca 2-3 dk gidiyor ama motor ısınınca stop ediyor beyinden veya başka neden kaynaklanabilir.yardım edin lütfen

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı ktogral adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben daha öncede bi konu acmıstım ancak çözüm bulamıyınca bu konuyu açtım
    şunu anladım gaz verince stop etmiyor motor ısınınca stop ediyor motor bi gün çalışmayınca ertesi gün çalıştırınca 2-3 dk gidiyor ama motor ısınınca stop ediyor beyinden veya başka neden kaynaklanabilir.yardım edin lütfen
    genelde subaptan derler. subapların ısınınca uzuyor kompresyon düşüyor ve stop ediyor.

subaplarını ayarlatmayı dene

yanlış bilmiyorsam 2 zamanlı motorlarda subap yok diye biliyorum ama varmı?veya başka bişeyden olabilirmi.?

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    1. soğutma sistemi ile ilgili yetersizlik 2 zamanlılar hemen ısınır hararete hemen yanıt verir özellikle hava soğutmalılar
    2. ateşleme sistemi ile ilgili sorun
    3. yağlama ile ilgili sorun

bende kanuni popcorn varken çözmediğim bi sorun oluşmuştu motor giderken boğuluyor gibi gaz yemiyordu tıpkı bir nevi şişme gibi fakat kontağı açıp kapatınca tekrar çalıştırınca düzeliyordu hararetten şişse soğuyana kadar gaz yemez normalde

motor nedir bu arada, karanlıkta göz kırpmayalım
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

keeway hurricane 50cc 2zmanlı ateşlemede sorun oldugunu sanmıyorum çünkü bujisinide dün değiştirdim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:00 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:00 ----------

beyinden bi arızası olabilirmi

Motosikleti
    keeway hurricane 50cc 2zmanlı ateşlemede sorun oldugunu sanmıyorum çünkü bujisinide dün değiştirdim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:00 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:00 ----------

beyinden bi arızası olabilirmi
    ateşleme sistemi sadece buji değil dir ama sen yinede yağlamayı bi kontrol ettir bu arada popcornla aynı engine sahip, kullandığın makina çin malı değil aslınca çok sağlamdır bunlarda yağ pompası arızası oluşuyor kronik, yağ hortumunu çekip yağlama varmı kontrol etsinler. zaten usta servis olan hemen sesinden anlar

bu arada yağ en son nezaman ekledin ?
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

satoyama teşşekürler ama bazı kişiler beyinlden olabilir diyor.beyindense ne yapmak gerekir bi bilgin varmı?veya beyin kaç paradır?

Motosikleti
    satoyama teşşekürler ama bazı kişiler beyinlden olabilir diyor.beyindense ne yapmak gerekir bi bilgin varmı?veya beyin kaç paradır?
    beyin denilen cdi elektronik ateşleme sistemidir bende onu kastettim ondanda olabilir tabi ama dediğim gibi buradan bişey yazmak sorunu çözmez en azından anlayan birine konrol ettir zaten ölçüm yapılmadan cdi arızası anlaşılmaz ama yağlama anlaşılır

bi kaç motor ustasına sordum piston sekman atılması gerekiyo dedi acaba dogrumudur.ve bana kaça patlar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    başlığı görünce ben de, "motorun üstünde nasıl ısınacağız", onu soracaksın zannettim...

advanced - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı aya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    başlığı görünce ben de, "motorun üstünde nasıl ısınacağız", onu soracaksın zannettim...
    akşam akşam güldürdün beni

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    tek dicem ve az cok emin oldugum silindir yada üst kapak contası yanık

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Silindirde sorun yok sorun büyük ihtimalle Cdi(beyinde) deneme amaçlı birisinden al tak eğer iyi olursa 0rını takarsın.Bizim komsunun motoru oyleydi sabah adam bi saat marş basıyordu soğukken calısıyordu sitenin kapısına gitmeden stop ediyordu.
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

tamamda mach1 aynı motordan kimsede yok her motorun beyni uyuyomuki

---------- Mesaj ekleme zamanı: 07:21 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 07:21 ----------

komsunun motorunu ne kadara tamir ettirdiniz. beyin çokmu pahalı

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    tamamda mach1 aynı motordan kimsede yok her motorun beyni uyuyomuki

---------- Mesaj ekleme zamanı: 07:21 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 07:21 ----------

komsunun motorunu ne kadara tamir ettirdiniz. beyin çokmu pahalı
    Cok pahalı bir parça değil aşağı yukarı hepsi birbirine uyuyor
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler