Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

1990-1997 model yarış tipi motorlar hakkında tavsiye

Motovento
    REKLAM ALANI
    bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Herkeze selam.Ben 4-5 bin tl arası 600 veya 750 lik eski model sayılabilecek yarış tipi motorlardan almak istiyorum.Gözüme kestirdiğim yamahanın YZF750 R modeli ve kawasakinin ZXR750 modeli mevcut bu fiyatlarda, bunlara oranla suzukinin GSXR leride mevcut.Öncelikle yamahanın yzf 750 si uygun gibi geliyor bana ve birkaç sorum olacak:

Bu yamaha yzf yi tavsiye edermisiniz ne dersiniz?Nası bilirsiniz

Bunun arızalanan yeri en çok neresidir veya arasıra çıkabilecek klişeleşmiş bir arızası varmıdır?

Yaklaşık ne kadar yakıt tüketirler km de?

Yedek parçası bulunabilirmi?

Tecrübesi olan arkadaşlardan yardım ve önerilerini sabırsızlıkla beklerim...!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Verdiğin para kadar daha masraf yaparsın o yüzden 2000 üzeri motorlara bak
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Kimse yokmu?

kingcüneyt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    bizim bi tanıdık 90 model 750 lik yamha almıstı naked gıbı ama sınırda bekletılen hacızlı motorların arasından almıs 10 bin km deydı depriyajı bile hidrolik ti ben cok begndım temız bulursun al bence
    Rx 115 Mavi (2004) Rx 135 King Yeşil (2002), Rx 135 King Yeşil-Siyah (2003) Ford Fiesta Flair Bordo (2000) Ford Fiesta Ghia Gri (2000) Peugeot 206 Xt Gümüş Gri (2005) Ybr Esd Siyah 125 (2012) Ford Fiesta (2006) Ford Fiesta (2009) Yamaha R6 (2013 ) Vınn Vınnn

Daha geçen gün böyle başlık vardı.2000 altı sslerin ekmeği yendi mi.Bu motosikletler çabuk yıpranıyor bildiğim kadarı ile.Ve üst devirlerde fazla dolandığı için motorları fazla uzun ömürlü değil.ha bir de kaza ihtimali var.Mağlum 250 km/h yapan bir motorda kaza yapma riski artıyor.Makine çok büyük.4 silindirli.Yani rektefe de ona göre para.Grenajlarını bulabilirmisin bilmiyorum ama 4ooo tl ayırıp aldığın motora binmeden önce bir güzel soy.0 dan yap.4000 daha gider belki ama güzel bir motorun olur.Ha bana dersen ki al.Cık almam.hyosung al 250 cc.Yada gs 500. Umarım anlatabildim.Ama hevesin varsa al dostum.Elimizden ne geliyorsa yardım ederiz.

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Bu motorların parcaları Turkiyede bayagi azaldi. Eger yurt disi yada E-bay ile alakan var ise Amerika uzerinden eski motolarin parcalarini bulmak hayli kolay. Acikcasi Suzuki Kawasaki Yamaha diye ayirt edemem cunku sene olark eski olduklarindan onerim aralarindaki en temizi dir. Zaten tamir gerektirebilecek motorlar, bari en temizi ile yaptigin masrafi minimuma indir. Yanliz onerim su. Mekanik arizasi olan motorlardan uzak dur, Grenaj kirigi , manet kirilmasi gibi makyaj sorunlarini tamir edebilirsin. Ama yag sizdiran bir motorla isin hayli cok olacaktir. Ozelikle eski motor toplamada tecrubeli olarak sunu soylemeliyim. Bahsi gecen ucretin en az yarisi kadar da cebinde nakit olacak. Bu aldigin motoru komple sokup temizleyip yeniden kendine gore duzenledikten sonra toplayip binmende fayda var. Bu sokme islemi esnasinda tum arizalari not al. Motora binmek icin acele etme, mesala dogru toplayip sorunsuz binmek.Ama genelde Suzuki her zaman saglam motor uretmistir. Kalitesi bir gomlek ustun diyebiliriz.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    o motorlarla uğraşması çok zor... bence bulaşma...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

barok34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco xciting 250 i
    750 likler çok ara bir makine ve ülkemizde oldukça az gsx-r 600 bak derim
    Biz hepimiz, Gök ananın içinde dönen tek bir çocuğuz.

banarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 HS RACİNG MOTORS
    yanii piyasada tutulan bir modele bak derim onların fazla piyasası yokkk genelde 600 lükler var
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ
    CASTROL SCOOTER 10 / 40 YAĞ - BUJİ NGK

Maverick35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki VN800- 2003
    Geçen sene, buradan bir arkadaş 96 model Kawa almıştı.O'na mesaj attım; "Ben de böyle bir motor alsam, ne masraf olur, tavsiye eder misin?" diye sordum.
    Bana, şu mealde bir mesaj geldi:"Abi, biz, tamirciyiz, her türlü sorunu ucuza hallederiz, böyle bir motor alsan seni kanser eder"

Kararı sen ver, istersen konu başlıklarını bir tara, motor, yeşil Kawa idi.

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125
    bence de 2000 ve üstü modellere bakmanı tavsiye ederim çünkü eski motosikletlerin motoru baya bi yorulmuştur o yüsden motor şişer ve yolda bırakır... iisimi biras daha bekleip 2000 ve üstü model alırsan kafan rahat olur... umarım yardımcı olabilmişimdir...
    [COLOR="Blue"]BİR MOTORUMU SEVDİM, GÜZELİM SENİ ES GEÇTİM[/COLOR] :cherry: :wiinkk:

Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Çok teşekkür ederim bilgi ve önerileriniz için.Zaten ilanlardan gördüğüm çoğu motorlar 2.500 ila 3.500 tl arasında yani çoğuda belirtmiş arızası var şurası yapılması lazım diye zaten sağlam olanının fiyatı 5-5.500 tl oluyor onlarda toplayıp satıyorlar.3.500 tlik motoru alıpta 1.000 2000 tl harcayıp toplatıp düzgün kullanmak için almak istemiştim.

Yzf hakkında pek bir cevap gelmedi

2000 üzeri motor almak bende isterim herkez ister yani bütçem bu kadar.

GS 500 ü de çok araştırdım fiyatları 4.000-5.500 tl arası bunun yerine daha oturaklı eski model alınıp toplanıp kullanılabilir diye düşündüm.

Hyosunglarıda düşündüm kimse kusura bakmasın altı taksim üstü şişaneye benziyor 1200 cc lik motor olması gereken yere 250 cc lik 30 beygirlik makine konmuş bune perhiz bu ne lahana turşusu...

zeda3000 arkadaşım senin görüşünede teşekkür ederim bende senin gibi düşündüğüm için böyle başlıkla sizlere danışmak istedim...

Yine YZF 750 R hakkında bilgisi olan arkadaşlardan önerilerini beklerim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler