Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Skygo Sg200 Gy 2

Motovento
    REKLAM ALANI
    coo007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DAELIM S3 250 ADVANCE
    1.Motor ısınmışken durduğumda birden gaz kolunu çevirince boğuk bir ses çıkarıp stop ediyor.Yavaşça çevirirsem sorun yok.
    2.Su birikintisine girince çok su atıyor motor.Pantolonum ayakkabım ıslanıyor.Nasıl bir düzenek yapabilirim bu su atma olayı için.
    3.Ben bilgisayar firmasında çalışıyorum ve motoru iştede kullanıyorum arka tarafa kutu yaptıracağım, tüplü mönitör veya kasa sığacak kadar olması gerekiyor nasıl bir malzemeden yaptırmamı tavsiye edersiniz örn.(sac.sunta.suntalam.tahta.fiber)
    4.Titreşim sorunu motor örn. 2 ve 3 viteste yüksek(6,7)bin devirlerde titreşim yapıyor.Uzun mesafelerde yoruyor.
    5.K&N marka hava filtresi almayı düşünüyorum tavsiye edermisiniz.Yakıt sarfiyatı artarmı performans alırmıyım?
    6.Diğer bütün tavsiyelerinizede açığım.Cevaplarınızı, yardımlarınızı ,tavsiyelerinizi,yorumlarınızı sabırsızlıkla bekliyorum ey MotosikletNet üyeleri...
    Medeniyet Medeniyet Dedikleri Açmaksa Bedeni Desene Hayvanlar Bizdende Medeni.....(Mehmet Akif Ersoy)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    neden bu kadar büyük puntolarla yazdın??????????????
    okunmuyor bile!!!!
    acil düzeltmen gerek.......................

forumda motorun için net sayfa yok ama burdanda faydalanabilirsin...

http://www.google.com.tr/url?q=http:...0MySNcSzd0WmfA

barok34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco xciting 250 i
    aynı motoru uzun süre kullandım epeyde hor kullandım ama yağ değiştirmek ve arada gevşeyen vidalarını sıkmakdan hava filtresi ve karburatör temziliğinden başka pek bişey yapmadım bu arada gerçekten kı... uyuşur insanın motoru komple indirip lastik pullar koymuştum şase ile bağlantı yerlerine sorun kalmadı çok gevşeyan vidaların kafasına küçük puntalar attım kaynak makinesiyle sorun kalmamıştı dağ taş sürekli gezdiğim neredeyse her defasında tek marş da çalışan güzel bir çin motoruydu benim için
    Biz hepimiz, Gök ananın içinde dönen tek bir çocuğuz.

Motosikleti
    DAELIM S3 250 ADVANCE
    Aynen vidalar sıkıntı yaratıyor sıkıyorum bende.Şu lastik pullar işe yaradımı vibrasyon azıcık azaldımı yoksa yok dencek kadarmı azaldı...
    Medeniyet Medeniyet Dedikleri Açmaksa Bedeni Desene Hayvanlar Bizdende Medeni.....(Mehmet Akif Ersoy)

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    çin malı croslarda titreme daha çok oluyor ve subap ayarları 600 km yapılır her motorda gerekmez gerekirse... saplama vidalarını pull koyup sık titreşimi azda olsa engeller.

Motosikleti
    DAELIM S3 250 ADVANCE
    pul olayını denicerm inş. azaltır valla adamın kıçı başı uyuşuyor fenaa...

Motosikleti
    DAELIM S3 250 ADVANCE
    arkadaşlar konuyu yanlış yeremi açtım pek yardımcı olmadınız

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    bende de 150 liği var aynı modelin ne gibi yardım istitosun mesela onuda belirtirsn daha çok yardım eden çıkar
    welcome to my world https://www.youtube.com/channel/UCPUpGYw2EcPIq_hQLSHGctw/

Motosikleti
    DAELIM S3 250 ADVANCE

Skygo Sg200 Gy 2

1.Motor ısınmışken durduğumda birden gaz kolunu çevirince boğuk bir ses çıkarıp stop ediyor.yavaşça çevirirsem sorun yok toparlıyor ozaman.
    2.Su birikintisine girince çok su atıyor motor pantolonum ayakkabım ıslanıyor.Nasıl bir düzenek yapabilirim bu su atma olayı için.
    3.Ben bilgisayar firmasında çalışıyorum ve motoru iştede kullanıyorum arka taraf kutu yaptıracağım tüplü mönitör veya kasa sığacak kadar olması nasıl bir malzemeden yaptırmamı tavsiye edersinin örn.(sac.sunta.suntalam.tahta.fiber)
    4.Titreşim sorunu motor örn. 2 ve 3 viteste yüksek devirlerde 6 7 bin titreşim yapıyor.uzun mesafelerde yoruyor.
    5.k&n marka hava filtresi almayı düşünüyorum tavsiye edermisiniz.Yakıt sarfiyatı artarmı performans alırmıyım?
    6.Diğer bütün tavsiyelerinize açığım cevaplarınızı, yardımlarınızı ,tavsiyelerinizi ,sabırsızlıkla bekliyorum Ey motosikletNet üyeleri...

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Bildiğim kadarı ile bu 200 gy-ler (yani bir sürü marka altında aynı şase ve motor) çin motorları arasında en az titreşimi olan ve sorun çıkarmayan seriler. Ancak tabiiki kullanımdan kullanıma fark eder.
    Birde şıkırtılı çalışıyor demişsin; bu sübap ayarı ile ve ekzantirik zinciri ile alakalı olabilir. Sübap ayarı yapılırken yağ değiştirildiğinide ilk kez duyuyorum. herhalde ustan el değimişken değiştirelim dedi.
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    su sıçrataması gayet normal arazi aracı sonuçta bide titrşim her türlü oluyo bende pul taktırdım ama çok farketmiyor sonuçta tek silindirli bi motor
    welcome to my world https://www.youtube.com/channel/UCPUpGYw2EcPIq_hQLSHGctw/

Motosikleti
    DAELIM S3 250 ADVANCE
    Hiçmi yok bu motorun titreşimine bir çözüm bulan.Sesim gelmiyormu oralara teknik hocam sen bir el atsan şu duruma...

teknikhoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    Alıntı coo007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1.Motor ısınmışken durduğumda birden gaz kolunu çevirince boğuk bir ses çıkarıp stop ediyor.yavaşça çevirirsem sorun yok toparlıyor ozaman.
    2.Su birikintisine girince çok su atıyor motor pantolonum ayakkabım ıslanıyor.Nasıl bir düzenek yapabilirim bu su atma olayı için.
    3.Ben bilgisayar firmasında çalışıyorum ve motoru iştede kullanıyorum arka taraf kutu yaptıracağım tüplü mönitör veya kasa sığacak kadar olması nasıl bir malzemeden yaptırmamı tavsiye edersinin örn.(sac.sunta.suntalam.tahta.fiber)
    4.Titreşim sorunu motor örn. 2 ve 3 viteste yüksek devirlerde 6 7 bin titreşim yapıyor.uzun mesafelerde yoruyor.
    5.k&n marka hava filtresi almayı düşünüyorum tavsiye edermisiniz.Yakıt sarfiyatı artarmı performans alırmıyım?
    6.Diğer bütün tavsiyelerinize açığım cevaplarınızı, yardımlarınızı ,tavsiyelerinizi ,sabırsızlıkla bekliyorum Ey motosikletNet üyeleri...
    Merhabalar...
    1- Öncelikle motorunuzun karbüratör yapısından kaynaklıdır. Motorunuzdaki karbüratör minareli tip diye bilinen basit bir düzeneğe sahiptir. benzin pompası yoktur. Kapış memesi yada gaz kelebeği (bildiğimiz tipten) yoktur. Yukarı aşağı çalışan bir silindirik parça ile hava girişi kontrol edilir. Rölanti durumunda yada yarım gazda gaz kolunu birden açtığınızda tepki verecek yapısı yoktur. scooterler bu durum oluşmaz. Zira onlarda gaz kelebeğinin hemen önünde bir tane motor vakumuna bağlı olarak çalışan bir adet dikey parça vardır. Bu nedenle gaz kolu tam açıldığında, scooterlerde daha çabuk tepki alırsınız. Sizin motorunuza yapacak bir şey yok. Sadece biraz hava ayarını açıp biraz da rölantisini yükseltirseniz iyileşme sağlarsınız. Tavsiyem basit bir scooter karbüratörünü manifoldunuza uyarlamak. O zaman çok güzel verim alabilirsizin. Hemde otomatk jigleli bir sisteminiz olur. Piyasa maliyet 40-50 YLcivarı...

2-
    3-
    4- titreşim için çok iyi sonuçlar alınamıyor. zira bu motorlarda krank mili ve kasa bağlantı ielemanlarının şekli nedeniyle pul veya benzeri çözümler afaki sonuçlar veriyor genelde...Ama biraz zahmetli de olsa ben basit bir yol bulmuştum (çok etkili değil ama) Piyasa da conta kesen yerler var. klindirik (asıl adı klingerit) conta kesen yerlerde kalın lastiklerden (yaklaşık 2 cm kalınlığında) conta pul şeklinde conta kestirip kullanailirsiniz. Bir miktar alıyor titreşimi...ama daha fazla mucize beklemeyin..
    5-Hava filtresinin hiçbir karını göremezsiniz. Normal şartlarda hava filtresini hiç kullanmazsanız dahi motora en fazla %2 ek güç kazandırabiliyorsunuz. buda 10HP'de .2 hp gibi bir değer dir ki...onu da ancak yüksek devirlerde alabilirsiniz....farketmeniz imkansız...Sadece hava emiş sesi arttığı için daha hızlı gidiyormuş gibi hissedersiniz o kadar...Tüketimi düşük devilrde artar....o da abartı değl...
    Jawa 350 TS...Asya 125 T

hilmim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA STR 250 :))
    kerdeşim aynısından bendede vardı
    1- o durum normal, daha sakin gaz ver bişey olmaz ;)
    2- su birikintisinden geçme , geçersende yavaş geç,mototra koruma extra çamurluk falanda takarsın ama görüntü gider
    3- konu hakkında bilgim yok
    4- titreşim :(,somunları yiyce sık üstlerine bi somun daha at,en azından motor cıvataları gevşetemiyor
    5- ?
    6- motoru fazla ısındırma,benimkini uzun yolda ısındırdım 110 u geçmiyordu bayır aşagı stop ettim motoru soğudu normal yolda tek kişi 160 iki kişi 130 u rahatlıkla görüyordu(rahmetli)
    parçaları aşırı pahalı,orj. parça uerine alternatif çinli parça tavsiye ederim, ikinci el satamazsın yada ucuza satarsın,13 gun önce pioneer 200 lük aldım memnunum,ramzey ve takashi adı altında da üretiliyor,titreşim skygo kadar olmasa da var ve en ucuz ikinci eli 1,750 tl
    özelikkle parçaları skygo ya göre çok çok kaliteli,1. sınıf çinli diyebilirim,adamlar malzemeden çalmamış hakkını vermişler,suzuki bu firmaya dr 200 kros ürettirmiş,suzukinin farklı isimlisi derim sana, yakıtıda skygodan biraz fazla sanırım, yada benzine gelen zamlardan dolayo daha az yol alıyor,
    iki teker seni götürüyor ya gerisini salla, en iyi motor altındki motordur ;)
    http://www.glennscycleworks.pe.ca/09dr200black2.jpg suzuki
    http://www.jonsonsbikes.com/image%20...oneer200cc.jpg pioneer

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Alıntı hilmim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kerdeşim aynısından bendede vardı
    1- o durum normal, daha sakin gaz ver bişey olmaz ;)
    2- su birikintisinden geçme , geçersende yavaş geç,mototra koruma extra çamurluk falanda takarsın ama görüntü gider
    3- konu hakkında bilgim yok
    4- titreşim :(,somunları yiyce sık üstlerine bi somun daha at,en azından motor cıvataları gevşetemiyor
    5- ?
    6- motoru fazla ısındırma,benimkini uzun yolda ısındırdım 110 u geçmiyordu bayır aşagı stop ettim motoru soğudu normal yolda tek kişi 160 iki kişi 130 u rahatlıkla görüyordu(rahmetli)
    parçaları aşırı pahalı,orj. parça uerine alternatif çinli parça tavsiye ederim, ikinci el satamazsın yada ucuza satarsın,13 gun önce pioneer 200 lük aldım memnunum,ramzey ve takashi adı altında da üretiliyor,titreşim skygo kadar olmasa da var ve en ucuz ikinci eli 1,750 tl
    özelikkle parçaları skygo ya göre çok çok kaliteli,1. sınıf çinli diyebilirim,adamlar malzemeden çalmamış hakkını vermişler,suzuki bu firmaya dr 200 kros ürettirmiş,suzukinin farklı isimlisi derim sana, yakıtıda skygodan biraz fazla sanırım, yada benzine gelen zamlardan dolayo daha az yol alıyor,
    iki teker seni götürüyor ya gerisini salla, en iyi motor altındki motordur ;)
    http://www.glennscycleworks.pe.ca/09dr200black2.jpg suzuki
    http://www.jonsonsbikes.com/image%20...oneer200cc.jpg pioneer
    160km/h neyle yaptın sen ? yada daha önce bir 2 teker üzerinde 160km/h yaptınmı?
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

slm ben bir skygo aldımda ramzey daha az titriyo demişsin , bu motorlar aşagı yukarı aynı gibi sence skygo nun daha fazla titremesi nedendir.Birde skygo güçlü ve hızlıydı yoksa ramzeymi

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    arkadaşlar motorum 10000 km devirdi cok şukur önemli bir arızam olmadı tüm skygo culara slm ederım.

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    Alıntı yamyamaha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar motorum 10000 km devirdi cok şukur önemli bir arızam olmadı tüm skygo culara slm ederım.
    bugün itibariyle 18500 ü devirdi. kesintisiz 1000 km yapabiliyor bu motorlar. yakıt ve ihtiyaç molası verdinizmi fazlasıyla yetiyor.

yavru krankdan yapabilir.. ama ne yaparsan yap bunlar arazi için yapılmış arazide kullanırsan bu titreşimleri farketmessin.
    lastikler dişli ise ondanda yapar arazi lastigi yani ..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler