Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorda kalkış Problemi 150 T1

Motovento
    REKLAM ALANI
    GuNMember - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki CharmandER-5 2005
    Merhaba Arkadaşlar, Motorumda Şöyle Bir Problem Var Arada Bir Yapıyor
    Kalkışda Motor Sekerek Kalkıyor Yani Kalkarken Sarsıntı Yapıyor Ama Hızını Alınca Kesiliyor Bunun Sebebi Debriyaj Olabilirmi? Veya Sorun Neden Kaynaklanır

Örn. Geçen Gün Eminönune Malzeme Almaya Gittim Ticaret Üni. Karsısındakı Yokustan Cıkıyordum Trafık Sıkısmıstı Milim Milim Gidiyordu Yokusta Biraz Dur Kalk Dur Kalk Yaptım Ve Yokusun Bitiminde Bu Sorun Baş Gösterdi İlk Önce Anlamadım Lastik Mi Patladı Dedim Baktım Lastik Sağlam Biraz Daha Gittim Sarsıntı Geçti Yoluma Devam Ettim Buğün İse Dur Kalk Yapmamaya Özen Gösterdim Ve Bu Sorunu Hiç Yaşamadım
    "TayGuN"
    "GuNControll"
    "Hızlı Gidebilirim Sen Yapma Telaş (; "

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    ustlardan al bilgiyi duyumlarım kayıs ve debriyaj kayışı değiştir bi dene ama motorcuya git derim yada servis çünkü bu arıza sık karşılaşılan bi sorun...

Motosikleti
    Alıntı zaferkarizma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ustlardan al bilgiyi duyumlarım kayıs ve debriyaj kayışı değiştir bi dene ama motorcuya git derim yada servis çünkü bu arıza sık karşılaşılan bi sorun...
    Debriyajı Kendım Değiştirebilirmiyim Acaba Ayar Yapmak Filan Gerekiyormu Acaba
    "TayGuN"
    "GuNControll"

Motosikleti
    mondial 151 rs
    o debriyaj a benzior evet. hic debriyaj deiştirmedim ama değiştire bilirsin video sitelerine scooter cvt yazarsan komple o bölümü söküp deiştirdikleri videolar var oradan göre bilirsin..

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    büyük ihtimalle debriyaj balatası değişecek hazır acılmışken kayısın durumuna da bak
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

cotonak28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    burgman 200
    sorunun debriyaj balatası

Motosikleti
    Bmw F650
    bende de bir zamanlar T1 wardı aynı sorunu yapıyordu sebebi ise debriyajdandı ama bi süre sonra aynı sıkıntıyı yapıyor gittiği yere kadar kullan ama yinede işini sağlama almak istersende bi göster derim genellikle motor ısındığı zaman yapıyor.

Motosikleti
    Alıntı storm150_mmk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o debriyaj a benzior evet. hic debriyaj deiştirmedim ama değiştire bilirsin video sitelerine scooter cvt yazarsan komple o bölümü söküp deiştirdikleri videolar var oradan göre bilirsin..
    Bilgilendirdiğin İçin Teşekkürler Şu Videodaki Arkadaşın Yaptığı Şey İse Elimden Gelebilecek Birşey
    Video: http://www.youtube.com/watch?v=hyb9NyR-Sjs
    "TayGuN"
    "GuNControll"

Motosikleti
    mondial 151 rs
    Alıntı GuNMember adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilgilendirdiğin İçin Teşekkürler Şu Videodaki Arkadaşın Yaptığı Şey İse Elimden Gelebilecek Birşey
    Video: http://www.youtube.com/watch?v=hyb9NyR-Sjs
    debriyaj balatası onun gibi sökülüyor belki bilmiyorsundur sağ taraftaki.. kendin söke bilirsen takması cok basit..

Motosikleti
    as t1
    debriyaj balatasından yapar veya sert durkalk yaptığımızda zamanla içindeki bilyeler eziliyor onun için sarsıntı yapıyor kayışında eskimiş olabilir değiştirmende fayda var ayrıca debriyajı sen sökemezsin söksende güzel sıkamazsın hava tabancalarıyla sıkıyolar onları git ustaya değiştirsin uğraştığına değmez belli aralıklarla bakımını yaparsan bişey olmaz o sarsıntıyı illa yapıyolar onun önüne geçemezsin.
    Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar. Normal insanlar sonuçları tartışırlar. Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar. :bounce:

Motosikleti
    Alıntı okayyorukcuoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    debriyaj balatasından yapar veya sert durkalk yaptığımızda zamanla içindeki bilyeler eziliyor onun için sarsıntı yapıyor kayışında eskimiş olabilir değiştirmende fayda var ayrıca debriyajı sen sökemezsin söksende güzel sıkamazsın hava tabancalarıyla sıkıyolar onları git ustaya değiştirsin uğraştığına değmez belli aralıklarla bakımını yaparsan bişey olmaz o sarsıntıyı illa yapıyolar onun önüne geçemezsin.
    Malzemeleri Bulmam Kolay Oto Tamircisi Tanıdıklar Var Ustalara Gitmek Sorun Değil Ben Kendim Yapmak Istıyorum Nede Olsa Kimse Kendı Malına Gösterdiği Özeni Göstermez Her Tarafını Söküp Yağlayıp,Temizleyip Toplamak İstiyorum İleride Yolda Bırakmasın
    Kayışıda Aldıgım Servıstekı Cocuk Yeni Taktıklarını Ve Kaliteli Japon Malı Kayıs Taktıklarını Soyledı
    "TayGuN"
    "GuNControll"

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Debriyaj balatası değilCvtnın ağırlıkların orda bir mil giriyor(kayışı bunun üzerine takıyoruz)O mil boşluk yaptığı zaman cok rastlanan bir durumdur
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

çavuşoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tahrik seti var ufak ufak 4 yada 5 tane bilya varyatorun içinde oluyor onları değiştiginde sorununun cozuldugunu goruceksin .bende aynı motordan 4 yıl kullandım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler