Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2006 model lastik sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI
    mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    selam arkadaşlar motor 2006 model cup sıfır aldıgım gunden beri aynı lasitkler üzerinde duruyor motor 6000 kmde fazla kullanılmamış bu lastiklerin ömrü bitmişmidir yagmurda yagdıgı zman cok yavasa gdıyorum korkudan ama daha 6000 km yaptıgı ıcın degıstrsem mı degistirmesem mi bilmiyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Bitmiştir
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    lastiklerin diş derinliği nedir? aklımda yanlış kalmadıysa en az 2 mm. olması gerekir.

lastiğin üzerinde aşınma işaret çizgileri olur. lastik aşınıp da bu çizgiler görünür hale gelmişse değiştirmek gerekir.

lastiğiniz 4-5 kere patlamış ve yama yaptırmışsanız değiştirmenizi tavsiye ederim.

Motosikleti
    2008 Yamaha ybr 125 bordo
    lastik teknikeri önerisi :
    motorun lastiklerinin diş derinliği 2mm nin altına inerse ,
    20.000 -25.000 km yol yapmış ise ,
    motora takıldıktan sonra 3yıl geçmiş ise

bu lastik artık mukavemetini ve campaund özelligini %85 kaybetmiştir
    değiştirilmesi gerekir.

huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar motor 2006 model cup sıfır aldıgım gunden beri aynı lasitkler üzerinde duruyor motor 6000 kmde fazla kullanılmamış bu lastiklerin ömrü bitmişmidir yagmurda yagdıgı zman cok yavasa gdıyorum korkudan ama daha 6000 km yaptıgı ıcın degıstrsem mı degistirmesem mi bilmiyorum.
    hemen degıstır arkadasım ustundekı lastıkler zaten ney oldugu belli olmayan markalarla piyasaya sürülüyor.bide ustune 4 yıl geçmiş canını sevıyosan hemen degıstır.

Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Lastik fazla km yapmamış fakat zaman aşımına uğradığı için değiştirmek gerekir.

Herhangi bir lastik (otomobil motosiklet vb), üretim tarihinden 5 yıl sonra hamuru sertleşiyor ve verim azalıyor. Lastik üreticieri tarafından değiştirilmesi tavsiye ediliyor.

.Mhmt. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Benim scooterda 2007 model ama 2009 haziranda aldım sıfır, üstündeki lastikler cin malı değiştirmek şarttır dimi ?

Önerebileceğiniz marka model varsa yazabilirmisiniz ?

130 60 13
    Hele Bi Kazanayım da Üniversiteyi ... Bir yere gitmek için de CBF e binilir CBF e binilmek için de her yere gidilir. Acayip az yakıyo len bu

ahmetk. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMOTO CLX 250
    ben 15000 kmde deıstrdım lastıklerı pirelli sl 26'yla.mhmt . kardeş senın lastıklerle benım lastıkler de aynı ölçüde.

.Mhmt. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Alıntı ahmetk. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 15000 kmde deıstrdım lastıklerı pirelli sl 26'yla.mhmt . kardeş senın lastıklerle benım lastıkler de aynı ölçüde.
    Ne kadara aldınız lastikleri ve memnunmusunuz bu arada ben cundalıyım ama istanbulda yaşıyorum
    Hele Bi Kazanayım da Üniversiteyi ... Bir yere gitmek için de CBF e binilir CBF e binilmek için de her yere gidilir. Acayip az yakıyo len bu

ahmetk. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMOTO CLX 250
    çifti 140 lira memnunum tabii.motorumun eski lastikleri lastik değilmiş bunu anladım

Değiştirmek gerekir bence çünkü lastiğinde raf ömrü vardır.Arabamın üstünde gelen istepnesi hiç kullanılmamıştı ama lastik zamanla özelliğini yitirip sertleşmeye başlamıştı ve bu da çeşitli sorunlara neden oldu.Bende lastik değiştirme taraftarıyım.Hep daha iyi performans hem de daha şık bir görüntü için öne ve arkaya yağmur deseni gibi(arabalardaki gibi) lastik istiyorum.Elime biraz para geçsin;)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler