Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Virago XV535 Tekleme Sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    '93 Yamaha Virago XV535, '94 Yamaha DT 125R
    herkese merhaba . yazın jinlun 250 motorumu satıp Allahın yardımıyla yamaha xv535 aldım. ama küçük bi sorunum var motor tekleme yapıyo yüksek vites düşük devirde belli oluyor bu tekleme yüksek devirde yada normal devrinde sürerken tekleme yine olsada belli olmuyor rölantisindede bi acayiplik yok bazen çok nadir rölantideyken bi anda devir düşüyo ya stop ediyo yada çalışmaya devam ediyor . servis manual ine bakıp ne olabileceğine dair düşündüm şarj dinamosunun olduğu yerde sinyal jeneratörü var o parça daha önceden deişmiş ondan şüpheleniyorum . şimdiden herkese teşekkür ederim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4

Eksik ateşleme

Şüphen doğru olabilir.Emin olmak için uçlarını ohm olarak ölçü aletiyle kitapta yazılan değerdemi diye kontrol etmen gerekir.Değer doğru ise kasnak üzerindeki mıknatısların biri kaymış,kırılmış olabilir.Elektronik ateşleme devresi bu sensörden aldığı uyarılara göre bujileri ateşler.Buralar doğru ise bobinleri,buji kablo ve başlıklarını,bujileri kontrol etmelisiniz.

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    181-222 ohm arası bir değer üretmeli, türkçesini oturtamadım ingilizcesi pickup-coil, tetikleyici, ruble, okuyucu vs.. diyenler çok var. Benim motoruma cbf250 ninki uygdu, gerçi tüm motorlarınki uyar ama oturduğu yuvanın deliklerine uygun olanını bulmalısın...

Motosikleti
    eet manualde pickup coil diye yazıyor. önceden değişmiş ama pek sağlıklı olmamış heralde pahalı bir parçamı bilgisi olan varmı . _OLD_ ve draggy ikinizede teşekkür ederim yorumlarınız için

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    yurtdışında 30-35 dolar fiyatı orjinalinin ama ddediğim ohm aralığını sağlıyorsa çin parçası bile olur dediğim gibi bu parçanın oturduğu tabloyu söküp diğerlerinin vida aralığı uyuyor mu diye kontrol edeceksin Bir de tüm dünyada bu zamazingoyu tek philips üretiyormuş başka bir firma üretmiyormuş gibi bir duyumda aldım ne kadar doğrudur bilemem

Motosikleti
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yurtdışında 30-35 dolar fiyatı orjinalinin ama ddediğim ohm aralığını sağlıyorsa çin parçası bile olur dediğim gibi bu parçanın oturduğu tabloyu söküp diğerlerinin vida aralığı uyuyor mu diye kontrol edeceksin Bir de tüm dünyada bu zamazingoyu tek philips üretiyormuş başka bir firma üretmiyormuş gibi bir duyumda aldım ne kadar doğrudur bilemem
    tekelci philips .. almışken orjinalini almak lazım teşekkür ederim yorumların için . bide şu yamaha türkiye gelse de rahatça bulabilsek parçaları

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler