Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorum yağ yakıyor çok benzin harcıyor ama canavar gibi.

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar 150 cc çin malı bir scooterım var. Motor uzun zamandır yağ yakıyo sürekli takviye yapıyorum son zamanlarda biraz fazla benzin harcamaya başladı fakat çekişi falan gayet güzel 2 kişi yokuş dinlemiyo düz yolda 100 km yapıyo. Ben genede komple silindiri yenilemek istiyorum sizce böyle devam edeyimmi yoksa silindiri komple segman piston dahil yenileyimmi karasız kaldım. Bu arada belirteyim yaklaşık 1 senedir motora 15-40 dizel motor yağı koyuyorum.

Bide ustalar cevap verirse sevinirim subap ayarlarını kaç yapıyoruz? değişik 150 cc scooter manuallerine baktım hepsinde farklı yazıyo kimisinde 0.12-0.12 yazıyo kimisinde 0.10-0.12 yazıyo benim motorunkine en yakın çin işi bir scooterın manualinde de 0.08-0.12 yazıyo hangisini yapacağımı şaşırdım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Yağ yakan araç iyi kaçar. Yaptırıp yaptırmamak sana kalmış. Fazladan yağ ve benzin parası ödemeye devam etmek istiyorsan yaptırma. Sübap açıklığını servise sormanı tavziye ederim

Yağ yakan araç iyi kaçar lafına katılmıyorum. Belliki segmanlar yada silindir gitmiş yağ yaktığına göre. Yanma odasına yağ giriyosa bu demektir ki motorda aynı zamanda kompresyon düşüklüğü de var bu nedenle motorun performansı düşer bence yağ yakmasa daha iyi kaçar. Benim anlamadığım motor yağ yaktığı halde nasıl performansı düşmüyor ve o kadar kuvvetli oluyor 2 kişi ortalama 120 kilo 45 derecelik rampayı çok rahat çıkıyorum. Acaba dizel yağ kullandığım içinmi diye düşünüyorum.

Dostum şoktayım şu anda.Motosikletin dizel mi? Eğer dizel değilse neden dizel motor yağı koyuyorsun? Ben mi yalnış biliyorum?

Motosikleti
    Yamaha YBR 250
    Dizel yağ mı ????
    Turgut Çarıkcı / A rh (+) / 05399887738

dark_face - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 CBF 1000
    motora dizzel yağı bir yaşıma daha girdim.
    Honda Hayat Onda...

huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    Alıntı aegeanxtr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağ yakan araç iyi kaçar lafına katılmıyorum. Belliki segmanlar yada silindir gitmiş yağ yaktığına göre. Yanma odasına yağ giriyosa bu demektir ki motorda aynı zamanda kompresyon düşüklüğü de var bu nedenle motorun performansı düşer bence yağ yakmasa daha iyi kaçar. Benim anlamadığım motor yağ yaktığı halde nasıl performansı düşmüyor ve o kadar kuvvetli oluyor 2 kişi ortalama 120 kilo 45 derecelik rampayı çok rahat çıkıyorum. Acaba dizel yağ kullandığım içinmi diye düşünüyorum.
    yağla bi alakası yok senın motorun rektefe ıstıyor.bence hemen yaptır.yoksa motoru komple patlatırsındızel yagıda koyma sakın motora???

halil41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM XS125 - Kanuni Cross150- Motoran XF250
    Benim bildiğim kadarıyla benzinli motora dizel yağ koulabilir ama dizel motora benzinli motor yağı konulmaz

feliçita - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PİAGGİO BEVERLY 500**2006**
    Alıntı aegeanxtr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar 150 cc çin malı bir scooterım var. Motor uzun zamandır yağ yakıyo sürekli takviye yapıyorum son zamanlarda biraz fazla benzin harcamaya başladı fakat çekişi falan gayet güzel 2 kişi yokuş dinlemiyo düz yolda 100 km yapıyo. Ben genede komple silindiri yenilemek istiyorum sizce böyle devam edeyimmi yoksa silindiri komple segman piston dahil yenileyimmi karasız kaldım. Bu arada belirteyim yaklaşık 1 senedir motora 15-40 dizel motor yağı koyuyorum.

Bide ustalar cevap verirse sevinirim subap ayarlarını kaç yapıyoruz? değişik 150 cc scooter manuallerine baktım hepsinde farklı yazıyo kimisinde 0.12-0.12 yazıyo kimisinde 0.10-0.12 yazıyo benim motorunkine en yakın çin işi bir scooterın manualinde de 0.08-0.12 yazıyo hangisini yapacağımı şaşırdım.
    motosikletin ölüm iyisi olmuşmakinen son günlerini yaşıyor.seni mutlu edebilmek için son gücünü harcıyor ve sana gülümseyerek hayata veda edecek emin ol...
    apachi'ler ve kendini apachi hissedenler beni yasaklı listesine ekleyin...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    on karakter

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler