Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Alarm

Motovento
    REKLAM ALANI

Dostum bilmiyorum xenon ne kadar sağlıklı oluyor.Bazı şeyleri standart bırakma kararı aldım.Şu anda motosikletin üzerinde hiç bir değişiklik yok.Sadece yanak ve sibop kapağı.O da jantlarla bütünlük sağlaması için.Tatlı görünüyor.Onun için böyle binerim.Bu arada burada bir xenon var.6000k viphid kısa uzun 150 lira.Kore malıydı sanırım.nette gerekli bilgi mevcut.Yapacaksan bir bak derim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial 100km Renk: Kırmızı - 07 JY 608
    ortaklaşa kaliteli bişey alabiliriz
    07-gєηçℓιк

Arkadaşlar bugün hava yağmuru kesti yerler biraz kurudu.Tamam dedim fırsat bu.Aldım motosikleti gittim.Adama alarmı takarmısın dedim.Yok bilader ismail'e git.İsmail'e gittik.Bilader çok işim var dedi.(oturmuş çay içiyor beyefendi.patron ya!) Sonra kendi motosiklet ustama gittim.O da yerinde yok.Delirmek üzereyim.Gidip kendim takacağım en sonunda.Çok mu zor acaba bu işlemi yapmak? Elim biraz tornavida,pense tutar.Golfün yağ filtresi,buji,hava filtresi değiştirebiliyordum.Acaba bu elektrik konusunda da yapabilirmiyim? Arkadaşlar gece garajıma gidip far ampülümü,park ampülümü değiştireceğim.Eğer sizler yardım ederseniz gitmişken alarmımı da takarım.
    (bu arada motosikletimin bir eski modelinde alarm,uzaktan çalıştırma vardı.Soketler felan hazır.Bu kabloların doğru olup olmadığını mı kontrol edeceğiz?

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4

Alarm montajı

Yanlış hatırlamıyorsam,alarmı selenin altındaki kutuya koyacağını söylemiştin.
    Bana kalırsa alarmı takacağın soket farın altındadır.Ön grenajı söküp burada bir yere takman gerekir.Sirenide yine burada bir yere koyacaksın.Böylece fazladan kablo işin olmaz.Burada kontak anahtarına aküden gelen + ucu bulup alarmın kırmızı(sigortalı olan) ucunu bağla.ince siyahı da şaseye bağlandınmı tamamdır.
    Motorun alarma bağlanacak kablo demetinin ucunda üzerinde bir tel ile köprü olan soketi çıkarman gerekiyor,alarmı buraya takacaksın.Bu işleri yaparken alarmın kablosundaki sigortayı çıkar.İşlemden emin olunca en son tak,atarsa kurcalamadan elektrikçiye.Tabii motoru çalıştırabilmek için çıkardığın soketi tekrar geri takmayı unutma.
    Kolaygelsin

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşım soketteki uçları kontrol etmen lazım iki ucuna kablo bağlı 12v ampül edin sonra bunu kontrol kalemi olarak kullanıcaksın kontrol kaleminin bir ucunu şasiye bağla bu sokkette + ucu vardır kontak açıkken kontrol kaleminin diğer ucuyla kontrol et lamba yanıyorsa + ucu bunu bant yapıştırıp yaz üstüne sonrakontrol kaleminin bir ucunu + bağla sokette birde -kutbu olacak bunlar alarmı calıştırmak için gerekli olan uclar fakat bunlardan başka bir yada iki uc dağa var bunlar bobinle alakalı ben bunları kullanmadım lazım değil bunları tespit et ucları ayır bantlayarak iptal et bir sağ sinyal birsol sinyal ucu var sokette bunlara bir miktar kabloyla +ucundan 12v verince sinyalin yanması lazım sinyalleri deneyecehin kablo ince bir kablo olsun sigortaya sardığın tek tel gibi yanlış kutuplaşma olursa tel erir motora zarar vermez birde marş kablosu var bunada + ucunu deydirdiğinde marşa basmış oluyorsun bunuda tespitle ve son iki kablo bu soketin dışında dişi ve erkek fişle birbirine bağlı büyük bir ihtimalle siyah bu kablonun fişlerini ayırıp marşa bastığında motor çalışır fakat stop etmez (bu fişleri kesme sanayiden karşılığını al öyle montajla alarm arıza yaparsa tekrar birleştirmen kolay olur)bu da kontağa giden kablo bunların karşılıkları alarmın montaj kılavuzu üstünde yazar aynen karşılıklarına soketleri birleştir soketlerde ufak tırnaklar var cıkmaması için bunları yorgan iğnesi veya çelik sivri uçlu birşeyle yerlerinden cıkarabilirsin montaj kılavuzundaki ingilizce terimlerin karşılıklarını dikkatli tercüme et kesinlikle not al

Yalnız şöyle bir özellik var mustafa abi.Benim soket bağlamak istediğim koltuğun altında. Farın orada değil.Bu arada motosiklette uzaktan çalıştırma da var..Bobinle alakası var mı? Yarın hava güzel olur umarım.Şu anda dışarda sağanak yağış var.Bu alarm işi beni aşarmış.Bunu öğrendim.Zaten direk soket hazır.Gidip takıveresim var.Ama kabloları yakarız diye korkuyorum:(

imza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 ybr 125 & 2014 ybr 125
    aküye bağlanmayan pilli bir alarm vardı sanıyorum bilgisi olan var mı?

Motosikleti
    keeway speed 150
    asya 125 te alarm soketi varmıdır acaba

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler