Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Alarm

Motovento
    REKLAM ALANI
    yalnız_kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1100XX
    Alıntı Mehmet-07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam. Bugun serviste uzun ugraş sonunda h4 ampüle gmre yuva uydurduk buraya kadar herşey yolunda. Ancak H4 ampülü taktıgımızda Önceki ampül gibi ışıgıeşit bir şekilde dagıtmıyordu. H4 de uzunlar kacaman bir O şeklinde Kısalarda ~ şeklinde incecik bir cizgi gibiydi.adam bunun olacagı bu kadar başka birşey yapamayız dedi. Neyse kendim evde uydururum bunu nasılsa dedim eve geldim akşam 20:30 dan beridir ugraştım elimi filanda kestirdim ancak olmadı. Sorun H4 ampülün Farın orta kısmına kadar uzanamaması. H4 ampülün tırnaklarını kestim biraz daha iceriye dogru uzattım ancak yeterli gelmedi. Eski duy ve ona uyan h4 tipi mavi ampülü geri taktım mecburen. Ancak Normal H4 Gerçekten Mavi boyalı ampüle göre Süper görüş saglıyor şansa bugun yagmurluydu hava ıslak zeminde bile güzeldi ancak olmadı. Şimdi eski yuvaya uyan h4 tipi normal şeffaf bir ampül bulmam lazım.
    Mehmet motorun modelıne gore yerıne oturtmakta sorun olabılıyor ama cozumunu zaten bulmussun bıraz ugrasman gerekır ama uygun aparatıda kendın yaparsın usta yerıne zaten kendının ugrasıp yapması ınsana daha bır zevk verır şimdiden kolay gelsin aman dıkkat et daha fazla bır yerlerını kesmeden acele etmeden hallet

Alıntı ceyhun__22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Salih abi ben de istesem bir alarm acaba esenler veya harem otogarına verebilir misin? Acelesi hiç yok yeterki biriki gün onceden ben burdan parasını vereyim otogardaki birine bütün muavinler-şoförler tanıdık kargo beleşe gelir?
    Ceyhun ne zaman ıstersen harem otogarına bırakırım sorun olmaz zaten yakınında oturuyorum bana ne zaman ve hangı fırmadakı arkadasına teslım edecegımı ozelden bıldır...
    Kurtlar Sofrasında Çakallara Yer Yok!!!
    C'est moi!!!Je suis seul loup!!!
    www.salihkalic.spaces.live.com

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ceyhun__22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    okey abi ben sana uygun olduunda solicem oraya bırakırsın.Eyv.

Abi ben vazgeçtim bu ampül işinden Sarı ampülleri takacağım.Birdaha da hiç karıştırmayı düşünmüyorum.Çünkü kurcaladıkça başka sorunlar,sorular çıkıyor.Ben istediğim şeyleri yaptım motosiklette. Beyaz yanak,alarm,jant renginde sibop kapakları güzel bir görünüm sağladı. . .Bir iki tane de sticker yapıştıracağım. . .Tamamdır. . .Sağolun arkadaşlar yorumlar için. . .Alarmı da takacağım ilkbahar da;)

Motosikleti
    Mondial 100km Renk: Kırmızı - 07 JY 608
    Alıntı immortalboss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi ben vazgeçtim bu ampül işinden Sarı ampülleri takacağım.Birdaha da hiç karıştırmayı düşünmüyorum.Çünkü kurcaladıkça başka sorunlar,sorular çıkıyor.Ben istediğim şeyleri yaptım motosiklette. Beyaz yanak,alarm,jant renginde sibop kapakları güzel bir görünüm sağladı. . .Bir iki tane de sticker yapıştıracağım. . .Tamamdır. . .Sağolun arkadaşlar yorumlar için. . .Alarmı da takacağım ilkbahar da;)
    işin içinden ne güzel sıyrıldın olan benim motora oldu : aynı yuvaya uyan h4 tipi ampül var bulursan onlardan tak armut ampülden iyidir Beyaz yanakları kaca aldın? REsmi varmı motorun kırmızıya nasıl gitmiş bi göreyim iyi duruyosa bende taktırayım bari
    07-gєηçℓιк

mogli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer1000 - F650 GS
    Ben biraz daha farklı bir işlem yaptım yeğenimin CBR125 inde.

Üzerindeki işe yaramayan ampulleri söktük ve Çin malı çifti 10 liraya 55\60W iki tane beyaz ampul aldık (bildiğiniz TOFAŞ lara takılan ampuller) . Sonra eski soketi kestik kabloları direk ampule bağladık ve ampulü de yuvaya vidaladık ve her yerini iyice japon-karbonat ikilisine emanet ettik... Hatta SS havası verebilmek için farların birini kısaya birini uzuna bağladık . Canavar gibi oldu. Aynı işlemi eski crossuma da yapmıştım ve 90\100 beyaz philips takmıştım ( tek ampul olduğu için aküyü zorlamıyordu) arabadan iyi aydınlatıyordu. Böyle bir işlem yapmak isteyen olursa tek dikkat edilmesi gereken ampulün duruşu. Ters takarsanız uzunları yaktığınızda yakını aydınlatıyor ( crossta öyle yapmıştım bozuk zeminde süper işe yarıyor ama sellektör yeteri kadar dikkat çekmeyebilir). Ha bir de mondial scooterda yapmıştım, o da süper olmuştu ama ona şeffaf takmıştım. 10 lira çok geldi 3 liraya tek almıştım.
    Motosiklet bir ULAŞIM aracı değil bir İSYAN aracıdır!
    Her şeyin Aslı Güzeldir!
    Ömürüm boyunca hatırlanacaksın aYe...

Motosikleti
    takacak yeri uydurdumda ampül farın içine göre geride kalıyor onun icin dagılımı kötü oldu bi caresine bakacm yinede.
    07-gєηçℓιк

işin içinden ne güzel sıyrıldın olan benim motora oldu : aynı yuvaya uyan h4 tipi ampül var bulursan onlardan tak armut ampülden iyidir Beyaz yanakları kaca aldın? REsmi varmı motorun kırmızıya nasıl gitmiş bi göreyim iyi duruyosa bende taktırayım bari
    Dostum sen yap ben göreyim.:=) Kaçmadım ama pek sevmiyorum kesip biçme işlerini.Motosiklet daha 400 km'de.Hemen yüklüyorum resmi.Ben yanakları 7 liraya aldım.Burada tanıdıklarım var.Ancak lastikler yeni olduğunda üzerinde yağ gibi bir tabaka oluyormuş.Bu da yanağın atmasına neden oluyor.Onun için bebek pudrası sürerek bu yağlı tabakayı kaymayacak hale getirip sonra taktık.300 km oldu takalı.Hiç atma vs olmadı.Gazla temizliyorum.

yalnız_kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1100XX
    Alıntı mogli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben biraz daha farklı bir işlem yaptım yeğenimin CBR125 inde.

Üzerindeki işe yaramayan ampulleri söktük ve Çin malı çifti 10 liraya 55\60W iki tane beyaz ampul aldık (bildiğiniz TOFAŞ lara takılan ampuller) . Sonra eski soketi kestik kabloları direk ampule bağladık ve ampulü de yuvaya vidaladık ve her yerini iyice japon-karbonat ikilisine emanet ettik... Hatta SS havası verebilmek için farların birini kısaya birini uzuna bağladık . Canavar gibi oldu. Aynı işlemi eski crossuma da yapmıştım ve 90\100 beyaz philips takmıştım ( tek ampul olduğu için aküyü zorlamıyordu) arabadan iyi aydınlatıyordu. Böyle bir işlem yapmak isteyen olursa tek dikkat edilmesi gereken ampulün duruşu. Ters takarsanız uzunları yaktığınızda yakını aydınlatıyor ( crossta öyle yapmıştım bozuk zeminde süper işe yarıyor ama sellektör yeteri kadar dikkat çekmeyebilir). Ha bir de mondial scooterda yapmıştım, o da süper olmuştu ama ona şeffaf takmıştım. 10 lira çok geldi 3 liraya tek almıştım.
    55/60w ampuller suan için sorun cıkarmasada hem aküye,tesisata hemde farın içindeki parlak kısmın erımesıne neden olacaktır.Yaptıgın olmaz demıyorum kısa surüşlerde sorun cıkarmasa gece uzun kullanmaya kalktıgında sorun yaratır bır sure sonra dikkatli olmalısın özellikle çin malı olan motosıkletlerde kullanılan tesısat olması gerekenden daha ince ve 55/60 lık bır ampul o tesısat uzerınden akım cekerken zorlanacak ve bır sure sonra tesısatı yakacaktır...

Alıntı immortalboss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum sen yap ben göreyim.:=) Kaçmadım ama pek sevmiyorum kesip biçme işlerini.Motosiklet daha 400 km'de.Hemen yüklüyorum resmi.Ben yanakları 7 liraya aldım.Burada tanıdıklarım var.Ancak lastikler yeni olduğunda üzerinde yağ gibi bir tabaka oluyormuş.Bu da yanağın atmasına neden oluyor.Onun için bebek pudrası sürerek bu yağlı tabakayı kaymayacak hale getirip sonra taktık.300 km oldu takalı.Hiç atma vs olmadı.Gazla temizliyorum.
    Fatih motorunu guzel yapmıssın ıyı gunlerde kazasız sorunsuz kullanmanı dılerım...
    Kurtlar Sofrasında Çakallara Yer Yok!!!
    C'est moi!!!Je suis seul loup!!!
    www.salihkalic.spaces.live.com

Motosikleti
    1965 JAWA
    Alıntı yalnız_kurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun ıyı gunlerde kullan kardesım ama bır elektrıkcıden yardım almadan rastgele baglama soketlerde bazen kablolar farklı olabılıyor...

Bu arada koydugun resımdekı benım sattıgıma benzıyor ama o sorula sıyah parca nedır benım sattıgım alarmlarda oyle bır parca yok asagıda ılan lınkı ve resım mevcut ısteyen olursa...

http://www.motosiklet.net/forum/sati...et-alarmi.html

Pardon kimden hangi ustadan ne zaman ne yardım istemişim acaba acıklarsan sevinirim.Acemilik konusuna gelince hıcbır zaman ben motosiklet konusunda tecrubeli yada deneyımlıyım demedım dememde ne kadar bılgım ve kendi servisim olmasına ragmen
    Arkadaşlar ikimizi karıştırmayın o parçalı yalnız-kurt bense bütün olan

''Fatih motorunu guzel yapmıssın ıyı gunlerde kazasız sorunsuz kullanmanı dılerım...''
    Teşekkür ederim salih abi.Şu anda üstünde daha çizik yok. Ve güzel haber olarak narva dipsiz ampül ve motosikletin orjinal s2 ampülünden buldum.Tek sorun havalar soğuk,yağışlı,ve motosiklet toz oldu.Yaza artık kilometreli devirmeye başlarız.Ben motosiklete pek fazla birşey yapmadım.Sadece beyaz yanak,renkli sibop kapakları(o resimde yok),boya koruma. . .Bu kadar.Arkadaşlar bu ampülü yalnız değiştireceğim.Umarım yapabilirim.

Motosikleti
    lastikelrdeki yanaklaryakışmış.Hayırlı günlerde kullan.. Buldugun ampülden memnun kalırsan resmini filan atarmısın? bide fiyatı kaça? ampül beyazmı sarı mı :D
    07-gєηçℓιк

lastikelrdeki yanaklaryakışmış.Hayırlı günlerde kullan.. Buldugun ampülden memnun kalırsan resmini filan atarmısın? bide fiyatı kaça? ampül beyazmı sarı mı :D
    Abi ampül sarı.Normal bildiğimiz cup ampülü.Alman malıymış.Burada tanıdık arkadaştan aldım.5 liraymış.Yalnız şu anda park ampülü arayışındayım.Arkadaşlar sesleneyim size de narvanın normal renkte yanan( beyaz değil,sarı ışık) dipsiz park ampülünden bulursanız 2 adet almak istiyorum.Yada alıp yollayabilirseniz çok sevinirim.Resmini atarım tabi.Ama şu bildiğimiz s2 motosiklet ampülünden.Hiçbir farkı yok.Sadece daha kaliteli.Ve aynı kalitede narva park arıyorum.:(

anılyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi Falcon 125 (2006) Hyosung MS3 250 (2010)
    Alıntı Özer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motosikletimin de alarmı var, haftalarca yatmasına rağmen akü hiç boşalmadı.Adı üstünde alarm...soketini çıkartırsan ne anlamı kalacak? ne işe yarayacak? bazı yorumlara olamaz demekten alamıyorum kendimi
    senin motosikletinin markası ile bahsedilen motorun markası bir değil sonra orada kullanmadığınız zamandan kastım kışın garaja çekilen motorları kast etmiştim kışın garajda duran motoru bazen sahibi bile unuturken kimin aklına gelecek orada motor olduğu ki kışın motorun (kendim) benzinini yağını filan indiriyorum onun için yorum yanlış anlaşılysa pardon ancak dediğimi elektirik ustalarınada sorabilirsiniz onlarda aynı cevabı verecektir
    Bianchi Falcon 125 41 N 3103
    Hyosung MS3 250 35 AP 4831
    Yeni bir gün, yeni bir savaş . . .

Arkadaşlar narva park bulabilen yok mu.:( Bu arada akü bitirme meselesini ben de duydum.Bi nebze de olsa elektrik harcadığı için marş yapılmayan motorda akünün bitmesine neden oluyor.

Arkadaşlar bugün philips marka park ampülü ve 35/35 orjinal ampül buldum motosikletime göre. Yarın onları ve alarmı taktırmaya karar verdim ama havalar malum.Hiç motosiklet binesim yok.Sanırım kendim montaj yapacağım. . .

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    ampulun fotosunu ve fiyatının resmini koyabilir misin
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

Dostum parklar bunlar.Fiyatına sorunca bilmiyorum vallaha.Arkadaşım getirtti.

Bu da ampülün resmi dostum.Aynısı.Ama pcmden resim ekleyemediğim için netten aynı fotoğrafı buldum.Bunun fiyatı 5 lira.35/35 philips.

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    duy aynı o zaman s2 yani , bende osram var kullnadıktan sonra ışıklandırmanın farkını da yazmayı unutmazsan iyi olur , bende daha güçlü bi ışıklandırma arayısındayım

Tabi dostum unutmam.Ama çok bir fark olacağını sanmıyorum.Ampülleri yanyana koydum.Hiç fark yok.Ama beyaz ampül kullanmayı düşünüyorsan hiç bulaşma derim.Bizim s2 tipindeki ampüllerin beyaz olanları yaramaz. . .İlla bir deneyeyim dersen 2 tane var elimde gönderebilirim

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    yok beyaz merakım da xenon u denemeyi istşyorum biraz maliyetli oda , konjektörün depşçmesi gerekli

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler