Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ybr 125 silindir sökülecek..egzantrik zinciri hakkında yardım...!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yamaha ybr125
    slm dostlarım..makinemden ses geliyor bu ses orta sehpada iken gaz verdiğimde geliyor bıraktığımda kesiliyor..ve devir 3000 civarı yani düşük devirlerde giderken genelde bu ses var..tamirci dostuma sordum söküp bakmak için 100 tl istedi(ne dost ama)..benim elim yatkın cg125 titanların silindir pistonunu çok deiştirdim ama bu sohc(üstten egzantrikli)dolayısıyla zincir sökümü hakkında bilgi sahibi olma istedim..içine düşme ihttimali var galiba..bu konuda sizden yardım istiyorum..sökmeye nerden başlicam el emeğine 100 tl veremem..ben işimi severek yapıcam tabi siz de yardım ederseniz..korkmayın elime yüzüme bulaştırmam...sesin nerden geldiğini bulup parça deiştircem..yardımlarınızı esirgemeyin lütfen....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:13 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:39 ----------

hadi dostlarım bilen biri yok mu yarın motoru indirecem..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    o ses düşük devirlerde krank rulmanindan geliyodur dostum..aynı ses bendede var ben sesin kaynagini biliyorum.. 40 bin kmde motorum..
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    yamaha ybr125
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o ses düşük devirlerde krank rulmanindan geliyodur dostum..aynı ses bendede var ben sesin kaynagini biliyorum.. 40 bin kmde motorum..
    nasıl yani biel kolu nun alt tarafındaki rulmandan mı yoksa krank rulmanından mı(karterdeki) ha bide ses tık tık tık diye bir ses. ama egzostan çıkan patlamalarla aynı anda çıkıyor tık sesleri..biraz ayrıntılı anlatır mısın dostum..

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı ybr_man adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nasıl yani biel kolu nun alt tarafındaki rulmandan mı yoksa krank rulmanından mı(karterdeki) ha bide ses tık tık tık diye bir ses. ama egzostan çıkan patlamalarla aynı anda çıkıyor tık sesleri..biraz ayrıntılı anlatır mısın dostum..
    pm attım bakarsan detaylı konusuruz..
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Senin eksantrik zincirin gevşemiş 1 diş kaydırmış..Patlamaların ve sesin sebebi bu...
    Yandaki yuvarlak kapağı söküp zinciri ayarlayabilirsin.
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    yamaha ybr125
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin eksantrik zincirin gevşemiş 1 diş kaydırmış..Patlamaların ve sesin sebebi bu...
    Yandaki yuvarlak kapağı söküp zinciri ayarlayabilirsin.
    dostum galiba yanlış anladın.ses makineden gelior ama eksozdaki patlamalarla aynı anda..yani motor çalışırken çıkardığı eksoz seslerini kastettim..anlayacağın makinede anormal sesler var..tık tık tık diye sesler..düşük devirlerde..piston sanki bi yere çarpıyor...

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı ybr_man adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum galiba yanlış anladın.ses makineden gelior ama eksozdaki patlamalarla aynı anda..yani motor çalışırken çıkardığı eksoz seslerini kastettim..anlayacağın makinede anormal sesler var..tık tık tık diye sesler..düşük devirlerde..piston sanki bi yere çarpıyor...
    Ustam bende aynı şeyden bahsediyorum.Zincrin gevşek... Ses yapıyor..
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    yamaha ybr125
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ustam bende aynı şeyden bahsediyorum.Zincrin gevşek... Ses yapıyor..
    ok saol zinciri sıkmayı da deniycem...

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Subaplara bak piano gevşediğinde yapar
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    aynı sorun arkadaşımın ybr dede vardı 15 gun ugrastılar buldular ama ben bilmiyorum ne yaptıklarını denk gelirse sorarım :(

Dostum ne yaptın motosikleti? Takip ediyorum konuyu merak ettim şimdi. Kolay gelsin.

lokmanhekim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 CİTY (2009)
    bu sesi video ıle paylasırsan sana yardımcı olabilirim

Motosikleti
    yamaha ybr125
    dostlarım yarın motoru indirecem inat ettim bu ses kalmıycak ....neyse allah ın izniyle yarın sonucu buraya yazıcam..şimdi yatayım yarın uzun bi gün olucak...

lokmanhekim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 CİTY (2009)
    msn den gorusebilirsek yardımcı olurum dostum

Motosikleti
    yamaha ybr125
    arkadaşlar motoru indirdim başarıyla ve krank ve krank kolunda boşluk yok..ancak silindir ve pistonda çizikler var sanırım ses piston un silindire çarpmasından kaynaklanıyormuş..sizce ne yapıyım piston mu değiştiriyim silindir mi taşlayım..?

Motosikleti
    yamaha ybr125
    arkadaşlar sorunu hallettim yardımlarınız için teşekkür ederim..merak edenler için söyleyim sorunu ...sorun biel kolundaymış..biel kolu alt taraftan kranka bindiği yerden aşınmış ve boşluk oluşmuş vurma sesi ordan gelior..biel kolu deiştirdim taiwan malı taktım memnunum..işin uzaması da boşluğun sadece motor çalıştığında sorun yapması...söküp baktığımızda sorun yok gibiydi..neyse aynı sorunu yaşayanlar biel kolunu deişsin..rulmanları deiştirmedim ses gitti zaten rulmanlar uğultu sesi yapıormuş vurma deil..saygılar....

valla kardeşim aynı dert bende de var benim moto 2009 model ybr moto aldım 1 haftalıkken ses yapmaya basladı bende yeniligine verdim neyse krang rulmanlar degişti 4.500 ve ses hayla gitmedi ve 5 bin kusurdada ekzantirik rulmanı degişti ses hayla gelio sanki moto nun içine kurbaga kacmiş gibi normal bi sekil de giderken ses yapıo ve gaz kesince dahada artıo simdide servis biel kolu dio bu seferde olmazsa sıfırnı isticem vea servisin önünde yakcammmmm haa bu biel kolu arzası moto zarar verıo mu teskkür...

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 esd 2011
    kardeşim benm ybr de de aynı sorun var servisine gösterdim 400 tlnı alırım deedi bana yardmcı olurmusn kimileri eksantrik zincirden diyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler