Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

süspansiyon ve kavrama???

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    çelik tiger150
    arkadaşlar geçen motorun arkasından sesler geliyodu tamirciye gotürdüm süspansiyon değişçek dedi yoksa iki kişi binersen şasi kopar motor ikiye ayrılır falan dedi boyle bişey doğrumudur. bide motor kalkışta geç kavrıyor bunun için debriyaj balatasını değiştirmek yeterlimidir yada kesin sonuç için nerelerin değişmesi gereklidir.150 lik scooterim var. yardımcı olucaklara şimdiden teşekkürler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha YBR 250
    Evet şasinin kopması doğru ama motorun kalkışta geç kavramasının birçok nedeni var
    Turgut Çarıkcı / A rh (+) / 05399887738

Motosikleti
    çelik tiger150
    peki süspansiyonları değiştirirsem bu problem ortadan kalkarmı çünkü büyük bi problem ve kafama takıldı.. motorunu kendim tamir edebiliyorum yani hç yolda kalmadım ama bu hayati bir mesele ne yapmam gerekli tamircilerede güvenmiyorum ölsem umurlarında değil.. yardımcı olursanız sevinirim...

Motosikleti
    Yamaha YBR 250
    Bence değişmesi gerek tamirci doğru söylemiş

Motosikleti
    çelik tiger150
    saol yardımların için.. süspansiyondan başka değişmesi sağlamlaştırılması gereken bi yer varmı.. kafa ütülüyorum ama hayati bir durum bu..

oguzhan1245 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arora 150 t-1
    merak etme kardeşim sadece motor daki iskeletdeki bağllantıların kaynak yerleri ni kontrol ettir ve süspansiyonları değiştir :D

Motosikleti
    çelik tiger150
    eyvallah kardeşim...

Motosikleti
    Yamaha YBR 250
    Alıntı rockdiscipline46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    saol yardımların için.. süspansiyondan başka değişmesi sağlamlaştırılması gereken bi yer varmı.. kafa ütülüyorum ama hayati bir durum bu..
    estağfurullah ne kafa ütülemesi yardımlaşıyoruz şurda rica ederim yardım edebildiysem ne mutlu bana

Motosikleti
    çelik tiger150
    arkadaşlar son 4 aydır gittiğim bir tamirci vardı ilk başta ucuza yaptı geçen bu süspansiyon için gotürdüm bişeyler salladı şunları bunları yaptım ''yağını ful değiştirdim'' falan neyse dedim ne kadar 110 lira neyse bi 70 lira verdim gerisini veririm dedim. o sırada yağına bi bakim dedim ne gorim yağ yok 0 koymamış sona baktım motora alttan oralar kirli ve yağlı eli değdirince iz kalır ama hiçbi iz yok sadece bir tane şasiye bağlanan vidayı benim yanımda değiştirdi 110 kaat istedi bu benim güvenilir dediğim adamdı tabi kavga çıktı dedim ver parayı yok olurmu ne diosun sen falan bilmemne dedim haram olsun falan.. şerefsiz bide motor yaktırıcak bana. ben şimdi napim kundaklıyımmı bunun dükkanını molotof falanmı atıyım depodan benzin çekim allah belalarını versin bunların... o yüzden buralarda soruyorum servisine gotürücem direk neresi değişçekse soliyim nokta atışı olsun... bu sefer kafa ütüledim heralde ))

ucanteneke5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Super Tenere xt1200z. Actros 1841 megaspais.
    arkadaşım senin süspansyon değişicek dedikleri şey sadece sol tarafta denge çubuğu denilen bir yer var ve onun lastik takozu çok küçük olduğundan çabuk dağılıyo ve ondan sonra esnemelerde motorun bir yerlerinden direk demir demire vurma sesleri geliyo ve orta sehpaaya alınca lastiği saladınmı komple dağılmış gibi oynuyo.
    bunun çaresi 5 liraya bitane tofaş yay takozu alıyon 2 tanede çapı 7\8 santim olan pular söküp takıyon ve bidaha hiç derdin kalmıyo.
    kavramaya gelince kayış kopmak üzeredir ondandır veyat kavrama esnasında zıplatıyosa tıkırtı bilyası denilen o arkadaki kavramaya yarayan 6 tane misket şeklindeki bilyalar değişicek ona çare yok her 2000 km.bir değişmesi gerekiyo yada ona üygun daha sağalam bişey bulursan takarsın.
    yardımcı olduysam ne mutlu bana ama derdin kalmasın istiyosan sat gitsin kurtul ben öyle yaptım 4 ay kulandım baktım iflaa olmuyo 3000 liraya almışken 1500 liraya satım kurtuldum hiç derdim kalmadı..
    Hayat ENDURO yla başlar
    ENDURO yla devam eder
    ENDURO yla biter.

Motosikleti
    çelik tiger150
    yardımın için çok sağol uçanteneke....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler