Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Beyaz ampül tercihi

Motovento
    REKLAM ALANI
    poyraz010 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr ESD 125 - 2016
    Bende aldım çok beyaz değil ama arkadaşın motoruyla yan yana getirince beyaz olduğu anlaşılıyor.. olsa şöyle tam beyazı
    Sen istiyor temiz bir yamaha ? Verecek 2.500 $ ..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı poyraz010 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende aldım çok beyaz değil ama arkadaşın motoruyla yan yana getirince beyaz olduğu anlaşılıyor.. olsa şöyle tam beyazı
    Bence de. Yetkililere seslenelim.Xenon kadar kaliteli aküyü motosikleti vs üzmeyen ampül üretiniz

poyraz010 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr ESD 125 - 2016
    Alıntı immortalboss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence de. Yetkililere seslenelim.Xenon kadar kaliteli aküyü motosikleti vs üzmeyen ampül üretiniz
    Lütfen lütfen lütfen..
    Sen istiyor temiz bir yamaha ? Verecek 2.500 $ ..

Motosikleti
    Mondial 100km Renk: Kırmızı - 07 JY 608
    Alıntı Özer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Osram Nightbraker 60/55W kullanıyorum ve süper bir aydınlatma sağlıyor.
    Aküsü düşük A'li olanlara tavsiye edilmez.
    60/55 watt far aynasını eritir diye biliyorum. yanlışmıyım? Eritmiyorsa Osram Nightbraker 60/55W taktıracagım.sizin far aynası plastikmi metalmi?
    07-gєηçℓιк

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4
    Alıntı Mehmet-07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    60/55 watt far aynasını eritir diye biliyorum. yanlışmıyım? Eritmiyorsa Osram Nightbraker 60/55W taktıracagım.sizin far aynası plastikmi metalmi?
    Ben de bu ampülü kullanıyorum.Benim Kawasaki'nin far aynası bozulmuştu.Uygun çapta far aramamın sonucunda muhtemelen jinlun farı olan bir far aldım.Aynasını çıkarıp Japon malı Stanley marka farın içine naklettim.Fakat açısı farklı olduğundan 60/55 ampulu biraz geri çekerek taktım.Bir yıldır kullanıyorum Osram Nightbraker 60/55W ile.Sorun olmadı.Demek istediğim sıcak hava bu aralık yüzünden farın içinde hapsolmadığı için plastik olan çanağı eritmiyor.Seninki için buradan eritir,eritmez demek olanaksız.Rialli sitesine bak farının yenisi kaç lira?
    Göze alınabilir bir fiyatsa denemeni öneririm.Ampülün kısası beyaza yakın,ama,uzun hüzmesi normal renk.Aydınlatması süper.

kemalk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ECEM&honda cbr600 f
    Eğer motorunu yağmurda kullanıyorsan beyaz ışık kırılıyo diye biliyorum.Yani sarıı olan daha iyi bence

Motosikleti
    Mondial 100km Renk: Kırmızı - 07 JY 608
    Farın Fabrikadaki Fiyatı 24.22 TL. Buraya Gelene kadar 30 u bulur. Acaba Farın Arkasından uygun biryerden delik acsam sıcak havayı dışarı atmak icin yeterli olurmu.gerekirse buna bilgisayar fanı da ekleriz
    07-gєηçℓιк

Delik yeterli olur mu bilmem ama bilgisayar fanı güzel fikir.Bu arada sanırım fan 5 volt.Onun için biraz uğraşman gerekebilir

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4
    Bence fana gerek yok,ama,olurda eklemek isterseniz 7805 diye küçük bir elektronik parça ile 12 voltu 5 volta indirebilrsiniz.Fanı,farın içinden sıcak havayı emecek şekilde düşünmek uygun olur düşüncesindeyim.Daha önce yazdığım gibi yeni ampulu biraz geriye doğru takacağınız için aralık olacak,böylece delik de gerekmez.Aynanın dayanma derecesi artık denemeye kalıyor.

Arkadaşlar kararımı vermiş bulunmaktayım. . .Motosikletim şu anda garajda temiz vaziyetinde yatıyor.Ve çıkaracağım zaman tekrar orjinal ampülleri takacağım.Sarı park ve sarı ampül. . .Çünkü hiçbiryerde bulamıyorum.Sinirim bozuldu.

zonta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250RR
    Sanırım sizde cup kullanıyorsunuz.Peki h4 ampülü nasıl oturtacaksınız oraya.Uyuyor mu?
    arkadaşım sana nacizane tavsiyem o traktor ampulleriyl fazla kafa yorma.osram da all season diye bir ampul var.ampul hafif renkli gökkuşagı gibi.yagmurlu ve puslu havalarda ışıgın rengi otomatik degişiyor.tabi senin motora uymacak .oto elektirikçisinden 3 bacaklı duy alacaksın.motorundaki duyu çıkarıp bunu takacaksın.sonra kontagı cevirmeden farların kapalı oldugundan emin olacaksın.far tasın mutlaka plastikdir uzun süreli kullanımlarda 2-3 saat gibi far tasını sarartıp eritmeye başlar.eger becerebilirsen fartasını aliminyum folyo ile kapla bir kuryede görmüştüm.bu arada akün kaçlık kaldırırmı kaldırmazmı bilmiyorum.çünkü bu ampuller 55 w dır.senin kiler en fazla 35 w dır.senin motor enerjiyi aküdenmi alır statördenmi bilmiyorum.aradaki bu farkı bişekilde tolere etmek gerekir.benim çinçonda çok denemiştim onda 12/12 akü vardı bir problem olmadı ama far tası erimeye baslamıstı ve motor 2 kere statör yakmıştı.bendeki bilgiler bukadar.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

Motosikleti
    Scrambler Ducati Classic
    Alıntı Özer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Osram Nightbraker 60/55W kullanıyorum ve süper bir aydınlatma sağlıyor.
    Aküsü düşük A'li olanlara tavsiye edilmez.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:28 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:18 ----------

Valla sarı ışığın içerisinde bulunması gereken renkleri bir tarif etmişsin ki içinden çıkabilene helal olsu...
    Işığın en önemli yeri merkezi (kaynağıdır) silüetinde bulunan ve kaybolmaya yüz tutan,rahatsız edici gökkuşağı renkleri hiç bir işe yaramaz.
    Gün ışığına en yakın ışıklıar Xenonda 4500-5000 max 6000 cal ısıya sahip ampullerdir. Standart H4 - H7 vs ampullerde ise yaklaşık 1400-1600lux gücünde olan (vataja göre) Oram Nightbraker ve akranı ampullerdir.
    Motorlu araçların üzerinde seri olarak bulunan Tungsten (akkorlu) sarı ışık saçan ampuller malesef diğerleri pahalı olduğu için STANDART olarak tescillenmiş malzemedir.Kullanılmak zorunda.
    Daha ekonomik olsa Osram Nightbraker ve türevleri mutlaka seri olarak kullanılır ve sarı ampuller 5-10 yıl sonra değil de bugün tedavülden kalkar
    Hatta biraz da kahinlik yapacağım: belki 5-10 yıl içerisinde tüm motorlu araçların aydınlatma sistemleri daha uzun ömürlü ve eonomik olduğu için LED olur

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:33 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:28 ----------

bu ampul standar akkor flamanlı olanlardan.her yerde var.
    İşte "zonta" çözmüş sarı ışığın içerisindeki renkleri. Sis ye yağmur gibi kötü hava koşullarında en uygun ampül bunlardır. Sarının içerisinde çok geniş bir spektrumda diğer renklerden de vardır. Gökkuşağı gibi parlama yapar. Sanki ampül camına yağ sürülmüş gibi. Bu da şu işe yarar, içerisindeki renklerin kırılma açıları farklı olduğu için, sis veya yağmurda bazıları kırılıp sapsa bile, daha fazla miktarı su taneciğinin arkasına geçebilir. Bu sayede görüş artar. Sis farları da mu mantıkla çoğunlukla sarı hatta koyu sarı yapılır. Mavimsi beyaz ampüllerin bu değerleri yakalaması mümkün değildir. Nightbreaker'ın bile. ki Osram'ın "all season" ampülü ile "nightbreaker" ampüllerinin fiyatları neredeyse aynıdır. Tekrar ediyorum "nightbreaker" gibi ampüllerin kötü hava koşullarındaki aydınlatması normal sarılardan daha kötüdür ki nightbreaker kötü ampül değildir.

Xenonların teknoloji farkı var ve aydınlatma değerleri çok yüksek. Kendi içlerinde bile çok farklı ışık tipleri var. Bu tiplerin kendi içerisinde en uygunu 4000-6000 lik olanlardır. Fakat sarı ampülle karşılaştırma yapılamaz.

LED ise evet geleceğin aydınlatma cihazı olabilir. Fakat bu halleri ile ancak gündüz farı olarak kullanılabiliyorlar. Ledlerin far olarak kullanabilmek için teknolojik çözümlere ihtiyaçları var. Umarım yakın zamanda olur.

Demek istediğim şu: İlla beyaz gözüksün diye görüş açınızdan feragat etmeyin. Büyük markaların çözümlerine gidin. Markasız beyaz ampül takmayın. Bunlardan ancak LEDler gibi gündüz farı olur çünkü.

Alıntı bsd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte "zonta" çözmüş sarı ışığın içerisindeki renkleri. Sis ye yağmur gibi kötü hava koşullarında en uygun ampül bunlardır. Sarının içerisinde çok geniş bir spektrumda diğer renklerden de vardır. Gökkuşağı gibi parlama yapar. Sanki ampül camına yağ sürülmüş gibi. Bu da şu işe yarar, içerisindeki renklerin kırılma açıları farklı olduğu için, sis veya yağmurda bazıları kırılıp sapsa bile, daha fazla miktarı su taneciğinin arkasına geçebilir. Bu sayede görüş artar. Sis farları da mu mantıkla çoğunlukla sarı hatta koyu sarı yapılır. Mavimsi beyaz ampüllerin bu değerleri yakalaması mümkün değildir. Nightbreaker'ın bile. ki Osram'ın "all season" ampülü ile "nightbreaker" ampüllerinin fiyatları neredeyse aynıdır. Tekrar ediyorum "nightbreaker" gibi ampüllerin kötü hava koşullarındaki aydınlatması normal sarılardan daha kötüdür ki nightbreaker kötü ampül değildir.

Xenonların teknoloji farkı var ve aydınlatma değerleri çok yüksek. Kendi içlerinde bile çok farklı ışık tipleri var. Bu tiplerin kendi içerisinde en uygunu 4000-6000 lik olanlardır. Fakat sarı ampülle karşılaştırma yapılamaz.

LED ise evet geleceğin aydınlatma cihazı olabilir. Fakat bu halleri ile ancak gündüz farı olarak kullanılabiliyorlar. Ledlerin far olarak kullanabilmek için teknolojik çözümlere ihtiyaçları var. Umarım yakın zamanda olur.

Demek istediğim şu: İlla beyaz gözüksün diye görüş açınızdan feragat etmeyin. Büyük markaların çözümlerine gidin. Markasız beyaz ampül takmayın. Bunlardan ancak LEDler gibi gündüz farı olur çünkü.
    Arkadaşlar tamam ama bunların s2 duy tipine uygun olanları yok:( Hepsi h4-h7 vs diye gidiyor. . .

gokayugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joyride 200
    immortalboss
    Bende 12v 35/35w s2 Armut tipi ampülümden hiç memnun değilim. Aynen senin gibi daha iyi aydınlatma sağlayan bir ampül arıyorum. Forumlarda elle tutulur bir bilgi bulamadım. Bu h4 h7 vs. olanların 35/35w lık olanlarından alsak, acaba elektrik sistemine, aküye ve far aynasına zarar vermeden sadece duyu değiştirerek kullanabilir miyiz motorumuzda? (Motor AN 125 scooter)

Dostum kullanırsın ama elektrik tesisatını şöle yapıyorsun.Birtane h4 duy alıyorsun.Senin normal soketi kesip bu soketi takıyorsun.Ama farın içine tekrar girebilmesi için biraz uğraşabilrsin. onu da bir arkadaşımız yapmıştı.Çok zor birşey değil.Denemek istersen olur.

gokayugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joyride 200
    Dostum kullanırsın ama elektrik tesisatını şöle yapıyorsun.Birtane h4 duy alıyorsun.Senin normal soketi kesip bu soketi takıyorsun.Ama farın içine tekrar girebilmesi için biraz uğraşabilrsin. onu da bir arkadaşımız yapmıştı.Çok zor birşey değil.Denemek istersen olur.
    Teşekkürler. Şu karlı havalar düzelince bakım için ustama gideceğim, far olayında onunda bir fikrini sorayım bakalım...

slm ben sitede yeniyim benda apache rtr 150 var far ampulü 3 tırnaklı 35/35 watt beyaz renk bulamıyorum 55/60 osram cool blue buldum taksam bi sorun olurmu

adige_10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni windy s
    Guncel..

Osram cool blue 60/55 hakkinda bilgisi olan, deneyen yokmu arkadaslar?.. 12v 7a akuyle kullansan sıkıntı yasarmiyiz?

MeHMeTK. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Agility City 125
    Alıntı adige_10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Guncel..

Osram cool blue 60/55 hakkinda bilgisi olan, deneyen yokmu arkadaslar?.. 12v 7a akuyle kullansan sıkıntı yasarmiyiz?
    Benim motosikletim Kymco Agility city 125.
    35/35 Watt ampül HS1 (H4 ile aynı duy) kullanıyor.
    Aydınlatması güzel, ama sarı renge yakın. Beyaz far ampülü konusunu oldukça araştırdım.
    35 Wattlık ampül yaklaşık 3 Amper akım çekiyor, kabloları da buna göre döşenmiş.
    60 Watt takarsam 5 Amper akım çekeceği için kablolarda sorun çıkabilir.
    60 Wattlık ampül ayrıca orjinaline göre daha fazla ısındığı için far tasını eritebiliyor.
    Dolayısı ile bana 60 Wattlık ampüller uymuyor.

Kullandığınız ampül; Osram cool blue 60/55 ile aynı değerlere sahipse motosikletiniz için uygun olabilir.
    adige_10 bunu beğendi.

Motosikleti
    125 MT
    beyaz istiyosan benim gibi farına mavi film çekeceksin tabi far filmi olcak :D gören xenon sanıyor motorumun rengide mavi olduğu için sorun olmuyor :D mantık şu satılan beyaz ampüller mavi renkte o mantıkla çıkmış bi icat :D
    Hayat sevgilimden ibaret :)

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler