Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

hava filitreni kendin yap

Motovento
    REKLAM ALANI
    sudabatmayanadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HERO HUNK
    hiç kimse boşu boşuna hava filitresine yüksek ücret ödeyip, almasın zira motosiklet hava filitrelerini çok pahalı satıyorlar örnek benim kymco peopel 200 ün filitresi 30 TL herkese en ucuz vede kesin çözüm. kendi filitreni kendin yap, nasıl mı ben kendi hava filitremi yerinden söktüm, dikdörtken şeklindeydi içindeki kagıt kısımlarını yırttım hepsini atım,kalan pilastik kısmını güzelce temizledim daha sonra sanayi sitesine gidip benim hava filitresiin kagıdına uygun boyutlu oto filitrelerine baktım bunların içinde benimkine uygun fiat palyonun kare şeklindeki hava filitresini aldım fiatı 7.50 TL bunula en az 4 filitre kendime çıkardım ,bu filitreyi maket bıçağıyla kesip kendi hava filitre boyutuna ayarladım,kestiklrimin birini filitreye yerleştirdim... olay bitti 30 tl ye mal olacak filitrenin 4 adetini 7.50 TL mal ettim hemde opar marka orjinal havafilitresi bu filitrenin yaprakları benim filitrenin yapraklarından daha kaliteli,,,, arkadaşlar sizlerde kendi motosikletinize uygun oto filitresi alıp uyarlıya bilirsiniz boşu boşuna fazla para ödemeyin uyarlaması çok basit... sizlere faydalı olabildiysem ne mutlu bana hepinize kolay gelsin
    MOTOSİKLETSİZ İNSAN ÖZGÜR DEĞİLDİR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Kağıtın kalitesi ve gözenek yapısı önemli,hava geçirgenliği aynı olmalı.

işte işin garip tarafı burada. palio nun hava filtresi 7.5 lira kymconun 30 lira. kymconun ki çok daha küçük

Motosikleti
    HERO HUNK
    Alıntı osmaniyeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işte işin garip tarafı burada. palio nun hava filtresi 7.5 lira kymconun 30 lira. kymconun ki çok daha küçük
    evet ben uyarladım orjinalinden daha kaliteli oldu, ayrıca benzin tasarufu bu yöntemle daha iyi çünkü filitre ucuza gelince istediğin zaman değişiyorsun diyer zaman pahalı olduğu zaman ne kadar temizletip havada tutsan yağ izi kaldığından filitre tam kapasite havalandırmadığından yakıt fazla yakar,,, ayrıca 7.50 tl lik filitreden 4 adet motosiklet filitresi çıkıyor yai bir adeti kabaca 2TL ye bile gelmiyor

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    araba filtreleri motosiklet filtrelerinden daha kalitesizdir diye bir önerme mantıklı değildir bence..

Motosikleti
    HERO HUNK
    Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    araba filtreleri motosiklet filtrelerinden daha kalitesizdir diye bir önerme mantıklı değildir bence..
    bakın orjinal fiat palyonun hava filitresini aldım, opar marka orjinal filitre kısmındaki kagıtları benim kymconun orjinal kağıtlarından daha kaliteli olduğunu gözümle gördüm.. ayrıca kullandım orjinalden daha performasyonlu ayrıcada kagıdı dayanıklı

ugur volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600+150=750 CBF
    Tebrikler sudabatmayan adam... Sen batmıyorsun diye esnafımı batıracan

Motosikleti
    HERO HUNK
    Alıntı ugur volkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tebrikler sudabatmayan adam... Sen batmıyorsun diye esnafımı batıracan
    amacım esnafı batırmak değil, sizinde bildiğiniz gibi motosikletlerin bazı parçalarını arabanınkininden 4 kat fazla faiş fiyata satıyorlar soruyorum size bizim gibi motosiklet kullanıcıları çok mu zengin tabiki değiliz ama bizim ülkede motosiklete binmeyi malesef lüx olarak gördüklerinden parçalarında faiş fiya satılıyor...ben buna karşıyım normal karlarını yapsınlar ama aç gözlülüğe karşıyım.. çoğu arkadaşımız ihtiyaç için biniyor.hemde trafiği rahatlatıyor ceza olarakta motosikleti bu ülkede malesef lüx görüyorlar 2ci el ucuz bir motosillet bile alsan noterde arabanın verğisinden fazlasını ödüyorsun bence bu çok adaletsizlik
    Thesinner83 bunu beğendi.

CengizhanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 '09 ve Orijinal Honda Kinetic '00
    illede araba filtresi olacaksa bence alman arabalarına bakın derim.ayrıca hava filtresi hemen değişecek bir şey değil , neden sürekli para veriyoruz ve araba filtesiyle tasarruf ediyoruz anlamadım
    Ayvalık Motosiklet Tutkunları (A.M.T)

Motosikleti
    HERO HUNK
    Alıntı CengizhanD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    illede araba filtresi olacaksa bence alman arabalarına bakın derim.ayrıca hava filtresi hemen değişecek bir şey değil , neden sürekli para veriyoruz ve araba filtesiyle tasarruf ediyoruz anlamadım
    yazılanları baştan sona okursan .eminim anlarsın

yedek parça

arkadaşlar haklısınız yedek parça çok pahalı servislerden almanıza gerek yok parça satan toptancı arkadaşlar var orjinalinin 4\1 alabilirsiniz geçenlerde konjektör aradım orjinali 90tl aynı işlemi yapan yerli konjektörü 17tl ye aldım toptancı arkadaşlardan fiyat alın

ugur volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600+150=750 CBF
    Alıntı sudabatmayanadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    amacım esnafı batırmak değil, sizinde bildiğiniz gibi motosikletlerin bazı parçalarını arabanınkininden 4 kat fazla faiş fiyata satıyorlar soruyorum size bizim gibi motosiklet kullanıcıları çok mu zengin tabiki değiliz ama bizim ülkede motosiklete binmeyi malesef lüx olarak gördüklerinden parçalarında faiş fiya satılıyor...ben buna karşıyım normal karlarını yapsınlar ama aç gözlülüğe karşıyım.. çoğu arkadaşımız ihtiyaç için biniyor.hemde trafiği rahatlatıyor ceza olarakta motosikleti bu ülkede malesef lüx görüyorlar 2ci el ucuz bir motosillet bile alsan noterde arabanın verğisinden fazlasını ödüyorsun bence bu çok adaletsizlik
    Doğru söylüyorsun buna bende hem fikirim sadece espiri yapmak istedim.

CengizhanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 '09 ve Orijinal Honda Kinetic '00
    yazılanları baştan sona okursan .eminim anlarsın
    okudum.anlamadım.demek ki bende sorun var
    Ayvalık Motosiklet Tutkunları (A.M.T)

Motosikleti
    suzuki an125
    hiç kimse boşu boşuna hava filitresine yüksek ücret ödeyip, almasın zira motosiklet hava filitrelerini çok pahalı satıyorlar örnek benim kymco peopel 200 ün filitresi 30 TL herkese en ucuz vede kesin çözüm. kendi filitreni kendin yap, nasıl mı ben kendi hava filitremi yerinden söktüm, dikdörtken şeklindeydi içindeki kagıt kısımlarını yırttım hepsini atım,kalan pilastik kısmını güzelce temizledim daha sonra sanayi sitesine gidip benim hava filitresiin kagıdına uygun boyutlu oto filitrelerine baktım bunların içinde benimkine uygun fiat palyonun kare şeklindeki hava filitresini aldım fiatı 7.50 TL bunula en az 4 filitre kendime çıkardım ,bu filitreyi maket bıçağıyla kesip kendi hava filitre boyutuna ayarladım,kestiklrimin birini filitreye yerleştirdim... olay bitti 30 tl ye mal olacak filitrenin 4 adetini 7.50 TL mal ettim hemde opar marka orjinal havafilitresi bu filitrenin yaprakları benim filitrenin yapraklarından daha kaliteli,,,, arkadaşlar sizlerde kendi motosikletinize uygun oto filitresi alıp uyarlıya bilirsiniz boşu boşuna fazla para ödemeyin uyarlaması çok basit... sizlere faydalı olabildiysem ne mutlu bana hepinize kolay gelsin
    araba için olan filtreler daha kalın değilmi...yerine oturtmada sorun yaşamadınızmı?

serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Bi de resim koysa idin.. Bence aynı işlevi görür.. Aldığın hava filtresinin kağıdının özelliklerini öğrenebilirsin.. Ne olacak esas önemli nokta kirli hava ile gelen partiküllerin uzaklaştırılmasıdır..
    Takma Kafana Hiçbirşeyi Kasktan Başka..

dark_face - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 CBF 1000
    bakın orjinal fiat palyonun hava filitresini aldım, opar marka orjinal filitre kısmındaki kagıtları benim kymconun orjinal kağıtlarından daha kaliteli olduğunu gözümle gördüm.. ayrıca kullandım orjinalden daha performasyonlu ayrıcada kagıdı dayanıklı

opar ın orjinal olduğunu düşünmüyorum. opar tofaşın yan sanayi parçalarını yapardı. motorunun orjinal filtresinden daha kaliteli olacağını sanmıyorum.

hatta tekerlemesi bile vardı...
    opar elleme kopar!
    Honda Hayat Onda...

Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Alıntı dark_face adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    opar ın orjinal olduğunu düşünmüyorum. opar tofaşın yan sanayi parçalarını yapardı. motorunun orjinal filtresinden dana kaliteli olacağını sanmıyorum.

hatta tekerlemesi bile vardı...
    opar elleme kopar!
    Ne alakası var.. Ne kadar ön yargılı yaklaşım..

dark_face - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 CBF 1000
    ön yargı mı?

yan sanayi parçaların orjinallerden daha kaliteli olacağını mısöylüyorsun yoksa
    Honda Hayat Onda...

Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Alıntı dark_face adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ön yargı mı?

yan sanayi parçaların orjinallerden daha kaliteli olacağını mısöylüyorsun yoksa
    Hepsi kötü olacak diye bişey yok öyle değil mi?
    Yan sanayi lafı nerden çıkmış.. Yine Çin olayı gibi işçiiği ucuz, üretim maliyeti düşük yerlerde üretildikleri için ve marka olayından dolayı bunlar daha ekononmiktir.. Ayrıca bazıları senin orjinal dediklerinden daha bile kalitelidir..

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    2 noktaya dikkat etmek gerekli.

Birincisi ve en önemlisi kesip eski filtre çerçevesine uyguladığın filtreyi çerçeveye ne ile montajladın/yapıştırdın? kenarında 1-2 mm bile boşluk kalırsa zarar görürsün.

İkincisi ise arabaların çekeceği hava daha basınçlı olacağı için motora göre filtre kağıdı daha kalın ve sağlam olmalı düşüncesindeyim. Atıyorum 10 birim basınç çeken arabaya uygulanan kağıt kalınlığı ve dayanıklılığı 2 basınç hava çeken motora rahat nefes aldırır mı?
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler