Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Buji Kararması

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar bugün uğraşmaktan helak hale geldim.Motoru 5-6 gündür hiç çalıştırmadım.Bugün neredeyse akü bitene kadar bastım neredeyse kimse yok.Ayak marşıyla denedim yok.ARtık motosikleti vurduracaktım ki kıyamadım.Aldım boşa elimde 500 m yürüdüm tamircime gittim.ADam tek sefer bastı motosikletin bujisi yanmış dedi.Üstündeki buji çok adi bir markaymış.(Adını bilmiyorum.) Neden böyle olur dedim.Rutubet yada nem olabilir dedi.Buji simsiyah olmuş.(yağ değilde siyahlık.)Acaba motosiklette sorun mu var.:( (Yağ yakma gibi) ADam bujiyi ngk marka olanla değiştirdi.Birtane de yedek aldım.Arkadaşlar kafama çok takıldı.Adam bujiyi değiştirince tek marşta çalıştı şovalye.(Not:Motosikleti tazyikli suyla yıkıyorum ve bujiye de su tuttum sanırıım bayağı o yüzden olabilir mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Büyük ihtimal motorcunun dediği gibi bujin yanlış. Gerekli bilgiler.

http://www.obitet.gazi.edu.tr/obitet..._bozuklugu.htm

Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Teşekkür ederim motorhocası.Ama şöyle bir sorum var.400 km'deki motosiklette bu olayın olmasının sebebi sadece bujimidir? Yoksa motor da mı sorun var?

Alıntı immortalboss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim motorhocası.Ama şöyle bir sorum var.400 km'deki motosiklette bu olayın olmasının sebebi sadece bujimidir? Yoksa motor da mı sorun var?
    Çekişi normal mi,400km'de normal değil bu ,motorda da olmaz bujide de.

106GT! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    16 Fireblade SP Repsol...

Bujisi yanlış dememişki iyide bujin yanmışş denmiş...

Bilgiler içinde tşkler...

Alıntı 106GT! adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bujisi yanlış dememişki iyide bujin yanmışş denmiş...
    Gayet doğru dedim bujin yanlış,tırnak aralığı,porselen yüksekliği uygun değil...

106GT! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    16 Fireblade SP Repsol...
    Motor 400km' de olunca sıfır motordur fabrikanın taktığı bujidir diye düşündüm bende ama, haklısınız belkide saygılar...

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    benim bujilerde takar takmaz kararıyor hemen. ama ne performans düşüklüğü nede yakıt artışı var. hiçbir sorunu yok motorun. neden kararıyor olabilir
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Alıntı 106GT! adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor 400km' de olunca sıfır motordur fabrikanın taktığı bujidir diye düşündüm bende ama, haklısınız belkide saygılar...
    Motor 400 km'de denmemişti,ne bilelim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:53 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:50 ----------

Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim bujilerde takar takmaz kararıyor hemen. ama ne performans düşüklüğü nede yakıt artışı var. hiçbir sorunu yok motorun. neden kararıyor olabilir
    Soğuk motorda kararır ,zengin karışımla motor ısınana kadar bu normal,ısınınca buji kendi kendini temizler,endişelenecek bişey yok.

Kara olması normalmiş.Ama benim buji yanmış.Adam tazyikli suyla yıkamaktan kaynaklanabilir dedi.Islakken marş yapınca yanarmış.Sizce doğrumudur?

Kara olması normalmiş.Ama benim buji yanmış.Adam tazyikli suyla yıkamaktan kaynaklanabilir dedi.Islakken marş yapınca yanarmış.Sizce doğrumudur?
    Islakken yanar doğru demiş.

Islakken yanar doğru demiş.
    Sağolasın hocam.İçimi rahatlattınız.Ya yepyeni motosiklet diyorum.Buji kararmış.Ben de yağ kaçırınca olur sandım.:( Bu motor yağ kaçırmaya başlamaz değil mi 400 km'de.Hiç sıkıştırmadım.Yormadım üzmedim.ADamında dediği gibi bujiyi değiştirdik.Saat gibi şimdi.Tek marş. . .Sorun sadece bujiden yani değil mi?

Sağolasın hocam.İçimi rahatlattınız.Ya yepyeni motosiklet diyorum.Buji kararmış.Ben de yağ kaçırınca olur sandım.:( Bu motor yağ kaçırmaya başlamaz değil mi 400 km'de.Hiç sıkıştırmadım.Yormadım üzmedim.ADamında dediği gibi bujiyi değiştirdik.Saat gibi şimdi.Tek marş. . .Sorun sadece bujiden yani değil mi?
    Sorunun bujiden de değil,basınçlı suyu elektrik aksamına tutmayın,buji ve bobin kabloları da bağlantılardan zarar görebilir. Buji numaranı da kaybetme orjinalini kullan.

fthinky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gt250comet
    @motor hocası zengin karışım ii bişi mi kötü bişey mi biraz açsana hele konuyu merak ettim

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Soğuk motorda kararır ,zengin karışımla motor ısınana kadar bu normal,ısınınca buji kendi kendini temizler,endişelenecek bişey yok.
    motor sıcakken oluyor zaten
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

ceyhun__22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    ben de ne zaman yıkasam -yağmurda gezsem kuruyana kadar çalşmıyodu meğerse bujiye elektriği veren kapaktan mış. Islanınca dışarı ark yapıyomuş silindirin metaline.Oluyo boyle sorunlar

Alıntı fthinky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @motor hocası zengin karışım ii bişi mi kötü bişey mi biraz açsana hele konuyu merak ettim
    motor sıcakken oluyor zaten
    Zengin karışımda buji tam yanmamış yakıtın neticesinde kararır. Yanma verimli olmaz,çok yakar,çekişten düşer,motor çabuk hararet yapar.

fthinky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gt250comet
    Zengin karışımda buji tam yanmamış yakıtın neticesinde kararır. Yanma verimli olmaz,çok yakar,çekişten düşer,motor çabuk hararet yapar.
    benzin/hava karışımında benzinin fazla gitmesi.. zengin karışım denilince ii bişeymiş gibi geliyor kulağa
    teşekkür ettim

Motosikleti
    Honda CBF 150/ Honda Titan 125
    Benim titanda 4 tane buji taşıodum..Her 3 günde ıslandıkça değiştiriyodum..
    Bir tutkudur içimizdeki özlemi yollara vuran..

Alıntı Kıkırdak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim titanda 4 tane buji taşıodum..Her 3 günde ıslandıkça değiştiriyodum..
    ARkadaşlar şimdi benim kafam takıldı bu konuya.Benim motosikletin bir arızası mı var yahu.Uykum kaçtı zaten.Kız arkadaşımla da atıştık.Ulen motosikletim olsa yanımda dertleşirdik.Dırdırı yok kıskanma derdi yok be. . .

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler