Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Lütfen yardımmmm!!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Keeway Superlight 150 motorumun eksoz rulmanı arızalandı.Nereden temin edebilirim?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Hadi oradan,kim dedi bunu

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    racer 200
    rulman ın ne oldugunu biliyor musunuz...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:02 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:59 ----------

rulman bu...eksozun hiç bi yerine takılmaz bu...senin dedidğin sanırım silindir çıkısındaki eksoz contası...bi tarafı sac bi tarafı daha yumusak bi conta...arada sıkısması icin...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:04 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:02 ----------

buda eksoz contası...her motorunki böyle olmaz...genellikle böyledir...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:04 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:04 ----------

daha cok cinliler...bütün gördüğüm cınlılerdeki böyle....ek oarak tamırcıde calısıyorumda...

Öncelikle davul tozu almanız gerekir, egsoz rulmanını bulsanız bile davul tozu şart

Motosikleti
    klr 600
    arkadaş heralde contayı rulman hatırladı

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Arkadaş
    Geçmiş olsun öncelikle. Egzost rulmanı arızası gerçekten sık karşılaşılmasa da can sıkıcı sonuçlar doğurabilecek bir sorundur. Tecrübeli motor kullanıcıları haricinde birçok kimse de bilmez ve arızanın oluşmasından önce de anlayamaz. konuyu bilmeyen birçok kişi de acaip yorumlarda bulunabilir. Eğer teknik ve tecrübi bilgin az ise hiç uğraşma ve bir servise git derim. Özellikle dağılmış egzost rulmanlarının sökerken şanzumana kaçarak zarar vermesi olasıdır. (farkına varılmadığında şanzumanı kaybedecek kadar zarar oluşur. farkına varıldığında ise temizlenmesi gerçekten uğraştırır ve tüm motorun sökülerek temizlenmesi gerekebilir). Eğer illa ki kendim müdahale edeceğim dersen, öncelikle kullanma kılavuzundan rulmanın ölçülerini bularak sanayiden satın alman gerekir. Aksi taktirde rulmanı söküp, bir de aynısından bulamayıp günlerce makinasını açık durumda bırakan arkadaşlarımı da bilirim. Eğer hangi rulmanın bozulmuş olduğunu bildirirsen (iç kapalı mı yoksa dış egzost rulmanımı?) fotoğraflı anlatımını koyabilirim. Anlatması ve anlaması yazarak zor ve uzun olabilir.
    Poturdak

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    racer 200
    Alıntı denizcimuzaffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş
    Geçmiş olsun öncelikle. Egzost rulmanı arızası gerçekten sık karşılaşılmasa da can sıkıcı sonuçlar doğurabilecek bir sorundur. Tecrübeli motor kullanıcıları haricinde birçok kimse de bilmez ve arızanın oluşmasından önce de anlayamaz. konuyu bilmeyen birçok kişi de acaip yorumlarda bulunabilir. Eğer teknik ve tecrübi bilgin az ise hiç uğraşma ve bir servise git derim. Özellikle dağılmış egzost rulmanlarının sökerken şanzumana kaçarak zarar vermesi olasıdır. (farkına varılmadığında şanzumanı kaybedecek kadar zarar oluşur. farkına varıldığında ise temizlenmesi gerçekten uğraştırır ve tüm motorun sökülerek temizlenmesi gerekebilir). Eğer illa ki kendim müdahale edeceğim dersen, öncelikle kullanma kılavuzundan rulmanın ölçülerini bularak sanayiden satın alman gerekir. Aksi taktirde rulmanı söküp, bir de aynısından bulamayıp günlerce makinasını açık durumda bırakan arkadaşlarımı da bilirim. Eğer hangi rulmanın bozulmuş olduğunu bildirirsen (iç kapalı mı yoksa dış egzost rulmanımı?) fotoğraflı anlatımını koyabilirim. Anlatması ve anlaması yazarak zor ve uzun olabilir.

abi google da motosiklet eksoz rulmanı diye arattırıyorum...normal rulman cıkıyor...acaba sizin dedidğniz rulman...uzun ince silindir gibi olanlardan mı....aynı rulman pistonun piston koluna bağlanan yerdede oluyor....onun daha büyüğümü acaba...resmini koyun barı yanlısımızı görelim...

Motosikleti
    Alıntı racer2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi google da motosiklet eksoz rulmanı diye arattırıyorum...normal rulman cıkıyor...acaba sizin dedidğniz rulman...uzun ince silindir gibi olanlardan mı....aynı rulman pistonun piston koluna bağlanan yerdede oluyor....onun daha büyüğümü acaba...resmini koyun barı yanlısımızı görelim...
    Racer 200 arkadaş,

Olası örneklerden birini Bearing case ile gösteren açıklamayı okursanız bir fikriniz olabilir. diğer biçimlerini de arıyorum, resimli olarak anlatacağım

http://www.skf.com/portal/skf/home/p...&newlink=2_1_1
    Poturdak

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    racer 200
    Racer 200 arkadaş,

Olası örneklerden birini Bearing case ile gösteren açıklamayı okursanız bir fikriniz olabilir. diğer biçimlerini de arıyorum, resimli olarak anlatacağım

http://www.skf.com/portal/skf/home/p...&newlink=2_1_1
    ingilizce bilmiyorum abi...

Motosikleti
    eğer motosiklet Katalitik Konventöre sahip ise:

http://www.skf.com/portal/skf/home/p...&newlink=6_2_1

Tabii bunlar sadece bir fikir edinmek için. Montaj fotoğraflarını arıyorum ve bulduğumda tek tek anlatmaya çalışacağım. Dediğim gibi çok yaygın olmayan bir sorun olduğundan genelde ingilizce sitelerde bulabiliyorum. az daha arayalım
    Poturdak

Arkadaş

abi dalga mı geçiyorsun adam mı seçiyorsun

koptum ah

sanayide bunu çok kullanırlar dalga geçmek için arabanın eksoz rulmanı varmı diye

yazını okuyunca belli zaten şanzuman nerde eksoz nerde

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    racer 200
    eğer motosiklet Katalitik Konventöre sahip ise:

http://www.skf.com/portal/skf/home/p...&newlink=6_2_1

Tabii bunlar sadece bir fikir edinmek için. Montaj fotoğraflarını arıyorum ve bulduğumda tek tek anlatmaya çalışacağım. Dediğim gibi çok yaygın olmayan bir sorun olduğundan genelde ingilizce sitelerde bulabiliyorum. az daha arayalım
    katalitik konvektör görmedim...hele hele motosiklette hiç görmedim...
    keeway de katilitik konvektörmü var...

Kardeş bunlara bakma sen beni dinle, davul tozunu alacağın yeri söyleyim,sanayide herhangi bir hurdacıdan tedarik edebilirsin,ramazan sonu bulunur bu toz, yakıta karıştırınca egsoz bilyası sesi kesilir.

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    eksoz rulmanı nedir yahu

bencede egzos KEÇESİ'dir sanırım, konuda geçen parça.
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

TORAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Bu yaşıma geldim bende ilk defa "egzoz rulmanı" tanımını duyuyorum.

Konuyu googleden aratınca burası çıkıyor.
    rm125 bunu beğendi.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Arkadaş
    +1

Ayrica rulaman bilyelerinin iç tarafta kalan yuzeyi duz,dis tarafta kalan yuzeyi ise yuvarlak olmali.
    Yoksa yag kaçirir.
    Tam bir performans için her bir bilyenin iç yuzeyindeki duz kismi, merdiven seklinde bir asagi bir yukari ayarlamak gerekir.
    Ayrica rulman bilyelerinin buyuklugu, segman uçlarinin delik boyutlarinin tam 17.2 kati olmali.
    Rulman degisikligi ile beraber arka fren diskinin de mutlaka degismesi gerekiyor.

Oh be!!!
    Soyle bilimsel mevzular açin, canimi yiyin...

Turkçe içerikli genis bilgi için surayi tiklayin.

Hala anlamadiysaniz, burayi tiklayin.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

fehmiilker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bisan 100cc
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    +1

Ayrica rulaman bilyelerinin iç tarafta kalan yuzeyi duz,dis tarafta kalan yuzeyi ise yuvarlak olmali.
    Yoksa yag kaçirir.
    Tam bir performans için her bir bilyenin iç yuzeyindeki duz kismi, merdiven seklinde bir asagi bir yukari ayarlamak gerekir.
    Ayrica rulman bilyelerinin buyuklugu, segman uçlarinin delik boyutlarinin tam 17.2 kati olmali.
    Rulman degisikligi ile beraber arka fren diskinin de mutlaka degismesi gerekiyor.

Oh be!!!
    Soyle bilimsel mevzular açin, canimi yiyin...

Turkçe içerikli genis bilgi için surayi tiklayin.

Hala anlamadiysaniz, burayi tiklayin.

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Olta bu olta, kaç sazan düşerse diye. Bilinen bir espridir aslında.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:42 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:40 ----------

İlkay, arkadaş buradan bulamazsa eğer, Fransa'dan göndersen olur mu egsoz rulmanını?

kwsk-boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr125r repsol
    Helal olsun uzun uzun açıklama yapan arkadaşlara üşenmemiş o kadar şey yazmışlar. :D

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Eksoz rulmanı bozulduğu zaman motorun ömrü gitmeye başlamıştır.... Kısa zamanda değiştirmen gerekir..Yoksa aynalara ayar tutturamassın arkadaki araçları göremessin... İlerleyen zamanda rulman çok çok daha ağır hasarlar açar kask kafanızdan bile uçabilir...
    En bariz verdiği hasar ön amortisör keçelerini patlatır.... Keçe patlayınca km telide kopar hızın bir anda 300 olur...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler