Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

slm dısk ve yağ degısımı hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kırmızı aşkım ybr, sonrakı YAMAHA R_1 veya R_6
    slm ybr 125 ön dıskın balatasını degıstırecem fiyatı hakkında bılgısı olan varmı, yag degıstırecem 15 40 ama 900 ml mı_? yoksa 1litremi_? ikisi arasında kararsızlığa dustum bıldıgım kadarıyla falza dökersem, vites geçişlerinde problem yasarım debraj ayırmayabılır_? ve yağ filitresini (süzgec) degıstıren varmı, her yağ degısımınde yağ tahlıyesı vıdasındakı contayı degıstırıyoruzmu_?
    Diskin balatasına degıstırırken hergangı bır ayar yapıyormuyuz, bu konularda tecrubelı arkadaslardan yardım beklıyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Dostum yağ tahliye contasını değiştireceksin çünkü her contanın ömrü bir kullanımlık.Çıkardığında işi biter.Ayrıca kullanma kılavuzunda ya da nette araştırma yaparsan bulabilirsin yağ miktarını;)

CengizhanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 '09 ve Orijinal Honda Kinetic '00
    conta değişimini ilk defa duyuyorum , 1 litrenin tamamı doldurulacak oldu bitti.

conta işini ybrciler buraya baskın yaptığında anlarız sanırım

süzgeç yani yağ filtresi bizde yok , çay demliği gibi bir şeymiş ...

hepsini zamanında sordum oradan biliyorum
    Ayvalık Motosiklet Tutkunları (A.M.T)

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    YBR Tam bir Litre alıyor. Gecenlerde değiştirdik bir arkadasın yağını; ordan biliyorum
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    ön fren balatası kalitesine göre 10 ile 20 tl arasında değiştiriyor. Kış geldiği için okadar kalın yağ koymamanı öneririm. havalar soğuk olacağı ve o yağın akışkan hale geçmesi için daha fazla süre gerekeceğinden motoru ısıtma süren uzayabilir. ybr'de filtre yok ama süzgeç var. Ama tam yerini hayırlamıyorum muhtemelen ya tapanın üstündedir. Ya da yağ pompasının emişinde. yağ pompasınada sadece debriyaj kapağını sökerek ulaşabilirsiniz. tapa contasını bende ilk defa duyuyorum açıkcası.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Jubaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 litre aliyor.Fazlasi keceleri patlatir diye biliyorum yagin.

Conta degisicek(conta dedigin pul olsa gerek) filtreyi bulman zor degil contayi sok biraz kurcala bulucaksin degistirmesi de hic zor degil.

Ama sana tavsiyem balatayi bilen biri ile degistirmen bilmeyen icin biraz zor olabilir.

Ayrica ufak bi not daha eger balatalar bitti ise fren yagini da bi kontrol etmeni tavsiye ediyorum.

Fiyatlari cok yuksek degil balatalarin birazda ne taktigina bagli kalite-fiyat-parca omru birbirine bagli sen seciceksin onu.
    We are many...

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ön fren balatası kalitesine göre 10 ile 20 tl arasında değiştiriyor. Kış geldiği için okadar kalın yağ koymamanı öneririm. havalar soğuk olacağı ve o yağın akışkan hale geçmesi için daha fazla süre gerekeceğinden motoru ısıtma süren uzayabilir. ybr'de filtre yok ama süzgeç var. Ama tam yerini hayırlamıyorum muhtemelen ya tapanın üstündedir. Ya da yağ pompasının emişinde. yağ pompasınada sadece debriyaj kapağını sökerek ulaşabilirsiniz. tapa contasını bende ilk defa duyuyorum açıkcası.
    Kısın İnce yağ kullanılır yazın kalın yağ kullanılır 10w40 ideal
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

Motosikleti
    ybr125
    arkadaşlar herşeyi güzelce açıklamış 10-40 yağ kullan contayı bende ilkkez sende duyuyorum değişecek diye bence her 4 değişimde 1 değiştir gitsin.1 litre yağ alır ybr balata da kaliteden taviz verme 3-5 kuruş önemlidepil millet 150-200 tl veriyo balataya cimri olmayın arkadaşlar bu konuda balata bu boru değil.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kırmızı aşkım ybr, sonrakı YAMAHA R_1 veya R_6

slm

Slm Antalyanın Alanya ilçesinde havalar gayet guzel Cevaplarınız için tsk ederim. Dilimin dönüğü kadar size problemımı anlattım, Fren hidroliğnde hiç azalma yok, balatadan taviz vermem sadece ufak bir fiyat bilmek istemiştim,
    conta ile pulu karıstırmısım, bunda ögrenmıs oldum
    İyiki varsın MT. Tum motosıklet severlerın kazasız surusler dilegıyle

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Alıntı ibrahim_zx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm Antalyanın Alanya ilçesinde havalar gayet guzel Cevaplarınız için tsk ederim. Dilimin dönüğü kadar size problemımı anlattım, Fren hidroliğnde hiç azalma yok, balatadan taviz vermem sadece ufak bir fiyat bilmek istemiştim,
    conta ile pulu karıstırmısım, bunda ögrenmıs oldum
    İyiki varsın MT. Tum motosıklet severlerın kazasız surusler dilegıyle
    pul deforme olmadıysa değiştirmene gerek yok.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Andurilf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125
    bende ybr kullanıyorum 10w40 yağ yeterli. 1 litre tam yeterli . balatayı iyi bişey almanı öneririm fren önemli duramayıp allah korusun bi yere girmek de var
    Rock & roll

Berkant ÖZTÜRK

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler