Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yokuş ve gaz verince takırdama

Motovento
    REKLAM ALANI
    planet58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sattı...
    Öncelikle herkese selam ve sevgiler..
    Honda xl 185 s kullanıyorum. Düz yolda normal seyir halinde hiçbir rahatsız edici ses duymadığım motorumda gaza biraz yüklenince veya yokuş yukarı normal gazda zincirin takılı olduğu sol ön taraf dişlisi hizasından bir takırdama duyuyorum. Dişliyi çıkarıp elle kontrol ettim herhangi bir anormallik yok ancak motor asılınca ses ortaya çıkıyor. İlk anda krank rulmanları akla geliyor ancak motoru indirmeden önce bilen arkadaşlarımdan fikirlerini almak istedim. Şimdiden teşekkür ederim..
    Tekerlekler havadayken frenin ABS olması hiç farketmiyor...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    debriyajla ilgili bir seste olabilir.
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4

Zincir

Motorunu orta ayağa kaldırıyormuş gibi bir şeyin üstüne koyup arka tekerleği çevir.Dönmesi biraz kolay biraz zor oluyorsa zincir esnemiştir,değiştirmek gerekir.Dişlinin dişlerinin zinciri çeken taraflarına dikkatle bak,diğer tarafına göre çukurlaşmışsa zincirle beraber onuda değiştir.Aynı şekilde arka dişliyide incele.Yapılan km.ye göre bazen üçünü birden değiştirmek gerekir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    racer 200
    Alıntı _OLD_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorunu orta ayağa kaldırıyormuş gibi bir şeyin üstüne koyup arka tekerleği çevir.Dönmesi biraz kolay biraz zor oluyorsa zincir esnemiştir,değiştirmek gerekir.Dişlinin dişlerinin zinciri çeken taraflarına dikkatle bak,diğer tarafına göre çukurlaşmışsa zincirle beraber onuda değiştir.Aynı şekilde arka dişliyide incele.Yapılan km.ye göre bazen üçünü birden değiştirmek gerekir.
    +1
    aynen bende bunu yazmak için girmistim...

planet58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sattı...
    Cevaplar için teşekkürler. Ön dişliyi zaten çukurlaşmalar olduğundan değiştirmiştim. Sanırım arka dişli ve zincirinde değişmesi gerek. Sorun çözülmezse herhalde problemi motorun içinde aramak gerekecek. Kazasız sürüşler dilerim...
    Tekerlekler havadayken frenin ABS olması hiç farketmiyor...

balbar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aynı şey başıma gelmişti...zincirimin yağı o kadar kurumuşki iyice yağlayınca ses gitmişti...bende işl önce ön dişliden geldiğini sanarak kapağını sökmüş bakmıştım....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler