Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MoToRuMu İSTiYooooM:P:P:P

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    99 Model TiTaN satıldı:( 2000 SeYHaN 301 pert offf
    herkese selamlar arkadaşlar
    geçen hafta motosikletimle mümkünse güzelinden bi kaza yaptım (Allah sizden uzak tutsun) kaportayı biraz dağıttım. kuyruk km göstergesi iş görmez hale geldi. kuyruğu sıfır alcam da sırf km göstergesine 120 lira dediler ya ben de çıkma bi gösterge alayım diyorum. elinde çıkma mz parçaları olan arkadaşlardan yardım istiyorum

daha önemlisi eskiden de çatlak olan motor karteri kazada kötü çarpmış olacak ki altta motor numarasının olduğu yeri kırmış. motorcum sağolsun çıkma bi blok buldu da ruhsattaki motor numaraları ile bu bloğun motor numaraları birbirini tutmayacağı için fenni muayene yaptıramayacam ve varaderolu polis abilerden kaçamayıp yakalacam ve motorum bağlanacak diyeceğim, benim motor numarasını bu bloğa bi yolunu bulup basamaz mıyız?

yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim iyi akşamlar
    na sar et méne o'lura, ya ris se nind é ol urr

titan arıyooommmmm

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    gecmiş olsun öncelıkle yapabılırsın ama tehlıkelı bır durum 5 kuruş için canın yanmasın dıkkatli ol ama olmaz dıye bır sey yok

Motosikleti
    teşekkür ederim. tehlikeli derken nasıl bi tehlike söz ettiğiniz resmi bi tehlike mi yoksa motorun sağlığı için mi iyi olmaz??

cevabın için teşekkür ederim ve kazasız sürüşler dilerimm

titan arıyooommmmm

halilihsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kardeşim geçmiş olsun.Numara çakma olayı sanayiide yaparlar.Ben bu alaya şahit oldum.Çivi şeklinde ucunda rakam ve harflerin bulunduğu aletler var çekiç yardımıyla şase numarasının veya motor numarası her neyse çakıyor yasal olmasada eskisinden iyi oluyor bizzat gördüm.

Ya da komple motosikletin bloğunu değiştirip ruhsata işletebilirsin sanırım.Çünkü bazı arabaların motorları değişik.Örneğin 10 sene önce bir tane ford minibüsümüz vardı ama bmc motoru vardı.

Maverick35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki VN800- 2003
    Bloğu değiştirip bunu ruhsata işletebilirsin.

Ama -"Bu masraflı olur" diyorsan;

Alacağın bloğun çalıntı olmadığından eminsen, bloğu al, üzerindeki numarayı canavarla sildir, numaratörle (diğer arkadaşın çivi gibi dediği) senin bloğun numarasını vurdur.Sonra da bloğa fırın boya yaptır.

Bu yaptırdığın işi, vizede ve polis uygulamasında, çıplak gözle bakınca anlamazlar.ancak bir şikayet olursa, çok ceza yersin.

mrb arkadaşlar ben bu siteye yeni üye oldum.benim sorunum şu bende 2009 model honda beat var motorum 12000km de en son 10000km de honda servisine bakımını yaptırmaya götürdüm.kayışa felan baktılar kayışın değişmesi gerektiğini söylediler kayışı değiştirip motorun bütün bakımları yapıldı ama motorumun çekişi o günden sonra berbat oldu çekiş sorunu için servise gittim motoru biraz kullan dediler 1000km kadar düzelir dediler ama hala çekiş düşük tekrar servise gittim ve servis bana yapacak bişey yok dediler aklıma geldikçe deliriyorum lütfen arkadaşlar yardım edin ne yapmam lazım.cvb ınızı bekliyorum

Motosikleti
    çok teşekkür ederim arkadaşlar yardımlarınız için. şimdi ruhsat borcum olduğu için (2000 den bu yana fenni muayenesi yapılmamış benden kaynaklanmıyor ben de üç ay önce böyle aldım) ruhsatla felan uğraşmaya korkuyorum. diyorum ki en azından yakalanana kadar süreyim yakalandıktan sonra borcunu yatırıp çıkarayım. şimdi bu haliyle yakalanırsam motordaki motor numarasıyla ruhsattaki numara tutmuyor valla derin devlet olsam yine o motoru çıkaramam

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:20 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:17 ----------

Alıntı Maverick35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bloğu değiştirip bunu ruhsata işletebilirsin.

Ama -"Bu masraflı olur" diyorsan;

Alacağın bloğun çalıntı olmadığından eminsen, bloğu al, üzerindeki numarayı canavarla sildir, numaratörle (diğer arkadaşın çivi gibi dediği) senin bloğun numarasını vurdur.Sonra da bloğa fırın boya yaptır.

Bu yaptırdığın işi, vizede ve polis uygulamasında, çıplak gözle bakınca anlamazlar.ancak bir şikayet olursa, çok ceza yersin.
    fenni muayenesini yaptırabilirim yani öyle mi dostum? bi de merak ettim şikayet dediğin nasıl bi şikayet ki?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:22 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:20 ----------

Alıntı immortalboss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya da komple motosikletin bloğunu değiştirip ruhsata işletebilirsin sanırım.Çünkü bazı arabaların motorları değişik.Örneğin 10 sene önce bir tane ford minibüsümüz vardı ama bmc motoru vardı.
    dediğim gibi ruhsat işi biraz belalı en azından yaza kadar belalı. yaza kadar varaderolu polis amcalar yakalamazlarsa fenni muayenesini yaptırcam

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:26 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:22 ----------

Alıntı halilihsan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim geçmiş olsun.Numara çakma olayı sanayiide yaparlar.Ben bu alaya şahit oldum.Çivi şeklinde ucunda rakam ve harflerin bulunduğu aletler var çekiç yardımıyla şase numarasının veya motor numarası her neyse çakıyor yasal olmasada eskisinden iyi oluyor bizzat gördüm.
    teşekkür ederim dostum bol kazasız sürüşler dilerim.
    bu söylediğin yolu sanayide kaportacılar mı yapıyor dostum?

titan arıyooommmmm

Motosikleti
    klr 600
    blok elbette işlenir ancak faturalı olması isteniyor

Motosikleti
    yardımlarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar. siteden bi iki abinin yardımıyla benim bloğu sanayide hallettik sağolsunlar çok yardımları dokundu minnettarım hepinize

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:34 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:32 ----------

bişey daha elinde mz seyhan çıkma göstergesi olan veya 70 75 tl civarında sıfır gösterge bilen var mı?

titan arıyooommmmm

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler