Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Dijital Göstergeli Motosikletler ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Gilera Runner VXR 200
    Arkadaşlar 2007 model 1500 km.de dijital göstergesi olan bi motosikletle ilgileniyorum şu an, ancak dijital km. lerde değişiklik yapılabileceğini duymuştum.Acaba yetkili servis km. de oynama varmı yokmu anlayabilirmi ? (hani otomobillerde ki gibi) . Ya da böyle bir işlem nasıl anlaşılabilir .?
    Teşekkürler . .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kerem999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ne istersen var
    Alıntı salina adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 2007 model 1500 km.de dijital göstergesi olan bi motosikletle ilgileniyorum şu an, ancak dijital km. lerde değişiklik yapılabileceğini duymuştum.Acaba yetkili servis km. de oynama varmı yokmu anlayabilirmi ? (hani otomobillerde ki gibi) . Ya da böyle bir işlem nasıl anlaşılabilir .?
    Teşekkürler . .
    iyi bir tamirciye göster kütüğünü bile söyler sana

barok34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco xciting 250 i
    motor marka modeli yaşı nedir?

3kağıtçılık yapılacak oldumu her yerde yapılıyor.En güzeli gözlerin ellerin ve hislerin.Kendin incele ve bir tamirciye göster. . .

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    gsr 600 2008 kullanıyorum. istanbul tekay motordaki erayım bana verdiği bilgi şu idi;
    dijital km ile oynanırsa km saatindeki tripmetreler sıfırlanamz ya da hata verir.

km sıfır bile görünüyorsa( tripmetre olarak) 1 km yapıp tripmtreleri sıfırla sen. hem test sürüşünde en az 3-5 km yapılır di mi?

şansın bol olsun. iyisinden 1-2 tane usta göster. 3-5 milyar veriyorsan 1-2 ustaya da 50-100 tl ver için rahat etsin ya da kazıklanma
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

ünlümotor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kayseri yamaha bayii
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gsr 600 2008 kullanıyorum. istanbul tekay motordaki erayım bana verdiği bilgi şu idi;
    dijital km ile oynanırsa km saatindeki tripmetreler sıfırlanamz ya da hata verir.

km sıfır bile görünüyorsa( tripmetre olarak) 1 km yapıp tripmtreleri sıfırla sen. hem test sürüşünde en az 3-5 km yapılır di mi?

şansın bol olsun. iyisinden 1-2 tane usta göster. 3-5 milyar veriyorsan 1-2 ustaya da 50-100 tl ver için rahat etsin ya da kazıklanma
    aynı şeyi bende duymuştum
    Yüksek Kalite Üstün Performans

cihan_34_ist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 F
    Dostum beyni Geçiçi olarak sildirme die bir problem var dijital göstergelerde bunuda 20 tl ye yapıyorlar motor olsun araba olsun hiç farketmez Ben Fiat doblo alıcaktım 2002 model kmsi 140000 di çok acayibime gitti arabayı gördüm baktım komple hertarafı değişmiş. kazalı gibi duruyordu herneyse aldım telefonumla arabanın her ama heryerini fotograf çektim tabi km göstergesinide. aradan 2 gün geçti abi dedim senin arabayla bi ailece gezebilirmiyiz ben sizin evin önündeyim oda tabi olur dedi
    Birader arabaya bi bindim. km göstergesine bir baktım km 980.000 küsüratlı 1 milyon km lik arabayı satıcaktı şerefsiz bana. Töbe ya Yani böyle şeyler olabiliyor Aman dikkat et Kardeş. aradan zaman geçsin hemen alma. marım anlamışsındır beni
    Ilerlediginiz yolda hic bir zorlukla karsilasmiyorsaniz,bilinki o yol asla sizi dogruya ulastirmaz... heybetini gizli tut gidişin ölümü korkutuyor...

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    2007 model ve 1500 km'de. Kimsenin günahını almak istemem ama, o motor kenarda süs dursun diye alınmış olmalı o zaman.

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Digital gostergeler ile gayet te guzel oynuyorlar ve gecici filan degil , tamamen de kalici.Teknoloji bos durmuyor. Bunu saaten anlamanin disinda zincir dislisine bakmanda fayda var derim. Yag tipasina ve motor contalarinin olduklari yerlere bak. 1500km yapmis motorun sadece yagi degismistir mantiken. Fakat yag filtresi , buji , zincir dislisi , hava filtresi gibi yerlerde anahtar ile sikma izi gib izler goruyor isen anlaki daha buyuk bakimlara girmistir ki bu da 1500 km den kat kat fazla km yaptiginin bir belirtisidir. Tekerlere de iyi bak onlarda cok sey soyler sana. Ozelikle on tekeri asindirmak daha zor oldugundan ona dikkatli bak.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Digital gostergeler ile gayet te guzel oynuyorlar ve gecici filan degil , tamamen de kalici.Teknoloji bos durmuyor. Bunu saaten anlamanin disinda zincir dislisine bakmanda fayda var derim. Yag tipasina ve motor contalarinin olduklari yerlere bak. 1500km yapmis motorun sadece yagi degismistir mantiken. Fakat yag filtresi , buji , zincir dislisi , hava filtresi gibi yerlerde anahtar ile sikma izi gib izler goruyor isen anlaki daha buyuk bakimlara girmistir ki bu da 1500 km den kat kat fazla km yaptiginin bir belirtisidir. Tekerlere de iyi bak onlarda cok sey soyler sana. Ozelikle on tekeri asindirmak daha zor oldugundan ona dikkatli bak.
    evet, çok daha geniş bilgi bu. teşekkür ederim zeda
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

TORAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    1500 km.deki bir motosiklet pırıl pırıl olur herşeyiyle kendini belli eder zaten ama arkadaşların açıklayıcı bilgileride gerçekten çok güzel..

Ben de duydum dijital göstergelerle oynandığını.En güzeli kara düzen.Sen iyice bir incele,sonra ustana götür.O da bir baksın eyvallah derse alırsın.Hadi hayırlısı. ..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı salina adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler . .
    2007 model 1700 km de bir motor olabilir.hatta 500 km yapmamışı bile vardır
    ama istisnai bir durumdur.Motosiklet bir heves işidir heves etmiş adam bir gazla
    motor almış kullanamamıştır,kullanmaya fırsat bulamamış da olabilir.
    İstanbul'un lüks semtlerindeki kapalı otoparklarda bazı motorların,yol
    yapmadan yattığını,üzerini iki parmak toz kapladığını görürüz.
    Benim bir arkadaşım da hevesle motor aldı,ful koruma,motor aksesuarı derken
    bir sürü de para harcadı ama bir yılda 1000 km bile yapmadı,zamanı olmadı,hevesi kalmadı.motoru satmaya da kıyamıyor.
    Km ile oynanır mı?
    km sayacı ile oynanmayacak motor zaten yoktur.İyi yapılmışsa anlaşılması da
    mümkün değildir.Bunlarla oynamak apayrı bir sektör,apayrı bir ahlak anlayışı.
    bir kaç kez serviste bakıma girmiş bir motorun servise giriş aralıklarından yılda ortalama kaç km kullanıldığı tahmin edilebilir ama en önemlisi motorun kullanımdan doğan aşınmalarını tesbit edebilmektir.
    1700 km de bir motorun lastiği üzerindeki ipçikler bile düşmemiştir daha.
    selesini kaldırdığında bir çok yerine toz girmediğini,etiketlerin pırıl pırıl üzerinde olduğunu görmen gerekir,
    1700 km de bir motorda arkadaşların söylediği gibi zinciri,dişlisi tertemiz,çiziksiz olur,hatta peglerinde sürtünme,kullanma izi olmaz.
    Uzun süre motosiklet kullanan dikkatli biri o motorun 1700 km civarında olup olmadığını iyi kötü tahmin edebilir.
    Ha bi de satıcıya iyi bak,satıcı motorun km sini düşürüp adam kazıklayacak bir yapıda ise o izlenimi uyandırıyorsa,satıcı için motor ciddi bir maddi kazanç vesilesi olarak görülüyorsa o motordan uzak dur.

Motosikleti
    Gilera Runner VXR 200
    verdiğiniz tüyolar için çok teşekkür ederim arkadaşlar . .

tamyak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Slm , dijital km . göstergeleri ayarlanabiliyor...28,000 de runner ı bana 8000 de diye satmaya çalışmışlardı almamıştım motoru...Motor sonra bi tanıdığın arkadaşının eski motoruymuş 28,000 den indirmişler...İndiren de isim vermiyim fenerbahçe stadını geçtikten sonraki ilk motorcu ....

Motosikleti
    Gilera Runner VXR 200
    Alıntı tamyak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm , dijital km . göstergeleri ayarlanabiliyor...28,000 de runner ı bana 8000 de diye satmaya çalışmışlardı almamıştım motoru...Motor sonra bi tanıdığın arkadaşının eski motoruymuş 28,000 den indirmişler...İndiren de isim vermiyim fenerbahçe stadını geçtikten sonraki ilk motorcu ....
    vay bee , bu iş bu kadar basit demekki .Peki nasıl anlamıştınız durumu , tanıdık sayesinde mi ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler