Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

tamir ve bakım seti tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    bakındım göremedim.
    iki tip takım alma düşüncem var. zira sanırım bu saatten sonra motosiklet mekaniğine merak sarmam gerekiyor.
    sebebi ise ileride çıkmayı düşündüğüm uzun süreli gezilerde en azından kendi imkanlarımla ufak arızalara müdehale edebilmek.

ilk ürün komple bir takım seti. eve alıp ömürlük kullanmayı düşünüyorum. aslında üründeki parçaların bazıları elimde var ama pedere hediye görünümü altında elimizin altında bulunması gerekli.

http://www.hepsiburada.com/wilton-90...ltonset#tablnk

göreceğiniz üzere fiyat oha dedirtecek kadar var. şu zaman için iyi para ama iyi para vermeden de iyi bir ürün almak zor.

ikinci ürün biraz daha mobil.

http://www.motobakkal.com/pinfo.asp?pid=1141

bu konuda tavsiyesi bekliyorum, hatta bu ürünlerden satan arkadaşlar var ise kendilerine katkımız olsun isterim.
    ama bir takım için 300 tl gözüme biraz fazla geldi.
    bundan sonra bir kaynak makinesi almayı düşünüyorum ve garajı ufaktan atölyeye dönüştüreceğim.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

http://shop.ebay.com/i.html?_nkw=too...+kit&_osacat=0

Ebay'a da bir göz at istersen, yurtdışı diye almasan bile fikir verebilir. Bir aralar ben de araştırmıştım.

Motosikleti
    sym joymax
    aslında fiyat olarak ebay mümkün ama gümrükten o mal geçmez üstad. bir yere takılır daha da bulamazsın. gereksiz yere birisine sponsor olmak istemem.

B&D lokma takımı fiyatı çok uygun,diğerini almam giderim izeltaş donatırım daha iyi,ömürlük olması istendiğinden diğer eksikler için de Soma ürünleri yeterli bence. Ömür meselesi biraz da doğru kullanıma bağlı, alet seçimi ve zorlamanmasını iyi ayarlarsan orta kalite bir ürün de yeterli olur.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    tercihim ihtiyacın olabilecek takımları bir liste yapıp büyük yapı marketlerden toplamak.

ve ayrıca motosiklet içinde her zaman taşımak için buji anahtarı, tornavida, pense ve sık kullanılan birkaç anahtar ve alyandan oluşan bir avadanlık oluşturmak lazım gelir.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Yurtdışından çok kez alışveriş yaptım ve bu tür bir ürünün geçmemesi için bir sebep göremiyorum (fiyat sınırı vs. hariç tabi). Hazır önümüzde yılbaşıyken, limitler 200 € ya çıkmışken, gümrükler kalabalıkken, hediye olarak çok güzel geçer bu ürün

Motosikleti
    mondial 151 rs
    lokma takkımı alırsan en az 32 lik al...

newceri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    istanbuldaysan karaköy perşembe pazarını tavsiye ederim.
    2008 Ybr125 Buji : NGK CR6HSA Motor yağı : motul 5000 15w50 Rolanti:1.300dvr Filtre temiz ve kuru - zincir ve kablolar yağlı - Kask ve çene kemeri takılı

Motosikleti
    Kawasaki Z 750
    http://www.feyizoglu.com/alisveris/p....php?pID=45216

şu ürüne bir bak istersen, ben de böyle birşey arıyorum yarın bunu alıcam sanırım. bulduğun başka site olursa link atarsan sevinirim.

Motosikleti
    sym joymax
    tuyra ufak bir bilgi ile başlayayım üstad. yurtdışından alış veriş sınırı 150 eur ile sabitlendi, bayram seyran olayı kalktı.
    muhtemelen yurtdışından gelen birisi ile ürün getirtebilirim. var mı bu aralar yurtdışına çıkıp gelecek olan ?

bu konuda alış veriş için 2 sıkıntım var.
    1. bu ürünlerden anlamıyorum. perşembe pazarına gidip kaliteli diye çin malı ürünü elime tutuştururlarsa fark çok bariz olmadıkça anlamam. ama gidip bakacağım.
    2. yapı marketlerinin fiyatları cazip değil, pahalı satıyorlar.

tavsiyeler için teşekkür ederim.
    feyizoğlundaki malzeme fena değil. bauhaus denilen yerde basit bir tornavida setini 20 tl ye sattıklarını göz önüne alırsak fiyat da fena değil.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    üstad, koçtaş ta örneğin ben 1 adet matkap ve yanında pilli tornavida setini 29 tl ye aldım, 6 tl ye 1 kutu yedek matkap ucu,2 tl ye dünya kadar vida seti aldım.
    sonra dolandım durdum ve çok güzel setleri çok hoş fiyatlara satıldığını gördüm...

1- koçtaş
    2- praktiker
    3- carreforur

bunlardan alınabilir..
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üstad, koçtaş ta örneğin ben 1 adet matkap ve yanında pilli tornavida setini 29 tl ye aldım, 6 tl ye 1 kutu yedek matkap ucu,2 tl ye dünya kadar vida seti aldım.
    sonra dolandım durdum ve çok güzel setleri çok hoş fiyatlara satıldığını gördüm...

1- koçtaş
    2- praktiker
    3- carreforur

bunlardan alınabilir..
    Kesinlikle katılıyorum.Sadece araştırmacı olun yeter.Ben bir tazyikli su makinesi için 3 gün araştırdım.Sizlere de danıştım.Eğer ömürlük bir set istiyorsanız paraya kıyacaksınız.Aldığım alyan anahtarından 3 tanesini bir tane işe yaramadan kırdım.Penseyle birşey sıkarken üstündeki plastik çıktı.Sonra buradaki kaliteli malzeme satan biryerden güzel bir liste çıkarıp bütün malzemeleri topladım.Gerçi sizinkiler kadar profesyonel değildi.Ama yeterli oldu.Motosikletimin yağını değiştiriyorum,Gevşeyen yeri olursa sıkıyorum.Ampulünü değiştiriyorum.Bana yetiyor kısacası.Aldığınız takımları paylaşırsanız sevinirim.

Nipp10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    91 Honda CG 125
    Ben İzeltaş kullanıyorum. Çok pahalı gelenlere Rico tercih ediyorum çinli olsa da sağlam aletleri var.
    тнє ρσωєя σƒ ∂яєαмѕ... www.facebook.com/ugurbas

asivezor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    altımda scooter hayalimde 600 f
    yapılacak iş aslında çok basit. çevrende mobilya imalatı yapan birine sor bir alet sei almak istiyorum bunu en uygun fiyattan nereden temin ederim de. o sana en uygun yerin neresi oldugunu söyler. kesinlikle çin malına para verme. tornavidaların agzı çbuk bozulur. takımlar daha ilk civatada aşınır. çünkü ısıl işlem görmeden üretilmiştir. ilk linkteki ürün çin malıdır.

takım toplarken öncelikle şunu bilmek gerekir. ihtiiyacın olan ürünleri öncelikli olarak sıraya koyarak bir liste hazırlaman.

antalyada olsan sana en uygun alabilecegin yeri gösterirdim hatta gidip beraber alabilirdik toptan fiyatına parakende.

rasta07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NT700 v Deauville
    Bu tip malzemeleri internet üzerinden almamanı tavsiye ederim , git büyük bir mağazadan görerek al , çeşit kolay ancak kalitesiz oldumu 1 ay sonra paslanmaya başlar . Özellikle son zamanlar çinliler güzel girdiler bu piyasaya , çok temiz gözüken malzemeler birkaç ay sonra elinizde kalıyor .

300 çok demişsin ancak güzel bir set düzmek istiyorsan ortalama bir fiyat o , bence set almak yerine temel malzemelerle ve bir takım çantası ile başla , zaman zaman yeni malzemelerle takviye yaparak tamamlarsın .

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    http://urun.gittigidiyor.com/LOKMA-T...QQidZZ21909720Hiç kasmayın fiyat 12tl Bende RİCO ve Stanley öneriyorum tabi gönül ister Beta marka ama onada 1000tl verilmez
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

Motosikleti
    sym joymax
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster

1- koçtaş
    2- praktiker
    3- carreforur

bunlardan alınabilir..
    bunlardan birisinden çin menşeili bir matkap aldık 30 tl gibi birşeydi. matkap ağzı aletsiz açılıyor. ağzını açamadık.
    geri verdik bosh aldık canavar gibi.
    (mach1 dikkat)
    bir lokma takımı aldım 10tl idi ama takım aldım. 3. çevirmede ana kol her tarafa dönmeye başladı,
    baktım bir yerlerden çapak iniyor lokmanın ucu sıyrıldı dümdüz oldu.
    adamlar ucuz olsun diye öyle şaklabanlıklar yapıyorlar ki korkar oldum.
    çinde üretilmiş olması kötü anlamına gelmiyor ama markaya da takılırım.

ufak ufak toplamaya karar verdim, ihtiyacım olan parçayı alacağım ya da yurtdışına çıkan bir arkadaş bulursam oradan taşıması kolay ama dayanıklı bir set almaya niyetim var.

mükemmel kalitede ürüne ihtiyacım yok şu an ama aldığımız ürün de elimizde parçalanmasın.

matkap ucu seti için (12 ya da 16 parça ) 40 tl verdim. metal deldim (çin metali değil) bana mısın demedi.

asıl kaygım emeğimizi çarçur etmeden hakkını vermek.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    dwalt aldım ben...
    kampanyalrı takip et. ben sürekli uğradım koçtaşa ve denk geldi. hatta evdeki abajurları da 8 tl den değiştirdim...
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    sym joymax
    çok iyi fiyat.
    yarın bir tur atacağım bauhaus ve koçtaş için.

dunpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor DD250E-9B & IZHPLANET5 350cc-2zamanlı
    Kaliteli ve orta fiyatlarda anahtar arıyorsan izeltaş al derim. Babamın lokma ve anahtar takımları 30 yıldan fazla sapa sağlam duruyor. Bayada kullanılmış. İki ağız anahtar alırkende yanaklı olmasına dikkat et kolay kırılmaz.
    ...dunpa55...Geology Engineer & Profession of Engineering Management
    ...55VATAN41MEKAN...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler