Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

EFSANE için 12 volt Konvektör istiyorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    yalnlzkurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1965 JAWA
    Farların daha kuvvetli yanması için6 voltu 12 volt yükselten konvektör önerildiğini okumuştum bunu nerden temin edebilirim? Fiyat konusunda bir fikriniz varmı? Ayrı bir konuda burdan aldımız ceryanı 12 volt korna takıp onada verirsek verim nasıl olur bunu öğrenmek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4

12 V Konvertör

Artık eskisi gibi hazırı bulunmuyor.Elektronikçiler çarsısında soruşturup yapan bulmanız lazım.Far ampulü kaç watt ise ve başka kaç watt yük varsa toplam o gücü verecek büyüklükte olması lazım.Bildiğim kadar motorunuzun far beslemesi AC 6 volt.Uygun watt ta 6-12 trafoda sardırıp kullanabilirsiniz ama kornaya olmaz.Ayrıca uç alıp DC ye çevrilmesi gerekir.

Motosikleti
    1965 JAWA
    Alıntı _OLD_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Artık eskisi gibi hazırı bulunmuyor.Elektronikçiler çarsısında soruşturup yapan bulmanız lazım.Far ampulü kaç watt ise ve başka kaç watt yük varsa toplam o gücü verecek büyüklükte olması lazım.Bildiğim kadar motorunuzun far beslemesi AC 6 volt.Uygun watt ta 6-12 trafoda sardırıp kullanabilirsiniz ama kornaya olmaz.Ayrıca uç alıp DC ye çevrilmesi gerekir.
    anladım hocam çok tşk ederim

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    abi ben bi babama danışaım...sonra sana dönerim
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Abi sen eski motorcusun daha iyi bilirsin tabii ama,öyle aman aman bir farklılık yapmayacak.Hatta neden çevirtiyoruz bunları bozup 12 volta bilmiyorum.
    Kolpa Adamları

Motosikleti
    1965 JAWA
    Alıntı motocycleboyreigns adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi sen eski motorcusun daha iyi bilirsin tabii ama,öyle aman aman bir farklılık yapmayacak.Hatta neden çevirtiyoruz bunları bozup 12 volta bilmiyorum.
    Bu komple çevirmeyecek sadece bobin çıkışından 12 volta yükseltip bir hat fara çekilecek sanırım böyle olması lazımdı eğer yanlış hatırlamıyorsam

ceyhun__22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    DC ye çevirme kısmı en kolayı old amcanın da dediği gibi bi trafo sardırdıktan sonra bi kenarı eğik kare şeklinde olan 4 ayaklı , iki dalgalı akım girişi bi+ bi- cıkışı olan köprü diyot diye bi elektronik parça var.O trafo çıkışına bunu takıyosun.Ve artık motorunda kısmen de olsa (korna vs için yeter) düzenli akım olmuş oluyo. Şahsen mobylette de bu sistemi oturttum.Ve 12 v korna çalıyor artık.Akü de koyarsan devire gore ses değiştirmeyen bi korna olur. yardımcı olurum kolay gele

Motosikleti
    1965 JAWA
    Alıntı ceyhun__22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    DC ye çevirme kısmı en kolayı old amcanın da dediği gibi bi trafo sardırdıktan sonra bi kenarı eğik kare şeklinde olan 4 ayaklı , iki dalgalı akım girişi bi+ bi- cıkışı olan köprü diyot diye bi elektronik parça var.O trafo çıkışına bunu takıyosun.Ve artık motorunda kısmen de olsa (korna vs için yeter) düzenli akım olmuş oluyo. Şahsen mobylette de bu sistemi oturttum.Ve 12 v korna çalıyor artık.Akü de koyarsan devire gore ses değiştirmeyen bi korna olur. yardımcı olurum kolay gele
    Ceyhun kardeşim bu aletin büyüklüğü ne kadar olur yani ne kadar yer kaplar?

Motosikleti
    CBF150
    Alıntı yalnlzkurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ceyhun kardeşim bu aletin büyüklüğü ne kadar olur yani ne kadar yer kaplar?
    keşke köyde olsam da resmini çeksem sadece bir elektronik parça o yaa. Bi devre değil devre elemanı.Max. çakmak büyüklüğünde.

Nipp10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    91 Honda CG 125
    Biri kulaklarımı çınlattı.

Arkadaşlar trafoyla balastla uğraşmayınız. Elinde geliyorsa Aç statoru al teli sar. Zor birşey değil. Ne kada az teferruat o kadar çok randıman Benim pejoda salyangoz kornalar ve 60/55 far var.

Honda yı da 12 volta uygunlaştırdım. O da 6 volt idi.
    тнє ρσωєя σƒ ∂яєαмѕ... www.facebook.com/ugurbas

Motosikleti
    CBF150
    nippon agacım git yozgata sar o zaman alternatifi var işin sen uzmansın da millet?

Motosikleti
    1965 JAWA
    nippon agacım git yozgata sar o zaman alternatifi var işin sen uzmansın da millet?
    İnan hepinizede tşk ederim iyi niyetlisiniz arada mesafe uzak olmasa çıkar ben gelirdim ceyhun bunun maliyeti ne kadar?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:53 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:52 ----------

Alıntı Nipp10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biri kulaklarımı çınlattı.

Arkadaşlar trafoyla balastla uğraşmayınız. Elinde geliyorsa Aç statoru al teli sar. Zor birşey değil. Ne kada az teferruat o kadar çok randıman Benim pejoda salyangoz kornalar ve 60/55 far var.

Honda yı da 12 volta uygunlaştırdım. O da 6 volt idi.
    Ah keşke o dediğin elimden gelsee şimdiye kadar hiç dururmuydum

Motosikleti
    CBF150
    1.5 tl o alet .Ama trafoyla nipon cuum işin içine girince harbiden uğraşmaya değmiyeceğini hatırladım.Motordaki sargılarla uğraşmak daha mantıklı. Dışta fazladan bi üniteden kurtulursun ve kalıcı, zarar gormez bişey elde etmiş olursun sadece dc için benim dediğimi takarsın o kadar

Motosikleti
    91 Honda CG 125
    Hacı ben kendimce yaptım ama şunu öneriyorum. Sizin stator bobininin nası bir şekli var bilmiyorum. Far ampulu kaç Watt o Jawa'da? Kabaca bir tabirle 1mm² bobin teli ile 200 sarım var ise önü söküp 0.50mm² lik bobin telinden 400 sarım yaparsanız. Aynı Watta bir 12 volt far ampulu takarsanız iş bitti denebilir. Akü (varsa konjejktör), flaşör, korna vs gibi diğer aksamları da 12 volta uygun hale getiriniz.

Motosikleti
    1965 JAWA
    Hacı ben kendimce yaptım ama şunu öneriyorum. Sizin stator bobininin nası bir şekli var bilmiyorum. Far ampulu kaç Watt o Jawa'da? Kabaca bir tabirle 1mm² bobin teli ile 200 sarım var ise önü söküp 0.50mm² lik bobin telinden 400 sarım yaparsanız. Aynı Watta bir 12 volt far ampulu takarsanız iş bitti denebilir. Akü (varsa konjejktör), flaşör, korna vs gibi diğer aksamları da 12 volta uygun hale getiriniz.
    c.ertesi günü meesaimi buna harcayıp olumlu sonucu elde temeye çalışacağım inşl tümden her şey alt üst olmaz

Motosikleti
    CBF150
    Alıntı yalnlzkurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    c.ertesi günü meesaimi buna harcayıp olumlu sonucu elde temeye çalışacağım inşl tümden her şey alt üst olmaz
    olmaz bişey abicim zaten ilk adım başarılı geçtimi ulan olan oldu devam dicen

Motosikleti
    91 Honda CG 125
    Dediğim gibi resmini koyarsan seviniriz. Bilinçsizce bu işe girişmeyin. Kendinizden emin değilseniz.

Motosikleti
    1965 JAWA
    olmaz bişey abicim zaten ilk adım başarılı geçtimi ulan olan oldu devam dicen
    Burda yeterli bir elektronikçi olsa iş basit ama elektronikçi bulmak sorun

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Dediğim gibi resmini koyarsan seviniriz. Bilinçsizce bu işe girişmeyin. Kendinizden emin değilseniz.
    nipp10, 5-10 tl lik bir malzeme bu anladığım kadarıyla, 1 tanecik yapıversen de yollasan da kargo+masrafını sana havale etseler nasıl olur. bu kadar anlatıp yorulmazdın.
    ne dersiniz abilerim, kardeşlerim?
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    racer 200

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler