Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

EFSANE için 12 volt Konvektör istiyorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    Nipp10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    91 Honda CG 125
    Birader yürüyen ışık devresi gibi yapıp yollancanak birşey değil ki? Ben hiç bir jawanın bujisini bile sökmedim. Şeklini şemalini bilmiyorum. Görmem lazım fotoyu diyorum. Hem o jawa nın kendi nüvesi gerekiyor bu iş için.(Nüve: üzerine bobin sarılan sıkıştırılmış saclardan olusan yumuşak demirden çekirdek). Motor bana ulaşsa ömürlük ederiz de nası olcak.
    тнє ρσωєя σƒ ∂яєαмѕ... www.facebook.com/ugurbas

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    racer 200

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    hmm, hazır satılıp satılmadığını bilmiyorum ama satılıyorsa ben sana bu parçanın 12v sini bulacam abicim...
    yarın arayacağım, olumlu/olumsuz cevabı bildiririm...
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    racer 200
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hmm, hazır satılıp satılmadığını bilmiyorum ama satılıyorsa ben sana bu parçanın 12v sini bulacam abicim...
    yarın arayacağım, olumlu/olumsuz cevabı bildiririm...
    abi benim ekledim resimdeki 350 jawanın...250 ninkide öylemidir orasını bilemem...

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı racer2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi benim ekledim resimdeki 350 jawanın...250 ninkide öylemidir orasını bilemem...
    bizim buralar jawa cennetidir.

haaa, abicim
    senin motor kaçlık? yanılmıyorsam 65 modeldi ama kaç cc?
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kırmızı aşkım ybr, sonrakı YAMAHA R_1 veya R_6
    Slm Sana bıraz uzak olabılır ama KOnyada jawanın A-Z her parçasını bulabılırsınız,
    Yeterkı efsaneyı tekrar canlandırın

Motosikleti
    Kawasaki Z 750
    Ben konjektörü 175 tl ye değiştirmiştim 12v. Boyutu da 8x8cm en fazla 10x10cm

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    racer 200
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizim buralar jawa cennetidir.

haaa, abicim
    senin motor kaçlık? yanılmıyorsam 65 modeldi ama kaç cc?
    mersinmis tamam abi....
    sahibinden.com da bi ilanda marsinli adamın biri garaja 20-25 tane jawayı koymus...tanesi 700ytl...toplu alımlarda indirim yapılır yazmisti...
    adana/mersin 2 zamanlının cenneti ya...bizzat sahit oludm yani...

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı ceyhun__22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    DC ye çevirme kısmı en kolayı old amcanın da dediği gibi bi trafo sardırdıktan sonra bi kenarı eğik kare şeklinde olan 4 ayaklı , iki dalgalı akım girişi bi+ bi- cıkışı olan köprü diyot diye bi elektronik parça var.O trafo çıkışına bunu takıyosun.Ve artık motorunda kısmen de olsa (korna vs için yeter) düzenli akım olmuş oluyo. Şahsen mobylette de bu sistemi oturttum.Ve 12 v korna çalıyor artık.Akü de koyarsan devire gore ses değiştirmeyen bi korna olur. yardımcı olurum kolay gele
    Güzel... çok gençsin ve kafan da çok güzel çalışıyor. Severim böyle verimli çocukları . Arkadaşlar çocuk olayı bitirmiş zaten daha fazla yorum yapmanıza gerek yok.

borabuhara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    transalp 700
    Sayın hocam linkini verdiğim arkadaşın sitesini ziyaret etmeni tavsiye ederim eminim her konuda size yardımcı olacaktır inanılmaz çalışmalar yapmış arkadaşlar kolay gelsin . http://site.mynet.com/slovakyali350/

Motosikleti
    1965 JAWA
    arkadaşlar beni yanlış anlayanlar var ben motoru komple 12 yapmayacağım sadece far ve kornaya giden akımı 12 yapmak istiyorum

Motosikleti
    1965 JAWA
    Alıntı Nipp10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hacı ben kendimce yaptım ama şunu öneriyorum. Sizin stator bobininin nası bir şekli var bilmiyorum. Far ampulu kaç Watt o Jawa'da? Kabaca bir tabirle 1mm² bobin teli ile 200 sarım var ise önü söküp 0.50mm² lik bobin telinden 400 sarım yaparsanız. Aynı Watta bir 12 volt far ampulu takarsanız iş bitti denebilir. Akü (varsa konjejktör), flaşör, korna vs gibi diğer aksamları da 12 volta uygun hale getiriniz.
    Bobinin şekli yuvarlak olandan

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4

12 volt yapma

Alıntı _OLD_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Artık eskisi gibi hazırı bulunmuyor.Elektronikçiler çarsısında soruşturup yapan bulmanız lazım.Far ampulü kaç watt ise ve başka kaç watt yük varsa toplam o gücü verecek büyüklükte olması lazım.Bildiğim kadar motorunuzun far beslemesi AC 6 volt.Uygun watt ta 6-12 trafoda sardırıp kullanabilirsiniz ama kornaya olmaz.Ayrıca uç alıp DC ye çevrilmesi gerekir.
    Bu önerimi geri alıyorum,çünkü,AC değil DC üretiyor sistem.Verdiğim linke bir bakınız.500 lira civarında bir masrafla tamamen 12 volt oluyor.Tabii yurdışından getirtmek gerekiyor.İlgilenirseniz yazışmaları yapabilirim.
    http://www.powerdynamo.biz/eng/syste.../35361main.htm

Nipp10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    91 Honda CG 125
    Alıntı yalnlzkurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar beni yanlış anlayanlar var ben motoru komple 12 yapmayacağım sadece far ve kornaya giden akımı 12 yapmak istiyorum
    Kardeş bu dediğin benim dediğimden daha zor ve mantıksız yanlış anlama. Ben de başta öyle düşündüm ama en temizi komple 12 volt olması. Sen de demişsin zaten far ve kornadan başka akım sömüren birşey yok. (Diğerleri pek birşey çekiyor sayılmaz) Dinamonun bir kaç net ve büyükçe fotosunu çekip koyar mısın? Baya bi iyi olur. Sargı sayısını iki katına çıkarıp Yarı yarıya ince kesitli bobin teli ile sarabilme imkanın var mı?
    тнє ρσωєя σƒ ∂яєαмѕ... www.facebook.com/ugurbas

Motosikleti
    1965 JAWA
    Alıntı ibrahim_zx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm Sana bıraz uzak olabılır ama KOnyada jawanın A-Z her parçasını bulabılırsınız,
    Yeterkı efsaneyı tekrar canlandırın
    İbrahim kardeşim JAWA zaten canlı hemde cıvıl cıvıl

baksana şuna

yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    Eski jawalarda da BMW lerde olduğu gibi alternatör değil dinamo var diye biliyorum ben.
    Yani dinamo doğu akım üretiyor.
    Basit olarak 12 voltluk bir konjektörü doğrudan mevcut konjektörün yerine bağlayarak çevirmeyi deneyebilirsin.
    Ancak dinamoyu yakma ihtimalinde var elbette. Tek silndrli BMW de olmuyor ancak benim boxer bu şekilde 12 volt çalışıyor. Sorun çıkarmıyor ancak akü zayıf olunca zor çalışıyor. Oysa 6 volt iken aküsüz bile çalışır (manyeto nedeniyle)
    elindeki doğru akım olduğu çin voltajı kaynağından değiştirmek zorundasın tarfo le yada elektronik devre ile bunu yapmak mümkün değildir.

Motosikleti
    1965 JAWA
    Alıntı yucika adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eski jawalarda da BMW lerde olduğu gibi alternatör değil dinamo var diye biliyorum ben.
    Yani dinamo doğu akım üretiyor.
    Basit olarak 12 voltluk bir konjektörü doğrudan mevcut konjektörün yerine bağlayarak çevirmeyi deneyebilirsin.
    Ancak dinamoyu yakma ihtimalinde var elbette. Tek silndrli BMW de olmuyor ancak benim boxer bu şekilde 12 volt çalışıyor. Sorun çıkarmıyor ancak akü zayıf olunca zor çalışıyor. Oysa 6 volt iken aküsüz bile çalışır (manyeto nedeniyle)
    elindeki doğru akım olduğu çin voltajı kaynağından değiştirmek zorundasın tarfo le yada elektronik devre ile bunu yapmak mümkün değildir.
    6 volt ama Jawada manyeto yokki

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:20 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:19 ----------

Alıntı _OLD_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu önerimi geri alıyorum,çünkü,AC değil DC üretiyor sistem.Verdiğim linke bir bakınız.500 lira civarında bir masrafla tamamen 12 volt oluyor.Tabii yurdışından getirtmek gerekiyor.İlgilenirseniz yazışmaları yapabilirim.
    http://www.powerdynamo.biz/eng/syste.../35361main.htm
    Hocam ben motoru 600 aldım zaten

konu biraz eski ama ben araştırdım bi usta 200 liraya komple çalışır vaziyette teslim ederim diyor bu tarih itibari ile. tesisat komple 12 volt aküde iptal.
    [B][/B]rüzgarı yüzünüzde hissedemediğiniz gün bi terslik var demektir.:bounce:

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler