Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motordan Benzin Boşalıyor. - Acil Yardım...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Beat
    merhaba arkadaslar bugun arkadaslarla geziyorduk.Biraz yuksek bir kasis e hızlı bir sekilde girdim ve 50 m. sonra gelecegim yere geldim ancak. motor hem bogulmustu hemde gaz verdikce arka lastigin yanından benzin kacırıyordu. Benzin bildiğimiz su gibi aktı gitti Pazartesi servise götürecegim ancak ne oldugunu anlayan bir bilgi verirse simdiden tesekkurler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mondial 151 rs
    Arka lastiğin yanındaysa Depo=>filtre=>benzin otomatiği arası bi kablo yırtılmış veya kopmuş olabilir.Ustalar görünce daha iyi yardımcı olurlar.

slm arkadaşım geçmiş olsun.benzin hortumu delinmiş,motor çalışmadan benzin boşalmaz.delik boruyu çıkar aynı çapta ve boyda bir hortum alıp tak düzelir.

yalnlzkurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1965 JAWA
    bir şey desem bilmem gücenirmisin ? şu kadarcık şeyi bakıp bulamadınsa aşk olsun yanii benzinin aktığını görüyorsan nerden aktığıda görülebilir

Motosikleti
    Honda Beat
    Alıntı haktan motor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşım geçmiş olsun.benzin hortumu delinmiş,motor çalışmadan benzin boşalmaz.delik boruyu çıkar aynı çapta ve boyda bir hortum alıp tak düzelir.
    tsk saol

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:42 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:41 ----------

Alıntı yalnlzkurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir şey desem bilmem gücenirmisin ? şu kadarcık şeyi bakıp bulamadınsa aşk olsun yanii benzinin aktığını görüyorsan nerden aktığıda görülebilir
    haklısın ama karanlıkta söküp takmak üşendim. benzin akan yer biraz içerde. yarın bakıcam bi söküp

Motosikleti
    06" Honda Cbr 125 R(Satıldı) / BekleniyoRR :)
    Aynı sorun benim cbr125ime oldu dostum

bendeki sorunda da sert bi şeklde cukura girdim ve motor bogldu ardından da dediin gibi karburatorun tahliyesnden calstrmaya calnsca benzın akıttı.

ben motoru o gun eve cekiçi ile cektm dier sabah hiçbişey olmamış gibi çalştı.

sorun karburatrun yanlış anlaşlmasn ancak yavşak gibi bi sibopu var o benzini alıyor o buyuk ıhtımal taklmış.

karburatore bı ıkı kez hafıfce tıklatırsan ve motoru 12 saat kadar bekletrsen sorunun çözlcegne emnım bende böyle olmştu sorunlarımız cok benziyor umarım baska bişey cıkmaz
    My life Starts after 12.500Rpm

Motosikleti
    Piaggio FLY
    Benzin hortumun yerinden çıkmış gibi geldi bana, kelepçeleri bir kontrol et. Aynı durum bir arkadaşımın başına gelmişti..

ceyhun__22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    cup larda depo da deliniyor.Kırılıyor. Dün daha sarı kaynak yaptrdm

Motosikleti
    Honda Beat
    Alıntı dynner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı sorun benim cbr125ime oldu dostum

bendeki sorunda da sert bi şeklde cukura girdim ve motor bogldu ardından da dediin gibi karburatorun tahliyesnden calstrmaya calnsca benzın akıttı.

ben motoru o gun eve cekiçi ile cektm dier sabah hiçbişey olmamış gibi çalştı.

sorun karburatrun yanlış anlaşlmasn ancak yavşak gibi bi sibopu var o benzini alıyor o buyuk ıhtımal taklmış.

karburatore bı ıkı kez hafıfce tıklatırsan ve motoru 12 saat kadar bekletrsen sorunun çözlcegne emnım bende böyle olmştu sorunlarımız cok benziyor umarım baska bişey cıkmaz
    ben eve yakındım iyiki ) tsk. birazdan denicem

Motosikleti
    Honda Beat
    arkadaslar ewet hortum yuvasından cıkmıs ancak tam yerine oturtamadım. ısıtıp sokmayı dusundum ancak alev alır diye korktum nasıl yerine sokayım bi fikiri olan varmı ?

Alıntı laptec1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar ewet hortum yuvasından cıkmıs ancak tam yerine oturtamadım. ısıtıp sokmayı dusundum ancak alev alır diye korktum nasıl yerine sokayım bi fikiri olan varmı ?
    Onu ısıtırsan bulunduğun yeri de ısıtırsın diye tahmin ediyorum.Geçen gün haber vardı gazetede.2 genç depodaki motorun benzininin olup olmadığını kontrol ederken karanlık olduğu için çakmakla bakmışlar.Sonuç . . .Bence zorlayarak dene.Yapamazsan da bir tamirciye götür derim.Çünkü benzin çok yanıcı.Artık sorunu çözdün sayılır.

ferre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda İnnova
    kargaburun gibi bi şeyi hortumun agzına sok, bıraz ayır , sonra hemen tak yerıne , yanı bıraz bollaşmasını sagla motorcular oyle yapıyo

Motosikleti
    Honda Beat
    peki bişey daha sorcam.bu şimdi takmaya calıstıgım hortum sert. yanındakı ise çok yumusak. böylemi olması gerekiyor hortummu kurumus ?

ferre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda İnnova
    walla genelde 2 sebepten sertleşiyo o hortumlar, birinicisi kurumaktan ( ki o zaman yenı bı hortum ıle değiştir tabi ki ya da pay varsa agzında biraz kes hortumun ) ikincisi soguktan sertleşme ( onu zaten anlarsın neyden sertleştigini, soguktan sertlesmısse bence bısey yapmana gerek yok , dedıgım gibi ayırırsan problem olmaz)

Motosikleti
    Honda Beat
    Alıntı ferre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    walla genelde 2 sebepten sertleşiyo o hortumlar, birinicisi kurumaktan ( ki o zaman yenı bı hortum ıle değiştir tabi ki ya da pay varsa agzında biraz kes hortumun ) ikincisi soguktan sertleşme ( onu zaten anlarsın neyden sertleştigini, soguktan sertlesmısse bence bısey yapmana gerek yok , dedıgım gibi ayırırsan problem olmaz)
    ok. bi ayırayım bakalım nolcaksa olsun artık :D

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4
    Bir cezvede suyu iyice kaynat ve hortumun ucunu batır.Ama dikkat sıcak suda yanmaz ama yakar.

Motosikleti
    Honda Beat
    Alıntı _OLD_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir cezvede suyu iyice kaynat ve hortumun ucunu batır.Ama dikkat sıcak suda yanmaz ama yakar.
    Tskler. bu daha mantıklı

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Hortumun ucunu yağla depoya sokacağın yeride yağla öyle tak
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

Motosikleti
    Honda Beat
    Alıntı mach1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hortumun ucunu yağla depoya sokacağın yeride yağla öyle tak
    tskler. sıcak su yontemi baya işe yaradı ;) tas gibi oldu. saol yinede

Forumdan Uzaklaştırıldı
    altına kova bağla kova doldukça depoya geri boşalt

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler