Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Bakalım ustalar neler önerecek

Motovento
    REKLAM ALANI

Ha bir de km olayı var tabi. Benim motorumda 90 yapıyor diyordum.Kuzenim geldiğinde navigasyondan bakarak test ettik ve motosiklet tam 10 km fazla gösteriyor.Bence bırakın 100 yapmayı sesini duymak bile yeter de artar. . .Ben 67 jawa kullanan bir abiyi tanıyorum.Sırf sesi için motosikletle arkasından gittiğim olmuştur. . .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    by_001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki er5 cbr 929
    Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hıza kafayı takmak normal, çünkü makina ne de olsa 250 cc. Uzun yolda 100 üzerine çıkamamak sıkıntılı oluyor. Ha makina şu anki haliyle buna imkan verir veya veremez bilemem tabii.
    cc ye göre hız yapıldıgınımı düşünüyon..?

makinanın yapılış tarzı senin için önemli değil sanırım..

cbr 125 cbf 250 ye atlıyor desem şaşıp kalacan heralde..

nede olsa 250cc imiş ala ala ala alaaaaa
    kawasaki er5 yamaha xjr 1300

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı by_001 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Rüyasında atlıyor değilmi...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence 120 çok rahat yapması lazım... Platin ayarlarına baktır derim.....
    Değerli abim ayarlarını sen mi yaptın usta mı yaptı?Ayarını tutturmak bir derttir bunların
    Kolpa Adamları

Motosikleti
    1965 JAWA
    Alıntı myagdi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi, yeni motor yaptırmışın ve henüz 100 km yaptığını söylüyorsun. Bunun rodajı var. Hele yeni takılan parçalar birbirine alışsın.

Klasik bir motosikletin var, emek verip toplatmışın, çok da güzel olmuş maşallah. Senin yerinde olsam modifiye kitlerine hiç bakmam, orijinal halini korumaya bakarım. Hatta mümkün mertebe kullanmam, zorlamam, yıpratmam.
    Sanırım pratik bir çözüm gelmedi ya onu ben süsü gibi dursun diye yapmadım ki gezsin şöylede milletin gözü güzel görsün demi ya

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    racer 200
    Alıntı yalnlzkurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım pratik bir çözüm gelmedi ya onu ben süsü gibi dursun diye yapmadım ki gezsin şöylede milletin gözü güzel görsün demi ya
    abi sen ilk önce karbüratördeki hava ve benzin memelerini büyüt...ondan sonra istediğin verimi alamazsan ön disliyi 1-2 dis büyüt...

Motosikleti
    1965 JAWA
    Alıntı motocycleboyreigns adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli abim ayarlarını sen mi yaptın usta mı yaptı?Ayarını tutturmak bir derttir bunların
    Usta yaptı

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:23 ----------

Alıntı motocycleboyreigns adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok ya ayarında zorluk yokki çünki tek piston

Motosikleti
    YAMAHA MT-07
    ne güzel orijinal bir şekilde toplamışsın motorunu abicim bozmaya ne gerek var ama eğer akselerasyondaki düşüşü göze alacaksan dişlilerle oynayabilirsin daha fazlası hem masrafa hemde motorunun orijinalliğini kaybetmesine sebep olur!
    Master of Davar

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400

Tüm bunları ve daha fazlasını biliyorum. İnsanların fikirlerine ukela bir tavırla cevap vermezsen daha iyi bir çocuk olursun.

250 cc herhangi bir makinadan insan 100 km üstü hız bekler. Model önemli değil.

Motosikleti
    bobcat 150
    yalnız kurt
    motor yeni toplandı ise bir miktar rölantide binmeni motor açılasıya kadar tavsiye ederim jawa oldukça kuvvetli bir motordur ve benzini biraz yağlı koymalısın ama ustanın tavisyesi ne ise ona uy

attraction - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    aprilia rs250

humm cok bilmiş arkadaşım o zaman bak rx115 te cbr'a cbf'e atlıyo desem şaşıp kalcan demek sende
    .....

secretplay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    alanyada jawa çok böle toplananda çok sanayide 0 dan alıp aşşa yukarı 1500 liraya aynen böle topluyolar fakat benim jawası olan bir çok arkadaşdan duyduğum 120 yaptıklarını söylemişlerdi babamdada 76 model bi jawa var bi imkan olursa onuda toplatıcaz aynen böle

yanlız jawa motosikletinden hızdan ziyade kullanırken aldığın zevk önemli hızlı gidip ne yapıcan o motosikletle korkunç bir güç üretir o motor yokuş falan dinlemez eskiden yaylaya giderken adam eşini çocunu almış bide motosikletin arkasına çuval atıp o dimdik yokuşları tın tın çıkarlardı

Motosikleti
    1965 JAWA
    Alıntı aSuBaYaH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hava soğutmalı motosikletlerde sökülüp yapıldıktan veya revizyondan geçirdikten sonra aynı performansı alamazsınız, sizin motosikletiniz 65 model klasik metal yorgunlugunuda göz önünde bulundurun, çok zorladığınızda sıkıştırdığınızda yorgunluktan dolayı başka arızalar verebilir
    klasik bir motosikletin hız yapmaya ihtiyacı yokytur, bu tarz motosikletleri görenler genelde incelemek için yol verirler
    Önerileriniz için çok tşk ederim ama inan motoru ilk defa açıldı ve 65.5 anpa yarık piston takıldı hiç metal yorgunluğuna ve karıncalanmaya rastlanamdı. İkinci büyük motorlaraın benimkinin yanında karizmaları çiziliyor adam lastik yakana değil EFSANEYE bakıp onu inceliyor

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:44 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:39 ----------

Alıntı myagdi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi, yeni motor yaptırmışın ve henüz 100 km yaptığını söylüyorsun. Bunun rodajı var. Hele yeni takılan parçalar birbirine alışsın.

Klasik bir motosikletin var, emek verip toplatmışın, çok da güzel olmuş maşallah. Senin yerinde olsam modifiye kitlerine hiç bakmam, orijinal halini korumaya bakarım. Hatta mümkün mertebe kullanmam, zorlamam, yıpratmam.
    Aklıma yatan bir öeneri gelmezse zaten yapmam ki illa benimde aklıma yatacak

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    abi yapman gereken platin meksefe ile kontrol etmen... eger yine performans alamazsan 6 volt yerine 12 sisteme geçip yeni bir ateşle ile işlemini bitireceğini tahmin ediyorum....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    1965 JAWA
    Alıntı kkorhan28 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yalnız kurt
    motor yeni toplandı ise bir miktar rölantide binmeni motor açılasıya kadar tavsiye ederim jawa oldukça kuvvetli bir motordur ve benzini biraz yağlı koymalısın ama ustanın tavisyesi ne ise ona uy
    Veysel ustanın tavsiyesine uyuyorumda gönül ve hız merakı beni frene bastırmıyor buda ayrı bir hastalık

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    YBR
    Merhaba abi,Yapman gereken tek şey bu motosikletin gerçek ehli olan ustalarını bulmanızdır..Başka türlü biraz zor çözülür gibime geliyor.Kolay gelsin.

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Alıntı yalnlzkurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Veysel ustanın tavsiyesine uyuyorumda gönül ve hız merakı beni frene bastırmıyor buda ayrı bir hastalık
    İlk önce iyi bir yağ alman lazım(2 zamanlı yağı)Sonra platini meksefeyi değiştir.Birde jawalar ağır devir motor olduğundan çok hız yapmıyor ama 120 km yapar.Motoru yeni yaptırdığını söylemişinn yeni yapıldığında normalde yarım gaz geçilmez ve karburatöre yağ verilir çalıstıktan sonra.
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

Motosikleti
    1965 JAWA
    Alıntı secretplay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alanyada jawa çok böle toplananda çok sanayide 0 dan alıp aşşa yukarı 1500 liraya aynen böle topluyolar fakat benim jawası olan bir çok arkadaşdan duyduğum 120 yaptıklarını söylemişlerdi babamdada 76 model bi jawa var bi imkan olursa onuda toplatıcaz aynen böle

yanlız jawa motosikletinden hızdan ziyade kullanırken aldığın zevk önemli hızlı gidip ne yapıcan o motosikletle korkunç bir güç üretir o motor yokuş falan dinlemez eskiden yaylaya giderken adam eşini çocunu almış bide motosikletin arkasına çuval atıp o dimdik yokuşları tın tın çıkarlardı
    KARDEŞ ben sadece boya malzeme parası olarak 1000 verdim kullanlan boyanın kilosu 580 tl alanlayada bu şekilde nasıl 1500 topluyorlarmış bir tanesinin resmini getirde bakalım

Eski Jawaların ustası ve showroomu İzmir/Basmane biliyorum, dilinden de en iyi sırf Jawa çalışıp orjinal eski parçalarını bulunduran gerçek ustalar bence, kolay gelsin.

alisemerci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yine yeniden YBR :)

çocukken böyle bir motorla oynayıp devirmiş deposununu delinmesine sebep olmuştum.
    bir kaç kişi de görüyorum bir gün alacağım param çoğalınca tabi.
    bir de param biraz daha çoğalınca (ölme eşeğim ölme ) şunlardan da alacağım her c.tesi adam geitirp iş yerimin tam karşısına park edip pazara gidiyor.
    4

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler