Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Çat Sesi ve Stop

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 100km Renk: Kırmızı - 07 JY 608
    Bugun köyden gelirken yol üzerindeki çeşmede mola verdi 5 dk kadar. Marşa bastım motor kaskımı eldivenimi giyene kadar rolantide çalıştı tam gaza gectigim sıraca çat diye bir ses geldi ve motor stop etti. Tekrar marşa bastım bir sorun yoktu ortada acaba motor biyerlerden kendi kendini yiyormu yoksa? motorum otomatik mondial100 km. teşekkürler
    07-gєηçℓιк

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Genelde yüksek bir vurma sesi sonrası motorun stop etmesi ciddi silindir/krank problemlerinin habercisidir diye bilirim ama konuya daha çok hakim olanlar birazdan daha ayrıntılı yanıtlar..

Motosikleti
    Yag Degişim zamanı Geldi hatta 100 km filan gecti ondan kaynaklanan bir problem olabilirmi?
    07-gєηçℓιк

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Alıntı Mehmet-07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugun köyden gelirken yol üzerindeki çeşmede mola verdi 5 dk kadar. Marşa bastım motor kaskımı eldivenimi giyene kadar rolantide çalıştı tam gaza gectigim sıraca çat diye bir ses geldi ve motor stop etti. Tekrar marşa bastım bir sorun yoktu ortada acaba motor biyerlerden kendi kendini yiyormu yoksa? motorum otomatik mondial100 km. teşekkürler
    Volan dişlisinden yapıyor benim motordada oluyor bazen
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

Motosikleti
    dişli kaçırıyor mu oluyor ozaman
    07-gєηçℓιк

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    evet arada oluyor tam motoru kaldıracakken hafif bir gaz verince(genelde motor soğuk iken) çat diye bir ses ve stop ediyor sonra çalışıyor ama
    yada bazen şöyle oluyor marş a basıyorum tam çalıştı derken marşı bi bırakıyorum çat bir ses ve çalışmadan stop ediyor...
    bir sorun çıkmadı ama çıkmazda inşallah
    20

Motosikleti
    Asyamotor 150 T1
    arkadaşlar benimde bir sorunum var paylaşmam gereken.Yolda giderken sanırım egzostan geldiğini düşündüğüm çat sesini nadiren duyuyorum arada.Bunun nedeni ne olabilir bilgisi olan varmı acaba ? Ama motorda istop etme olmadı motor çalışmaya devam etti

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Alıntı rif adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar benimde bir sorunum var paylaşmam gereken.Yolda giderken sanırım egzostan geldiğini düşündüğüm çat sesini nadiren duyuyorum arada.Bunun nedeni ne olabilir bilgisi olan varmı acaba ? Ama motorda istop etme olmadı motor çalışmaya devam etti
    hocam o sanırım egsoz patlaması oluyor o sorun değil...
    arada olur oda..
    silindirdeki birikmiş benzini atmasıdır o, ondan ses çıkar...
    20

Motosikleti
    Asyamotor 150 T1
    içimi rahatlattın dostum sağol teşekkür ederim

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Aynı şey arada bendede oluyo
    Korkuyodum valla iyi oldu mühim bişi değilmiş
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

Motosikleti
    umarım ilerde sorun yaratmaz
    07-gєηçℓιк

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    umarım ilerde sorun yaratmaz
    O ses dısında başka bişey yaratmaz
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

y.infernal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VW Polo
    kanımca Deviri düşük olan bütün motorlarda bu sorun oluşur ben pek anlamam ama sorunu karbürotörden deviri yükselterek çözdüm. uygulamanızı tavsiye ederim

Motosikleti
    rolanti ayarını biraz yükselteyim ozman
    07-gєηçℓιк

Relantiden aniden tam gaza geçişte karbüratör yakıtı birden gönderemez, karışım fakirleşir motor gücü, dolayısıyla devrin düşer ve çat stop eder.

Doobly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Eğer bahsettiğin "çat" sesi; sıkışmış hava veya egsoz sesi gibi bir ses ise panik yapmaya gerek yok. Motor stop ederken kalan benzinin sıkışması ve egsozdan atılırken patlaması gibi olağan bir durum söz konusu.
    Fakat söz konusu olan ses tok ve şiddetli bir ses ise ve özellikle de motor bloğu civarlarından geldiyse. O zaman durup düşünmek ve bir an önce bu işten anlayan birinin yolunu tutmak gerekebilir. Çünkü şimdileri kolayca halledilebilecek bir sorun birkaçyüz km sonra biraz tuzluya patlayabilir.

"Motor neden stop etti?" sorusuna gelince;
    Bu soruya cevap vermek gerçekten çok zor, binlerce sebebi olabilir.

Fakat şu an normal kullanımda "Bu motorda bişey var ya!" izlenimi veren herhangi bir problem yoksa (söz konusu ses motor bloğundan gelmediyse) çok da üzerinde durulacak bir mevzu olduğunu sanmıyorum.

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Relantiden aniden tam gaza geçişte karbüratör yakıtı birden gönderemez, karışım fakirleşir motor gücü, dolayısıyla devrin düşer ve çat stop eder.
    ve o gelen çat seside marş dişlisinin yerine oturmasından gelir endişelenecek bi durum yok yani
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Marş rublende sorun olabilir. Arada benim motorumdada aynı ses geliyordu. ama ustanın yanında olmadığı için bir türlü açıklayamamıştım. Bir gün denk geldi ustanın yanında. Rubleden kayaklandığını söyledi. Ruble olma ihtimali yüksek. Motordan kaynaklanan birşey olsa sürekli ses yapar ve devir düşer düşmez sıkışırdı.

Sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler