Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

sağa çekme

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    suzuki an125
    selam arkadaşlar..hiç kazası olmayan bir motosikletin hafif sağa çekme sebebi ne olabilir..ne yapmamız gerekir acaba

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    sallıyorum ama gidonun vidaları gevşemiş olabilirmi
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sert bir çukurda jant eğilmiş olabilir

DooMsDaY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki en500
    tahminime göre ön maşanın bağlı bulunduğu büyük somunlar var onlardan ayarlatman lazım.. benim sola çekiyordu o şekilde düzeltmitik...
    http://www.turkchopper.com

ugur volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600+150=750 CBF
    Zincir ayarı yaptırdınmı bu yakınlarda.

osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    Öncelikle hayırlı bayramlarınız olsun.
    Arka tekerlek saplamasının (zincir gerdirme ayar civatası vasıtası ile.Tiger lerde bu şekilde ayarlanırdı) sağ ve sol civatalardan bir birine eşit mesafede ayarlanması gerek. Bunu bir deneyin.

Motosikleti
    suzuki an125
    sanırım zincir aYarına bir baktıracam...bilgiler için teşekkürler

Yatan motorlarda lastiğin bir tarafı basabilir,Gv250 de orta sehpa bulunmadığından lastik sola salma yapıp çekebilir.

Sağa çekiyorsa garip olur

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Ön takım ayar civataları var ora gevşetilip gidon ayarlanıp tekrar sıkılıyor hyonun nerde tam bilmiyorum ama (tahminen ön sinyallerin bağlı olduğu çubuğun orta üst tarafında mesnetin olduğu bölgede olması gerek) kanuni seyhanın tam farın altında kanuni yazan marka tabelasının altında bu civatalar benimde başıma gelmişti ama bende gidon gitgide sağa doğru dönüyodu oradan gevşetip ayarlamıştı servis bi kontrol et istersen sende
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

kaval uzunlukları eşit değildir.sağ biraz kısaysa çekme yapabilir.

poyraz010 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr ESD 125 - 2016
    amatisörlerden kaynaklanıyor bildiğim kadarıyla arkadaşın sol taraf yamuk sola sola gidiyo motor direksiyonda hayli zor dönüyor
    Sen istiyor temiz bir yamaha ? Verecek 2.500 $ ..

71Hakan71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    bende de hafif saga cekme var..gidonun yamuklugundan benimkisi.

Eger yan bile yatmadıysa(yan yattıgında yada kaza yapsada amortisör borularında yamukluk tespid edilmediyse mesnetlerde yamukluk varsa motor bir tarafa çeker.on onbeş cm eninde 25-30 cm uzunlugunda cam parça bulun.Borulara otutturun.eger borularda veya mesnette yamukluk varsa camın bir ucu oturmayacaktır.İyibir göz ile yandan bakıldıgında zaten alt kısmı geride olan boru farkedilir.Borular üst mesnetten kurtulur aşagı dogru alınır.hala alt mesnettedir.Alt mesnet vidaları biraz sıkılır ve aldan ileri dogru çekilir.motoru bir kişinin zaptedmesi gerekli.biraz esnetildigi umulunca yerine takılır.bir iki denemeden sonra yeri bulunacaktır.Daha profosyoneli ve büyük motorların mesnetleri tespit edilen kısım düzeltilmek üzere komple sökülür büyükce bir mengeneye baglanır.amartisör boruları yerine başka uygun çapta boru kullanılması daha yararlı.Böylece vidalar tam sıkılı iken boruları daha büyük bir levy yardımı ile düzlemler aynı olana kadar kastırabiliriz.Motor üzerindekini iki kez ben kendim denedim.iki yan yatmamda çekme problemini hallettim.gene aynı şekilde abimin sorununu başka bir usta ki ben yanlarında yoktum ve usta değilim belirteyim; mengene yardımı ile düzeltti.abiminkini motor üzerinde denedik ama mesnetler yemedi

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    En basiti Lastik havalarını kontrol et
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    evet çukura girilmesinden sonra jant eğrilir ve yalpalama veya sağa sola çekme yapar..

zincir ayarınada bak arka teker yönü sola meğilliyse ondanda yapabilir..

benim ön jantım eğri ben çukura girdim ve ön tekerim cam batması yüzünden sürekli hava kaçırıyor hava az iken gidonu çok sallıyor havayı tamamlayınca sallama azalıyor sanırım ön jantı tornaya vericem lastiğide tamir edilmiyorsa değişicem çünkü aynı yer 3 kere yamandı..

serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Bence ya sağ ön teker iniktir.. Ya da sen sürerken hafif sağ tarafa oturduğun için motor sağa çekiyordur..
    Takma Kafana Hiçbirşeyi Kasktan Başka..

sezginkalkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R1200GS Adv - 2015
    Alıntı serdarmert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence ya sağ ön teker iniktir.. Ya da sen sürerken hafif sağ tarafa oturduğun için motor sağa çekiyordur..
    sağ ön teker ???
    mterayes26 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    Alıntı serdarmert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mert abi o dediğin ya atv de yada arabada olur..

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Arkadaşlar bende GV 250 motorumda beni aşırı yorduğundan farkettim. sürekli kollarımla motoru dik tutmaya çalıştıgımı farkettım. ıkı elımıde bıraktım motor asırı derece saga cekmeye basladı. motor saga yattıkca ben sola yattım gıdonu tutmadan dengeyı saglayabıldım ama neredeyse butun agırlıgım zıt yondeydı. bunun sebebı ne olabılır_?
    not: motosıklet zıncır ıstıyor. jant en son dıste. satın aldıgım zaman çatalın sol amortısoru sanırım sert gırılen bı cukur sonucu çatala surtme ızı yapmıs. arkada heybeler var. bırde amortısorlerın sertlık ayarlarından olabılırmı_? aklıma gelenler bunlar.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    horrrrtttt oldu :D
    emınmısınız o motorların kaza yapmadıgına , kavallarında sorun olan motorlar yapar bunu
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler