Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Benzin deposu paslı, nasıl temizlenir? Pas karbüratörü tıkar mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Yasoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500
    Selam arkadaşlar,

Yeni aldığım motorum uzun süre sıfır olarak beklediğinden benzin deposunun içi biraz paslı. Yeni motorun hemen karbüratörü pislendi. Acaba bundan olabilir mi diyorum. Ne dersiniz?
    Benzin deposunun içindeki pası temizlemenin bir yolu var mıdır? biliyormusunuz?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

Not: Bayramınız mubarek olsun..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Karbüratörün pislenmişse benzin kaçırıyodur, vidaları sıkılacak gerekirse contaları değişecek.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    aynı poroblem bendede var. benzin deposunun özellikle ağız kısmı pas içinde. biri açıklasın çözümü, depolar pırıl olsun.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    bence temizlemek imkansız. çünkü zaten depo saçları ince oluyor. pas çözücü veya zımpara v.s. iyice inceltir ve en küçük darbede esneyemez ve kırılır/delinir...
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı poroblem bendede var. benzin deposunun özellikle ağız kısmı pas içinde. biri açıklasın çözümü, depolar pırıl olsun.
    depoyu sök abicim. sanayiden pas sökücü sprey al . sık içine pırıl pırıl olur

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    racer 200

depo ile karbüratör arasındaki hotumu sök bu filitreyi tak...
    tıkandıkca söküp temizle geri tak...bunların ortadan 2 ye ayrılanları var ondan al...karbüratöre hiç pislik gitmez...sadece bu tıkanır onuda temizleyip geri takarsın 2 dak sürmaz...
    depoya gelince
    sök icindeki benzini bosalt...3-4 litre mazot doldur iyice çalkala onuda bosalt önceki benzin bi kabın içinde durdugu için pas dibine cöker onu da dikkitlice depoya ğire doldur dibini doldurma haa...
    ama fliltreli mutlaka kullan...ve ara ara pislik ile dolup dolmadiğin kontrol et....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:20 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:18 ----------

nalet olsun mecburen Q klawyeden F e gectim kelimeler biraz bozuk olmus
    idare et artık abicim...

Alıntı racer2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

tıkandıkca söküp temizle geri tak...bunların ortadan 2 ye ayrılanları var ondan al...karbüratöre hiç pislik gitmez...sadece bu tıkanır onuda temizleyip geri takarsın 2 dak sürmaz...
    depoya gelince
    sök icindeki benzini bosalt...3-4 litre mazot doldur iyice çalkala onuda bosalt önceki benzin bi kabın içinde durdugu için pas dibine cöker onu da dikkitlice depoya ğire doldur dibini doldurma haa...
    ama fliltreli mutlaka kullan...ve ara ara pislik ile dolup dolmadiğin kontrol et....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:20 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:18 ----------

idare et artık abicim...
    f klavye nin tuşlarını sök kaşıkla . q olarak diz. denetim masasından q klavyeyi seç tamamdır

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    racer 200
    Alıntı osmaniyeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    f klavye nin tuşlarını sök kaşıkla . q olarak diz. denetim masasından q klavyeyi seç tamamdır
    okuldaki klavyeyi napacaz...onuda mi değistireyim...her hafta ayrı bi masada oturuyorum...

okuldaki klavyeyi napacaz...onuda mi değistireyim...her hafta ayrı bi masada oturuyorum...
    o zaman tuşlara bakmadan yazmayı öğrenmen lazım. ondan sonra klavye seçeneğini her oturduğun masada f yerine q ya getirip rahatça MT de yazabilirsin

yada her oturduğun masanınkini sökmeye alış amme hizmeti olur diğer öğrencilere

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    racer 200
    o zaman tuşlara bakmadan yazmayı öğrenmen lazım. ondan sonra klavye seçeneğini her oturduğun masada f yerine q ya getirip rahatça MT de yazabilirsin

yada her oturduğun masanınkini sökmeye alış amme hizmeti olur diğer öğrencilere
    bakarak yazmayı öğrendikte bakmadan kaldi...
    ben daha kısa,öz ve kolay bi yol biliyorum...
    böyle yazmaya devam edersem f dede eski q da olduğu gibi seri ve eksiksiz yazarım...

bakarak yazmayı öğrendikte bakmadan kaldi...
    ben daha kısa,öz ve kolay bi yol biliyorum...
    böyle yazmaya devam edersem f dede eski q da olduğu gibi seri ve eksiksiz yazarım...
    nedir o yol

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    racer 200
    nedir o yol
    aha buuu

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    bayramdan sonra bi boya düşünüyoruz. depoyu söktüğüm ara pasıda halledem bari spreydir mazottur.
    taksi sarısına hastayız.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

aha buuu
    peki arkadaşım. ben tavsiye etmiştim zorlanıyorsan diye ama zorlanmıyorsan tamamdır.

Bir de 10 parmak yazarız ki klavyeye bakmayalım. 2 parmak yazanlarda 10 parmak kadar hızlı yazdıklarını söylerler fakat klavyeye bakmadan yazamazlar.ps2 yuvasından takılan klavye f te olsa pc ilk başta q olarak algılar.sonra ayarlarız.

ben onun için şeetmiştim de
    bu arada bayramın kutlu olsun

Motosikleti
    DADYDD250E-9

karbüratör pası

Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karbüratörün pislenmişse benzin kaçırıyodur, vidaları sıkılacak gerekirse contaları değişecek.
    paslanmışsa karbüratör, açılıp temizlenir öyle değil mi? ben öyle düşünüyorum motor hocası,saygılarımla ben BALIKESİRDEN zeki bayraktar,Bu arada unutmadan da kurban bayramınızı ve diğer kullanıcılarında bayramını kutluyorum;Birde akü şarz aleti OPTİMA4 diye bir alet duydum hangi sitede bilen varsa yazsın bana bu cıhaz lazım,almak istiyorum.selamlar.

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    bu arada eğer temizleme işlemi bittikten sonra (ne kadar verimli olur bilmiyorum) iç dış bi anti pas yağlı boya atarsan (en azından ağız kısmına) korozyonun önüne geçersin...
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Alıntı ZEKİ BAYRAKT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    paslanmışsa karbüratör, açılıp temizlenir öyle değil mi? ben öyle düşünüyorum motor hocası,saygılarımla ben BALIKESİRDEN zeki bayraktar,Bu arada unutmadan da kurban bayramınızı ve diğer kullanıcılarında bayramını kutluyorum;Birde akü şarz aleti OPTİMA4 diye bir alet duydum hangi sitede bilen varsa yazsın bana bu cıhaz lazım,almak istiyorum.selamlar.
    Karbüratör paslanmaz, alüminyum alışımıdır.

Size de iyi bayramlar ,yazın Balıkesir civarlarında (Ayvalık) görüşmek üzere.

Motosikleti
    mz 301 etz

depoya gelince

idare et artık abicim...
    bu filitreyi mutlaka deniycem gerçekten iyi sonuç alıcağıma inanıyorum tşk
    4 teker bedenimizi 2 teker ise ruhumuzu taşır.diğer aleme motorlamı gidecez die bana sormayın gidip gelmedim...:queen:

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    racer 200
    peki arkadaşım. ben tavsiye etmiştim zorlanıyorsan diye ama zorlanmıyorsan tamamdır.

Bir de 10 parmak yazarız ki klavyeye bakmayalım. 2 parmak yazanlarda 10 parmak kadar hızlı yazdıklarını söylerler fakat klavyeye bakmadan yazamazlar.ps2 yuvasından takılan klavye f te olsa pc ilk başta q olarak algılar.sonra ayarlarız.

ben onun için şeetmiştim de
    bu arada bayramın kutlu olsun
    valla bisey anlamadım ama seninde bayramın kutlu olsun
    sizin orda tepenin basinda havuzlu bi otel var...pek güzel değil ama idare eder iste...
    ağaçların arasından cıkarak gidiliyordu cok güzeldi...

valla bisey anlamadım ama seninde bayramın kutlu olsun
    sizin orda tepenin basinda havuzlu bi otel var...pek güzel değil ama idare eder iste...
    ağaçların arasından cıkarak gidiliyordu cok güzeldi...
    oteli çıkaramadım.tekrar yolun düşerse gel gezeriz tanışırız

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler