Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

sym gts 250 performans problemi

Motovento
    REKLAM ALANI
    The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    merhaba
    makinede enteresan bir sıkıntım var. 0-100 km aralığında bir problem yaşamaz iken 100 kmden sonra bir sıkıntı var. elcikde gazı açmama rağmen motorun devirlenmesi ve hızlanması gereğinden fazla zaman alıyor.
    bazen de 100 km civarında devir bitiyor ve üstüne çıkmıyor.
    aklıma gelen olası problemler; varyatör de bir sıkıntı olabilir, baga mıdır baja mıdır nedir onlar eskimiştir, senkron ayarında sıkıntı olabilir, benzin hava karışımında sıkıntı olabilir.
    kayış, hava filtresi ve buji de sıkıntı yok yeniler.
    servise gideceğim fakat gitmeden öneriniz var ise deneyebilirim.
    benzin konusunda ise aynı yerden alıyorum, bir iki kere deneme amaçlı farklı yerden aldım ama sonuç aynı.
    benzinliğim shelldir.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4

Son hız

[aklıma gelen olası problemler; varyatör de bir sıkıntı olabilir, baga mıdır baja mıdır nedir onlar eskimiştir, (senkron ayarında sıkıntı olabilir)

Sorunun ilk iki cümle.bagaların aşınması son hızın azalmasına sebeb olur.Senkron ayarı birden fazla karbüratörlü araçlara yapılır.Sente ayarı demek istiyorsun herhalde,ama,bu ayar durup dururken yani kendiliğinden bozulmaz.Kendiliğinden bozulursa çok büyük arızalar olmuş demektirki motor hiç çalışmaz zaten.

Motosikleti
    sym joymax
    sağolasın üstad. servise gittiğimde bir söktürüp baktırırım. bagalar çok pahalı olmasa gerek.

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    100 km/h ta devir bitiyor derken, yani eskiden misal 130-140 lara ulaşabilen motor, şimdi son devrinde anca 100 kh/h hızamı çıkabiliyor. Aynı hızlarda yüksek devirler mi kullanmaya başladı ? Motor devir mi almıyor, Yoksa devirlendiği haldemi 100 ü geçmiyor ? Devir almıyorsa yani belirli bi devrin üzerine çıkmıyorsa problemi motorun kendisinde aramak lazım, ama devir normal çıktığı halde maksimum hız düştüyse, ara hızlanmalarda daha yüksek devirler kullanmaya başladıysa, motor sağlamken örneğin; 100 km/h hıza 5000 devirde ulaşan motor şimdi misalen 6000 gibi yüksek devirler kullanıyorsa bence sorun sorunu aktarma organlarında aramak lazım, varyatör grubu ve kayış gibi.

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba
    makinede enteresan bir sıkıntım var. 0-100 km aralığında bir problem yaşamaz iken 100 kmden sonra bir sıkıntı var. elcikde gazı açmama rağmen motorun devirlenmesi ve hızlanması gereğinden fazla zaman alıyor.
    bazen de 100 km civarında devir bitiyor ve üstüne çıkmıyor.
    aklıma gelen olası problemler; varyatör de bir sıkıntı olabilir, baga mıdır baja mıdır nedir onlar eskimiştir, senkron ayarında sıkıntı olabilir, benzin hava karışımında sıkıntı olabilir.
    kayış, hava filtresi ve buji de sıkıntı yok yeniler.
    servise gideceğim fakat gitmeden öneriniz var ise deneyebilirim.
    benzin konusunda ise aynı yerden alıyorum, bir iki kere deneme amaçlı farklı yerden aldım ama sonuç aynı.
    benzinliğim shelldir.
    Sorun bagalardan 2yılda 5000kmde 4 baga takımı değiştirdiğimden biliyorum.Bagaların en pahalısı 70-80 tl seninkisi taş çatlasa 50 tl dir
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

Motosikleti
    sym joymax
    motorun devir saati 9000, benim ulaşabildiğim en yüksek devir 8300 gibi. normal kullanımda 6000 devirde 100 km 7000 de 120 km 8000 de 130 km görüyor. gps ölçümlerimde bu hızların gps e göre 8 km kadar yukarıda olduğunu gördüm. ek bilgi göz çıkarmaz.

dediğim gibi kayış yeni. motor 15.000 de bundan sebep varyatör elemanlarından henüz bu sorunu yaratacak kadar sadece bagalar aşınmıştır diye düşünüyorum.
    sizin yazdıklarınız da bunu destekliyor. muhtemelen bagalar değişecek.
    aslında varyatör için de bir düşüncem var ama maliyeti 200 eur hiç değmez diye düşünüyorum.
    saygılar

Motosikleti
    sym joymax
    çözemedik sorunu, bir pronlem bulamadılar.
    aldığım kişi biraz naif bir insana benziyordu. bundan sebep acaba fazla yüklenmedi motora motor biraz tembel mi oldu acaba ?
    sorunu böyle düşünürsek bu tembelliği atmak için nasıl bir çözüm uygulamam gerekli.
    bir de geçen yağı değiştirmeye çalışırken yağ tahliye tıpasını yalama yaptım. normalde nasıl bir aletle açılması gerekli bu tıpanın. yanlış hatırlamıyorsam 17 ya da 18 normal anahtar kullandım.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4

Yap tapası

Kabahat senden önce tapayı sıkanda.Sanki motorun ağırlığını taşıyormuş gibi sıkarlar.Araya bakır pul koymazlar sıkarlar.Ama yinede sıkılığından şüphe edilen civata veya somunları ilk olarak Lokma anahtar yoksa yıldız / spesyal diye adlandırlan dıştan yuvarlak somuna gelen yeri altıgen veya tırtıllı olan anahtarla gevşetmek doğru olur.Açık ağızlı anahtarlar az yere kuvvet uyguladıklarından deformasyona sebeb olurlar.
    Servis kitapları her vida,somun,civata için sıkma kuvveti ayarlarını belirtir.Bu işlerle devamlı ve ciddi olarak uğraşmak istiyenlerin tork anahtarı/kolu denilen takımı edinmeleri iyi olur.

Motosikleti
    sym joymax
    sorma üstad.
    gidip düzgün bir takım alacağız artık.
    teşekkür ederim alakanız için.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    usta varyatör diyorum ben...Yenikapıda kankama yollayayım...bi baksınlar istersen...ücretsiz...sym resmi bayisi...Tekay Moto..Eray...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    sym joymax
    eksik olma mete baktırdım hacı değil.
    olsa çıkardı.

OGLUMVE BEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi yeşil fıstık
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    usta varyatör diyorum ben...Yenikapıda kankama yollayayım...bi baksınlar istersen...ücretsiz...sym resmi bayisi...Tekay Moto..Eray...
    mete bu sym hakkında bilgi lazım almayı düşünüyorum inş
    cerrahi sana teşekkür ederim bana hayatımın süprizini yaptın:

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    eksik olma mete baktırdım hacı değil.
    olsa çıkardı.
    yahu sen bi git...bir ücret ödetmem emin ol...farklı usta baksın...bi turlasınlar en azından...teşhisi koysunlar sonra öperler...

Alıntı OGLUMVE BEN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mete bu sym hakkında bilgi lazım almayı düşünüyorum inş
    abi iyi diyorlar sağlam diyorlar...kaliteli olduğuna ben şahit oluyorum ama kullanmak nasip olmadı...2005 te joyride ile gezmişliğim var...ilanlara bakarsan o günlerden bugünlere gelen yüksek kmde sağlam makinalar var...bütçeni söylede bakalım sağa sola maxi scootermı istiyosun...ben sana Malaguti önericem...piyasada pek yeri yok ama kelepir fiyata temiz 2.eller var...250 cc...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

çok enterasan bir sorun farklı ustaların bakması gerek yoksa yavaş kullanmakla alakalı degil
    hatta bagalarda yada debriyajdan kaynaklanan bir şey degil. kalbiratöre pislik gelmiş olabilir buji olabilir.motor kısmındaki ayarlardan olabilir. motor da devir yok güç yok bagalardan olmaz bu

Motosikleti
    sym joymax
    gts hakkında bilgi isteyen var ise seve seve veririm. 45.000 km kadar kullandım.
    gönül rahatsılığı ile gts yi tavsiye edebilirim. malagutti kullandım, çok kalite makine ama tutulmadı burada. malagutti madison vardı birader 165 basmış 250 cc makine ile. olmaz molmaz demeyin veri sağlam yerden. sadece motorun kadranını kontrol etmedim gps ile.

@acun dediğin gibi pislik olabilir. bir dahaki sefere karbüratörü temizletmek gerekebilir.

mesajı yazdığımdan beri bu sorunu yaşamadım. hatta biraz sıkıştırdım makinayı yapar mı diye yapmadı.
    zaten süreklilik arz eden bir durum değil. ama hız gerekli olduğunda hızın olmaması sıkıntı yaratabiliyor.

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    gts hakkında bilgi isteyen var ise seve seve veririm. 45.000 km kadar kullandım.
    gönül rahatsılığı ile gts yi tavsiye edebilirim. malagutti kullandım, çok kalite makine ama tutulmadı burada. malagutti madison vardı birader 165 basmış 250 cc makine ile. olmaz molmaz demeyin veri sağlam yerden. sadece motorun kadranını kontrol etmedim gps ile.

@acun dediğin gibi pislik olabilir. bir dahaki sefere karbüratörü temizletmek gerekebilir.

mesajı yazdığımdan beri bu sorunu yaşamadım. hatta biraz sıkıştırdım makinayı yapar mı diye yapmadı.
    zaten süreklilik arz eden bir durum değil. ama hız gerekli olduğunda hızın olmaması sıkıntı yaratabiliyor.
    Devir bittiğinde devir aynı kalıyormu yoksa papırdama varmı
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)
    hava filtresi -kayış -buji yeni karbüratörü temizledilermi ? benzin filtresini değiştirdilermi ? benzin ve hava karışımını filan kontrol ettir....benim motorun hava filtresinin hava giriş yerindeki süngeri sökmüşler benim haberim yoktu 80 khm de gaz kolunu sonuna kadar dayadım devir açılıo ama motorda düzensizlik oldu dükkana geldiğimde akşam motorun sağına soluna baktım süngerin olmadığını fark ettim o sünger olmadığı için motor havayı fazla çekiyodu karbüratörde de eski hava ayarı olduğu için motoru boğuyodu ertesi gün gittim süngeri istedim aldım taktım sorun çözüldü....farklı ustalarda baksın zarar gelmez

Motosikleti
    sym joymax
    sorunu sanırım çözdüm. bujide problem çıktı yeni olmasına rağmen. 50km kadar yol yaptım sıkıntı yok.
    bir güneş göreyim şöyle 200 km civarı yol yapayım buraya yazarım sonucu. muhtemelen sonuçlandırdık gibi.
    yardımcı olan bütün arkadaşları en derin muhabbetlerimle selamlarım.

t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)
    sorunu sanırım çözdüm. bujide problem çıktı yeni olmasına rağmen. 50km kadar yol yaptım sıkıntı yok.
    bir güneş göreyim şöyle 200 km civarı yol yapayım buraya yazarım sonucu. muhtemelen sonuçlandırdık gibi.
    yardımcı olan bütün arkadaşları en derin muhabbetlerimle selamlarım.
    sorunun çözülmesine çok sevindim kazasız belasız

selamlar gts evo modeli var marşda direk çalışmıyor gaz vermem gerekiyor. bide devir 1 1.5 cıvarında gözüküyor. problemi nedir?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler