Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

s&t gt250r gaz yememe 3 bin devirden yukarı çıkmıyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    ramzey125.zealsungs200.. s&t gt250r
    arkadaşlar önceliklle hepinizin bayramı kutlu olsun inşaallah hepimiz sevdiklerimizle nice sağlıklı mutlu bayramlar görürürz..

iyi dileklerimizden sonra asıl konuya geliyorum.. ya arkadaşlar allah aşkına bir el açın..benim sorunum teşhis.sorunumun nereden kaynaklandığını bilsem şıp diye çözeceğim allaha şükür servis paça konusunda hiç sıkıntı yaratmıyor ne parça lazımsa hemen isteyelim diyorlar..bulunduğum yer mardin servisim d.bakırda.arada 140 km yol var.artı oradaki servis benim burdaki motorcum kadar bilmiyor.benim soruna gelince. benim makina sabah veya akşam çalıştırdığımda hatta dün akşam gaz vermeden çalışmadı eskiden sadece marşla çalışıyordu belki havanın soğuk olmasından kaynaklandı o önemli değil.çalıştırdıktan sonra bir miktar gaz vererek.rölantide gözel çalışıyor.takıyom vitese hareket ve hayal hayl kırıklığı elçik neredeyse 3 -2 açık ama gaz devir saatti inadla 3bin devrin üzerine çıkmıyor.arada debriyaja basıp gaz veriyorum bi alıyor aldığındada pat pat sesler gelir egzostan.bir süre bindikten sonra yavaş yavaş düzelmeye başlıyor.ama genede bazen patlamalar yaşanabiliyor..bir ara gaz yemiyorde yine açtık baktık hava filtresi silindir girişlerinde yerinden çıkmış bu sefer daha başka bişi resmen gaz almıyor arkadaş... buna benzer sorunu olup çözen fikri olan arkadaşlardan rica ediyorum bilgilerini paylaşsınlar..sevgiler saygılar vallahi buruk bir bayram geçiriyorum... ya arkadaş hiç bişi motorda sıkıntı olduğu zaman üzüldüğüm kadar beni etkilemiyor..ne iş ne kriz esnaf hali işte .. lütfen önemle rica ediyorum bir yardım... mehmet kavan 05447164113 copy_x_1@hotmail.com
    her iki iletişim aracım da emrinizde hattım sabit bi çagrı atın arayayım lütfeenn.
    [B][I][COLOR="Red"]Yüreğini [COLOR="RoyalBlue"] mavi [COLOR="Red"] tut... [COLOR="Black"] (Mehmet KAVAN) :cat:[/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/I][/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mondial 151 rs
    Hemen hemen aynı sorun bendede var çok fazla boğuluyor motor gaz verince 3000 devirden sonra fren görevi görüyür gaz.Konuyu dikkatle takp ediyorum

Motosikleti
    hyosung gt 250 comet
    deponda pislik vardır hava filtreni tıkamış olabilir yada egzos taktıysan yeni motorun senkron ayarını bozmuş olabilir

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    enjeksiyon pislenmiş olabilir bujileri yenilemen gerekebilir bunlara bir bak istersen öncelikle
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Motosikleti
    honda cbr 600rr cbr 1000rr
    ilk önce herkese hayırlı bayramlar.benzinin oktanı kaçmış veya sulu benzine denk gitmiş olabilirsin genelde bu yüzden yapıyor gaz yememeyi sen bir o benzini değiştirip dene bakalım o zaman gaz yer büyük ihtimal (gaz yemezse tavuk yediririz bizde )

sulu benzin dir

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    hiçbirisi değil hava filtren kirli temizle sorun kalmayacaktır.
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

Motosikleti
    Alıntı < iLk@yy > adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    enjeksiyon pislenmiş olabilir bujileri yenilemen gerekebilir bunlara bir bak istersen öncelikle
    abi bujileri değiştim çıkarttıklarım ucu bayağı kararmış ve yağlanmış haldeydi..
    eski orjinleri temizleyip tekrar taktım aynı şey devam ediyor.. hem abi enjeksiyon tıkanmış pislenmiş gibi bir durum sözkonusu ise
    nasıl temizlenir bakımı nasıl yapılır??

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:00 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:55 ----------

Alıntı cometgt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    deponda pislik vardır hava filtreni tıkamış olabilir yada egzos taktıysan yeni motorun senkron ayarını bozmuş olabilir
    yeni tiger egzos taktım ama tahmin etmiyorum ya aynı benim s&t den kullanan arkadaşım var hiç sorun yok her servise gittiğinde orjin takıyor.sonra çıkarıp tiger takıyor.. depodaki pislikten bende şüpheleniyorum..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:09 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:00 ----------

Alıntı DOGAN MOTOR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk önce herkese hayırlı bayramlar.benzinin oktanı kaçmış veya sulu benzine denk gitmiş olabilirsin genelde bu yüzden yapıyor gaz yememeyi sen bir o benzini değiştirip dene bakalım o zaman gaz yer büyük ihtimal (gaz yemezse tavuk yediririz bizde )
    valla olabilirmi acaba diye düşünüyorum.. ayrıca bayram öncesi iki 3 gün makina biraz yağmurun altında kaldı depoya su kaçmasın ya arkadaşlar valla artık her ihtimali düşünüyorum... off ya off...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:11 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:09 ----------

Alıntı mterayes26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hiçbirisi değil hava filtren kirli temizle sorun kalmayacaktır.
    dostum bilmiyorum ki 5-10 gün önce temizlemiştim..
    [B][I][COLOR="Red"]Yüreğini [COLOR="RoyalBlue"] mavi [COLOR="Red"] tut... [COLOR="Black"] (Mehmet KAVAN) :cat:[/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/I][/B]

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Alıntı DOGAN MOTOR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sulu benzin olabilir,hava filtresi olamaz,Hava akışmetresine bak fişi cıkmışmı diye deneme şansın varsa değiştir öyle dene hava akış metresini büyük ihtimal ondandır
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

deli_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    velespit(Bianchi-Apache 941d)
    Motor yag seviyen fazla olmasin
    Ben Felegin Tekerine Comak Sokariiiiim
    Kirli Dunyadaki Kirlenmemis Duygular Adina...
    Listen To Your Heart/Roxette/19.10.1988

mertka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R'dı
    usta büyük ihtimal benzindendir benim motordada sulu benzin çıkmıştı ya dediğin gibi gaz yemiyodu motor yada direk sönüyodu.

titanxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba STR 250cross + mondial xtreme supermoto
    gecen gün benim motosiklette hemen hemen aynı sorun oluştu sanki benzin bitecekmiş gibi tekliyor gaz verince boguluyor.karbiratördeki benzini boşalttım sorun giderildi.bide motor sogukkenmi yapıyor bunu süreklimi eger motor sogukken yapıyorsa ilk çalşıtırdıgında rolantide 1 dk falan ısınsın. motor soguk oldugu zamanda yapıyor aynısını.eger benzinde bi problem yoksa büyük ihtimal motor soguk oldugundan yapıyordur

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Arkadaş bujiler yağlı/ıslak diyor..

Sorun büyük ihtimalle ateşleme sisteminde..Ben mi yanlış biliyorum yoksa

Motosikleti
    cevap yazan tüm arkadaşlara teşekkürler..
    arkadaşlar sulu benzin olasılığını düşünüyorum bir diş benzinim vardı baya gezdim kırmızıya gelincede opetten 95 oktan 20 liralık benzin bıraktım sonuç pek değişmedi acaba komple depoyu temizlemem gerekiyormu..
    sorunu istanbuldan bir ustaya sordum hyosungcu oda hava akışmetresinden bahsetti. bu dediğimiz parça hava filtresinin sağındaki soketli dalgamı acaba...
    evet motor soğukken daha çok yapıyor ama ısınması için rölantide değil bir dakika bi 15 dakika gezmek gerekiyor tam ısındıktan sonra düzeliyor o zaman da debriyaj sıkınca stop ediyor.. artı ben bugun yaklaşık 120km yol yaptım hemde bu soğukta temiz benzini aldım biraz bastım belki açılır diye ama nafile bir iki saat durunca aynı şey..hani kalkıp deneme yanılma yoluylada zırtpırt servisten parça da istemek gelmiyor içimden adamlar ilgili diye.. kesin akışmetreden ise değiştirebilirim onu acaba beyindende olabilirmi çünkü rölantide de gezip geldikten sonra anormallik var hatta ışıkların gücüde dengesizleşiyor... ah bi sorunu öğrenebilsem ahh yokmu bu derdimize bir çare..

Yağmurda kaldığından bahsetmişsin, arkadşta Gv250 var ve basınçlı yıkama ile yıkattıktan sonra beyni değişmişti, inşallah beyin değildir,beyin arızasının bu modelde kronik olduğunu söylemişti. 550Tl'ye çıkmasını taktı.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı copy_x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sevgiler saygılar vallahi buruk bir bayram geçiriyorum... ya arkadaş hiç bişi motorda sıkıntı olduğu zaman üzüldüğüm kadar beni etkilemiyor..ne iş ne kriz esnaf hali işte .. lütfen önemle rica ediyorum bir yardım...
    Ah be arkadaşım.Şu ST kanuni beni de nasıl kahretti anlatamam.Zararına sattım kurtuldum.Aslında servis tarafından tüm problemleri eksiksiz giderilmişti.Ancak bir kere soğudum bu motordan.Alıcı çıkınca hemen sattım.Bundan sonra sütten ağzım yandı yoğurdu üfleyerek yiyorum.İkinci el bi japon alıcam.İyice araştırdım.Hakkında en ufak bir şikayet olan bir modelin , japon dahi olsa yanından geçmiyorum.Geçmiş olsun.İnşallah sorunun servis tarafından bir an önce çözülür.Hem şimdi kış aylarındayız.Gezmesen de olur.Beni yazın ortasında yolda bırakmıştı bu ST kanuni.

Motosikleti
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağmurda kaldığından bahsetmişsin, arkadşta Gv250 var ve basınçlı yıkama ile yıkattıktan sonra beyni değişmişti, inşallah beyin değildir,beyin arızasının bu modelde kronik olduğunu söylemişti. 550Tl'ye çıkmasını taktı.
    basınçlı su mu ben bol bol kullanıyorum

basınçlı su mu ben bol bol kullanıyorum
    Beyin soketlerinden almamıştır inşallah,Diyarbakır'a yol gözüktü galiba yetkili serviste cihaza bağlatmalısın. Geçmiş olsun.

Pardon 550 değil 150'ye çıkmasını bulmuştu.

Motosikleti
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyin soketlerinden almamıştır inşallah,Diyarbakır'a yol gözüktü galiba yetkili serviste cihaza bağlatmalısın. Geçmiş olsun.

Pardon 550 değil 150'ye çıkmasını bulmuştu.
    dostum serviste cihaz mihaz yok valla öle sıradan bi motorcu..ama yetkiyi bayii kullnıyor...
    nasıl bişi anlamadım.. beraber yapıyolar sanırım..

dostum serviste cihaz mihaz yok valla öle sıradan bi motorcu..ama yetkiyi bayii kullnıyor...
    nasıl bişi anlamadım.. beraber yapıyolar sanırım..
    Bilgisayara bağlatmadan ve arızayı görmeden hiçbir parça değiştirtme!!!

Gv250 ve Gt250 topiklerinden de yardım al,arkadaş dediğim Balıkesir'den Koray, gene Konya'dan Mt'den bir arkadaşından almış 2. el beyni, sadece relantide düzensizlik var biraz o da genelde hepsinde görülüyormuş.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler