Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 MR El Marşı Basmıyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 150 Mr Vulture
    Merhabalar foruma yeni üye oldum daha yeni mondial 150 Mr Vulture aldım ilk sahibinden aldım 2015 model bu arada sorunu bilerek aldım ama çözmek istiyorum kontağımda bi sıkıntı var temassızlık yapıyo tam orta konumda göstergeye elektrik geliyor ama çok değişik bir noktada az kımıldasa titrese gidiyor elektrik göstergeden filan ondan sonra motor el marşı hiç basmıyo basıyorum basıyorum çıt yok hiç birşey yok ayak marşı ile çalışıyor rahat bir sıkıntı yok akü ilk üzerinde takılı verilen mondialin aküsü ben onu düşünüyorum ama kontak açılınca korna elektrik vs çalışıyor acaba sorunum CDİ demidir yoksa marş motoru filanmı bilenlerden yardım istiyorum şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MONDİAL 100 SFC SNAPPY X
    Sorun kontakta ama hemen kintak demeden once marş motorunun rolesinin yerini biliyorsan oraya iki tane kalin genellikle kırmizi kablo baglidir o iki kabloyu demir bir parcayla birbirine degdir eger mars motoru calisirsa sorun kontaktadır.Sunuda belirteyim benim motorumda basima geldi hersey saglam ama el marşı calismiyordu sorun marş dugmesindeymis degistirdim cozuldu bunlari dene

Motosikleti
    Mondial 150 Mr Vulture
    Alıntı ahmet.58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorun kontakta ama hemen kintak demeden once marş motorunun rolesinin yerini biliyorsan oraya iki tane kalin genellikle kırmizi kablo baglidir o iki kabloyu demir bir parcayla birbirine degdir eger mars motoru calisirsa sorun kontaktadır.Sunuda belirteyim benim motorumda basima geldi hersey saglam ama el marşı calismiyordu sorun marş dugmesindeymis degistirdim cozuldu bunlari dene
    Sağolun yarın bi denerim buradan geri dönüş yaparım.

Motosikleti
    Benelli tnt 250
    2015 model benimde vardı 15bim km kullandım anlattığın aynı şeyler bendede oldu kendim uğraştım bulamadm biséy servise götürdüm onlarda bi sorun arıza bulamadı akü değiştirdik hic bi sorun kalmadı

Motosikleti
    Mondial 150 Mr Vulture
    Marş rolesinin eksi ve artı uçlarını köprüledim motosiklet marş aldı birde ölü bir şekilde değil yani baya güçlü ateşliyor sesine bakılırsa akü baya sağlam ölü değilmiş zaten bir iki parça birşey sipariş vermiştim kontak setide var içlerinde gelsin değiştirip öyle deniyeceğim birde bakalım inşallah düzelir.

Motosikleti
    MONDİAL 100 SFC SNAPPY X
    Keşke mars düğmesinide deneseydiniz ama en azindan pahali parcalardan kurtarmissiniz

Motosikleti
    Mondial 150 Mr Vulture
    Evet öyle oldu düğmeyi denemek aklıma gelmedi malzemelerim gelsin kargodan hafta sonu bi ankara yapıp gelicem motorumla değil tabi geldikten sonra herşeyiyle bakarım bakalım motosikletimi dediğim gibi ilk sahibinden aldım motor 15 bin kmde aldığım kişi benim akrabam internette motosiklet arar iken denk geldi baya baya uyguna nasip oldu motoru istanbul'dan sıfır almış şuan ise karabük'e benimde yaşadığım olan şehre geri dönmüş çocuk bekliyorlarmış motora bir yıldır filan soğumuş o yüzden bırakmak istiyormuş nadiren kullanmış bir yıl içerisinde lazım oldukça motosiklet o yüzden kozmatik açıdan fazla bakmamış bir sinyali kırık (arka sağ sinyal)havalandırmanın üzerindeki krenaj kapağı çatlak ve kontağı sıkıntılı idi birde en önemlisi elden ateşlemede sorun vardı başka hiçbir sorunu yok allah'a şükür kontak takımım elime ulaşınca herşeyiyle dener buradan da hem sizle hemde aynı sorunları yaşayabilecek veya yaşayanlara yardımım dokunur bu arada "ahmet.58" çok çok teşekkür ederim biliyorsunuz bu tur motosikletler ne tamircilerde nede trafikte hoş karşılanmıyor çin malı filan vs nedenlerden ucuz filan diye birde benim elim bu işlere baya yatkındır o yüzden çoğu sorununu kendim yapmak ve düzeltmek istiyorum başkasının eli deyip birer birer vidası eksileceğine kendim ellerim ve becerimle yaparak bir şeyler öğrenmem benim açımdan daha iyidir (iyice motor iç aksamları değil tabikide yanlış anlaşılmasın) çünkü sonuçta bu araç bir taşıt ve yolda kullanıyorsunuz her zaman yanınızda bir tamirci ile gezemiyorsunuz malesef

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı TheDarkPower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet öyle oldu düğmeyi denemek aklıma gelmedi malzemelerim gelsin kargodan hafta sonu bi ankara yapıp gelicem motorumla değil tabi geldikten sonra herşeyiyle bakarım bakalım motosikletimi dediğim gibi ilk sahibinden aldım motor 15 bin kmde aldığım kişi benim akrabam internette motosiklet arar iken denk geldi baya baya uyguna nasip oldu motoru istanbul'dan sıfır almış şuan ise karabük'e benimde yaşadığım olan şehre geri dönmüş çocuk bekliyorlarmış motora bir yıldır filan soğumuş o yüzden bırakmak istiyormuş nadiren kullanmış bir yıl içerisinde lazım oldukça motosiklet o yüzden kozmatik açıdan fazla bakmamış bir sinyali kırık (arka sağ sinyal)havalandırmanın üzerindeki krenaj kapağı çatlak ve kontağı sıkıntılı idi birde en önemlisi elden ateşlemede sorun vardı başka hiçbir sorunu yok allah'a şükür kontak takımım elime ulaşınca herşeyiyle dener buradan da hem sizle hemde aynı sorunları yaşayabilecek veya yaşayanlara yardımım dokunur bu arada "ahmet.58" çok çok teşekkür ederim biliyorsunuz bu tur motosikletler ne tamircilerde nede trafikte hoş karşılanmıyor çin malı filan vs nedenlerden ucuz filan diye birde benim elim bu işlere baya yatkındır o yüzden çoğu sorununu kendim yapmak ve düzeltmek istiyorum başkasının eli deyip birer birer vidası eksileceğine kendim ellerim ve becerimle yaparak bir şeyler öğrenmem benim açımdan daha iyidir (iyice motor iç aksamları değil tabikide yanlış anlaşılmasın) çünkü sonuçta bu araç bir taşıt ve yolda kullanıyorsunuz her zaman yanınızda bir tamirci ile gezemiyorsunuz malesef
    Hocam hayırlı olsun da, noktalama işareti koysaydınız yazınıza keşke. Ne okuduğumuzu falan anlardık. İlk cümleye bir başladım, o ne? Cümle yok
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

Motosikleti
    Mondial 150 Mr Vulture
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam hayırlı olsun da, noktalama işareti koysaydınız yazınıza keşke. Ne okuduğumuzu falan anlardık. İlk cümleye bir başladım, o ne? Cümle yok
    Valla bir hışımla yazdım usta kusura bakmayın.

Motosikleti
    MONDİAL 100 SFC SNAPPY X
    Bizzat bende mondial(şu cin mallarindan 😉)kullaniyorum. Hicbir zaman tamir icin tamirciye goturmedim motoru 12 binde aldim ben aldigimda 3 kisinin elinden gecmis ve kazaliymis allahtan grenajlar falan saglamdi motorun segman silindir piston baski balatasi felan hep kendim degistirdim.Malum ustalar surekli tamirden cok kazik pesinde ☺

Bende de mr var aldımda şanzumanı arzalıydı rulman dağtmış açmışken şanzumanıda yeniledim şimdi başkımdan kötü bi olay geçti pistona vida girmiş jikleden piston ve üst kapak değişicek :(

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)