Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motordan gelen ses.. lütfen yardım!!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamlar.. mondial 125 zn motorumu yakın zamanda marş motoru arızası nedeni ile servise götürdüm ve garantiden değiştirdiler.. şu anda marşta sorun yok ama yeni bişi ortaya çıktı. Motora hafif gaz verince marşın bulundugu boolgeden hafıf şırıltı gelıyor bıraz daha devir artınca kesiliyor.. aynı şekılde devir düşerken de hafıf şırıltı gelıyor ıyıce rölantiye oturunca yıne kesiliyor.. Marş degısır deısmez sesı farkettım ve ustaya sordum marş rublesinden gelıyo onemlı deıl dedı.. yanlız ben bunu cok kafama takıyorum... sorunun kesın cozumu hakkında yardımcı olabılırsenız cok sevınıcem...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

yokmu yardım edebilecek?

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Usta demiş ya işte bence marş rublesini değiştirt ses gidebilir.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Acaba marşı adam gibi taktılarmı???Benim eski kavramada o sesi yapıyordu arkasında sekman var o gevşemiş rolentide şarıldıyordu
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

kardeş debriyajdan geliyor. büyük ihtimalde balatadansır. ustaya göster, ses tarifiyle bişey denemez ama büyük ihtimal varyatörden geliyordur ses..

Motosikleti
    Honda Beat
    Alıntı Svenx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar.. mondial 125 zn motorumu yakın zamanda marş motoru arızası nedeni ile servise götürdüm ve garantiden değiştirdiler.. şu anda marşta sorun yok ama yeni bişi ortaya çıktı. Motora hafif gaz verince marşın bulundugu boolgeden hafıf şırıltı gelıyor bıraz daha devir artınca kesiliyor.. aynı şekılde devir düşerken de hafıf şırıltı gelıyor ıyıce rölantiye oturunca yıne kesiliyor.. Marş degısır deısmez sesı farkettım ve ustaya sordum marş rublesinden gelıyo onemlı deıl dedı.. yanlız ben bunu cok kafama takıyorum... sorunun kesın cozumu hakkında yardımcı olabılırsenız cok sevınıcem...
    Aynı problemi bende yasadım "marş dinamosu" bozukken motoru calıstırmak için zorladıysan yeni bir yağ koydur. değiştirt komple yagı ;)

Motosikleti
    klr 600
    şimdi ses geliyor derken şu ihtimal var marşın kavraması bozuktur motor dönerken marş motorunu döndürüyordur marş motoru dönüyormu

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Alıntı moto-x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi ses geliyor derken şu ihtimal var marşın kavraması bozuktur motor dönerken marş motorunu döndürüyordur marş motoru dönüyormu
    Volant dişlisindede boşluk olabilir onun yüzdende sarıltı yapa bilir
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Sorun gerçekten de marş rublesinden ise "birşey olmaz" diyen ustanın alnını karışlarım..

O marş rublesi arızalanınca motoru stop edip tekrar çalıştırmak istediğinde şakk diye yolda kalıverirsin..

Motosikleti
    klr 600
    Alıntı mach1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Volant dişlisindede boşluk olabilir onun yüzdende sarıltı yapa bilir
    volantın vidamı gevşek olabilir diyon abi

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:20 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:18 ----------

bide marşın kavramasında yaylar falan var o yaylar düştümü dediğin gibi ses yapıyor arabir marş motorunu motor döndürmeye başlıyor

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4
    Alıntı Svenx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yokmu yardım edebilecek?
    Değerli kardeşim,
    Burada yazılanları anlayıp uygulayacak mekanik aletlerin varmı?Nasıl bir yardımla buraya yazarak senin arızanı giderebiliriz?Sebebi ve sonucu belli.Senin marş rubleni değiştiren kişi işini doğru yapmayıp başından savmış.Tekrar kendisine gidip düzeltmesini istemen sorununu çözecek.Büyük bir ihtimal hatasını kabul etmez.Garantide olduğuna göre başka bir servise bunlardan hiç bahsetmeden yeni olmuş gibi git.Derlerseki bu kurcalanmış,o zaman zabıt tutmalarını iste.Diğer elemanı bu zabıtla firmaya şikayet et.

coolsoul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xl650 Transalp
    babam activa kullanıyo yakın zamanda oda aynı problemden şikayetciydi ustaya gösterdık kavrama dedı. değişti orjinaliyle ses gitti.

Varyatör bilyaları.. Herkese teşekkurler..

coolsoul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xl650 Transalp
    ee hadi ozaman geçmiş olsun. bende böyleyim ufacık farklı bı ses cıksa hemen üstüne odaklarınım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler