Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Jant teli temizlemek icin ne yapilabilir?

Motovento
    REKLAM ALANI
    jonturq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cosa 200
    Oncelikler selamlar ,

Elimde Skyteam 200 Sm var ve ozellikle jant ayar vidalari ile bazi tellerde paslanma soz konusu , asiri bir paslanmadan soz etmiyorum fakat wd 40 ve su zimparasi ile biraz calisma yaptim lakin tam olarak istedigim sonucu aldigimi soyleyemem.

Jant telleri ve muhtelif yerlerdeki paslanmayi temizlemek sonrasinda pasa karsi koruma saglamak icin onerilerinize ihtiyacim var

Simdiden tesekkurler ,

Not : Konu daha once acilmis ve sonuclanmis ise ilgili link i paylasmanizi isterim.

Ben bulamadim.

Saygilarimla.
    First Day Of My Life

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Paslanmışsa değiştirmek daha mantıklı, temizlik maddesi ile uğraşmaktansa paslananın yerine yeni takın daha iyi.

Motosikleti
    Cosa 200
    Bence mantikli olan gunaha girmemek , yani telde paslanma oldu diye yenisini almak mantik goturur bir sey degil , zaten yenisini almak istesem bu basligi acarmiyim

Evet arkadaslar , bos ver yenisini al gitsinin disinda teknik bilgiler lutfen
    First Day Of My Life

Alıntı jonturq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence mantikli olan gunaha girmemek , yani telde paslanma oldu diye yenisini almak mantik goturur bir sey degil , zaten yenisini almak istesem bu basligi acarmiyim

Evet arkadaslar , bos ver yenisini al gitsinin disinda teknik bilgiler lutfen
    Değer bişeyse boyamalısın, krom işi pahalı, mat boya ile

Motosikleti
    Cosa 200
    yok yok motorhocasi yazmissin ama nasil hocasin yahu saka bi yana benim yukarida belirttigim sorun icin uretilmis urunler ve uygulama araclari oldugunu biliyorum yani boyamakda cozum degil benim amacim pratikde denenmis pas sokucu araclar yani daha once bu sekilde yada buna benzer sorunla karsilasmis kisilerin aldiklari onlemler benim merak ettigim bu yoksa boyamak , yeni tel almak is degil
    First Day Of My Life

Alıntı jonturq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok yok motorhocasi yazmissin ama nasil hocasin yahu saka bi yana benim yukarida belirttigim sorun icin uretilmis urunler ve uygulama araclari oldugunu biliyorum yani boyamakda cozum degil benim amacim pratikde denenmis pas sokucu araclar yani daha once bu sekilde yada buna benzer sorunla karsilasmis kisilerin aldiklari onlemler benim merak ettigim bu yoksa boyamak , yeni tel almak is degil
    Pas çözücü maddeyle jantın büyük bir kısmını hatta biraz çizip tamamını parlatabilirsin ama jant teli olmuyor maalesef

Motosikleti
    Cosa 200
    Takdin aldircaksin bana yeni jant

Tamam aldik diyelim islandigi zaman sadece kurulamak yeterli olurmu yani pasi onlemek icin ne yapmak gerekir , yeni jant alirsam wd 40 i surekli kullanirim zaten gercekten mukemmel bir arac ama su an ki mevcut soruna cozum olmadi ayri

Konu jantlari nerden alayim fiyati ne kadar'dir a dogru gidiyor yahu
    First Day Of My Life

Tel esediği için üzerindeki kaplamayı döker dışarıdan müdahale etmen yanlızca ömrünü korur ,cila ile korursun ancak,pas çözücü daha çok aşındırır kaplamayı üzerine cila uygulamalısın...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4

Pas temizleme

Pas olduğu yerde yüzey deformasyonuna sebeb olduysa ne kadar temizlesenizde burası hangi yüzey olursa olsun lekeli kalır.
    Temizlediğiniz yere Loctite'ın "Rust Killer" adlı ürününü sürerseniz orası bir daha paslanmaz.Kahverenginden meneviş rengine döner.İlaç ince bir tabaka yapıyor.Gerekirse boyanabiliyor ama nikelaj veya kromaj yapılamaz.
    http://www.motobakkal.com/pinfo.asp?pid=277 dan bulabilirsiniz.

Motosikleti
    Cosa 200
    Teller uzerinde deformasyon yok denecek kadar az sadece ince bir pas tabakasi mevcut fotograf makinam yanimda olsa idi tam olarak sizle paylasicakdim , ama tavsiye ettiginiz urunu kullanmak istiyorum sanirim siparis edicem , eger faydasini gorursem sonuclari sizlerle paylasirim.

Alternatif bir yontem yok sanirim ?
    First Day Of My Life

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Eğer jant telleri paslanmışsa gerçekten de değiştirmek iyi olacaktır..
    Ama paslanma minimal boyuttaysa gerek yok elbette..Haricindeki pas sökme vb. işlemlerin tamamı metali aşındırıcı rol oynar..

Bu nedenle, söz konusu jant teli olduğu için yenisiyle değişim önereceğim malesef..

Korumak içinde çok basit bir yöntem keşfettim (ustası önerdi daha doğrusu)
    motosikletteki tüm metal aksamları bildiğiniz pasta ile silerek, sonrasında parlatmak..

Hem pırıl pırıl oluyor hem de ileride pasa neden olacak tüm kir ve yağlardan arınıyor..

Sanırım minik pas lekelerini de çıkartacaktır..

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Konuyu hortlatıyorum yeni konu açmanın luzumu yok, tel jantın çember kısmı felaket pas yapmaya başladı, tellerde sorun yok ama çember gidiyor inceden, bana "ŞU ÜRÜNÜ/YÖNTEMİ KULLAN İŞİN HALLOLDU" diyecek babayiğit varmı ?
    Pas önlemek değil, mevcut pası sökmem temizlemem gerek.

Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyu hortlatıyorum yeni konu açmanın luzumu yok, tel jantın çember kısmı felaket pas yapmaya başladı, tellerde sorun yok ama çember gidiyor inceden, bana "ŞU ÜRÜNÜ/YÖNTEMİ KULLAN İŞİN HALLOLDU" diyecek babayiğit varmı ?
    Pas önlemek değil, mevcut pası sökmem temizlemem gerek.
    Reis bugün yaptım Kavil isimli bi madde toz halinde satılıyor gres yağıyla karıştırıp sürüyosun pas çıkıncaya kadar sonra ıslak bi bezle sil yada direk yıka pas direk gidiyor ama aşırı fazla değildi benimki o kadarını yaparmı.bilmiyorum

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı Sfc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Reis bugün yaptım Kavil isimli bi madde toz halinde satılıyor gres yağıyla karıştırıp sürüyosun pas çıkıncaya kadar sonra ıslak bi bezle sil yada direk yıka pas direk gidiyor ama aşırı fazla değildi benimki o kadarını yaparmı.bilmiyorum
    Nerden temin edebilirim bu kavili ?
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

bunu kekolara sormak lazım onların jantlar hep parlak

Silah vb parlatmak için bir toz var hocam, adını hatırlayamadım ama Google amcaya bir sor bakalım.. Ben de jant vb yerleri onunla temizlemiştim..

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Paslı jant teli nasıl temizlenir diye bakıyordum, güçlü bir pas sökücü buldum, epey işe yaradı hatta video çektim YouTube'a yükledim.

https://youtu.be/53nH7tZTwns

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Beyaz sirke + bulaşık süngeri. Deneyin çok şaşırcaksınız.
    joshua bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı joshua adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Paslı jant teli nasıl temizlenir diye bakıyordum, güçlü bir pas sökücü buldum, epey işe yaradı hatta video çektim YouTube'a yükledim.

https://youtu.be/53nH7tZTwns
    Kısa süre sonra tekrar paslanıyor ama. Bu sefer habire pas çözücü sürmek gerekiyor. Malzeme amele olunca yapacak çok bir şey yok, daha doğrusu astarı yüzünden pahalı.
    joshua bunu beğendi.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kısa süre sonra tekrar paslanıyor ama. Bu sefer habire pas çözücü sürmek gerekiyor. Malzeme amele olunca yapacak çok bir şey yok, daha doğrusu astarı yüzünden pahalı.
    tamamını temziledikten sonra pas sökmek için kullandığım winkel markasının yine korozyona karşı koruma özelliği olan ve tekrar pası engelleyen koruyucu bir spreyi var, onu uygulayacağım.
    hasmet bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler