Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Motoru arabayla çekmek çok mu tehlikeli

Motovento
    REKLAM ALANI
    nukrozamrud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke
    Merhaba arkadaşlar
    Şuan kuzu gibi yatmakta olan muhteşem motorumu arabaylan tamirciye çekmek gibi aklıllara zarar bi projemiz var.Bahsettiğim mesafe bornovadan küçükyalı,Yani yaklaşık 12 km vardır heralde.
    Sizce bu mantıklı bişey mi??? İpi, motoru virajlarda savurmasın die uzun mu yoksa kısa mı tutmak lazım. Polis görse bişey dermi??? Ha bide ipi motorun neresine bağlıyalım (2 parça gitmeyelim motorcuya).
    Daha önceden böle bişi yapan vardır heralde.Önerilerinizi bekliyorum.

Yada motoru motorla mı çekelim...
    Şimdiden okuyan herkese çok teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bence at kamyonetin arkasına ole git..
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞIR

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Saydığın ve aklına gelmeyen muhtemel tüm riskleri bertaraf etmek için motoru kamyonet veya bir minibüsle taşımayı tercih edebilirsin.

crazyrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    jawa white style 350 ve kuba kb100-6 cub
    arkadasım madem boyle bı delılık geldı aklına en azından motorla cek arabayla cekmek cok tehlıkelı oldugu kadar zor oluyor sahsen daha once denedım ama yınede bı kamyonetle gotur derım
    http://www.facebook.com/home.php#!/profile.php?id=1184706190
    kocaeli başiskele

Motosikleti
    HONDA CBR 600F
    unkapanı yokuşunda benzinim bitince bu çekme işini bende göze aldım.. bi kaç taksiciye anlattım durumu, (mal sahibi öldürür beni) dedi gittiler.. sağolsun iyi niyetli bi vatandaşla kan ter içinde kemerin oraya kadar ittik motoru. (kemerin hemen sağında sheel var, bilginiz olsun)

Allah'tan arabayla çektirmemişim. daha sonra bi kaç ihtimal geldi gözümün önüne.. bencede sakat iş.. kamyonetle götür..

Motosikleti
    klr 600
    motorla motoru çekmeni öneririm çünkü araba dengesisz gider ama seni çeken motor olorsa mecburren dengeli gider çünki olacak dengesizlikten kendi de etkilenir

Motosikleti
    Ktm Duke
    Çılgınım,
    O kamyoneti bi bulsaydım varya,
    O zman buraya kesin arabayla deilde, kamyonla motor çekmek tehlike li mi die konu açardım.
    Ya şaka bi yana ben hiç böle bi duruma düşmedim ilk kaza yaptığımda bile (ki o zman direğe girmiştim) sadece ön granaj dağalmıştı yerdeki parçaları 2 kipa poşetine koyup düldüllen ewe gitmiştim.Motor çalışıyodu yani.
    Şimdi boncuk gibi kaldım çalışmıo nalet motor...Kamyon nerden bulcakm yaa???

deli_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    velespit(Bianchi-Apache 941d)
    Valla bende asagi yukari 8 km kadar cektirmisdim anneme tomofili ile...scooterim varkene...Ariza yapmisdi ipi aracin arkadaki ceki kancasina bagladik dger kisminida motosikletin on masasinin merkezine..yani gobek kismina masanin birlestigi yere.Araci kullanan arkadasin cok yavas bi kalkis yapmasi sart yoksa kendini yerde bulursun demedi deme...Ve hiziniz 30km/h i asmasin...
    Ben Felegin Tekerine Comak Sokariiiiim
    Kirli Dunyadaki Kirlenmemis Duygular Adina...
    Listen To Your Heart/Roxette/19.10.1988

Motosikleti
    HONDA CBR 600F
    Alıntı nukrozamrud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kamyon nerden bulcakm yaa???
    git eski bir caminin önüne.. cami cemaatinin takıldığı kahveyi bul. hemen yanında bir adet DODGE AS 250 kırmızı kamyonet görüceksin.. göremezsen kahveye sor.. önünde ve arkasında (evden eve, işten işe, cepten eve, fasa fiso yazar zaten...

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Motoru ille de çekmek gerekecekse, çekici kesinlikle bir motosiklet olmasın, sen arkadaşlara bakma Her iki motor için de tehlikeli olacaktır. Öndeki de riske girecektir.

Araba ile çekerken, halattaki ani gevşeme ve gerilme durumu senin için tehlikeli olur. Bu nedenle araç deli_mavi'nin dediği gibi maksimum 30 km gibi bir hızla seyrederse en tehlikesiz şekilde çekilme işlemini atlatmış olursun sanırım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    racer 200
    kardes motorla cekersen daha güvenli olur....
    ben dun racerı arabayla 10 km kadar cektik...arkadasa telefon ettim...ben brodway ile gelecek sanıyodum babasının bmw 520 ile geldi...allah sonumu hayır etsin dedim...
    illede araba ile cekecez dersen iyi bi sürücü isen pek sorun olmaz...
    dikkat edeceğıniz seyler ise...50 yi gecmeyin...vırajda olabildiği kadar yavas olun...hele hele alt gecit veya üst gecit köprülerde dahada yavas olun...ve en önemlisi ipi senin motorun sasesine bağlayın...sakın ha masaya bağlamayın...aranızdaki mesafede 1,5 - 2m yeterli...ben zaten motoru cok deli kullanırım ve fazlasıyla cekme cekilme konusundada tecrübem var...iyi soför değilsen helede araba ile cekeceksen tavsiye etmem...

Motosikleti
    monero qm250 ve ramzey 125cc
    kendi motorumu kendi arabamla çektim motorda arkadaş vardı.fakat kayış bollaşıp birden gerilince dengeyi kuramadığından yere düştü motorla beraber....motor düşerken arkadaş zıpladı birdenbire motordan kendini öle kurtardı zaten fazla hızlı değildik ama motor büyük altında kalsa allah korusun ya sakat kalırdı ya başka bişey olabilirdi...yani işin özü motosikleti arabayla çekmek bayaca sakat
    hav ar yuuuuuu 34 VS 5537

Motosikleti
    Ktm Duke
    offf walla gerildim yaaa
    2 senedir falan motor sürüyom yani kendime güvenim var.Ama arabayı sürcek arkadaşım biraz dallama.Sırf gıcıklık olsun die bile virajda el frenini çekebilir.
    Ama yapıcam abi kafaya kodum yavaş yavaş ipi ve ortamı çok germeden.
    Çok sorun olmaz işallah
    Olmadı tek teker hawada bagaja koyacam

Motosikleti
    keeway sl150 , hyosung gt250r
    bnm zincirim kopmustu ve 5 km kadar abim arabayla cekmisti.. kendiside motorcu ve inanilmaz dikkatli ve yavas surdu arabayi ama yinede cok ama cok sakat bir durum.. o an o kadar dusunmemistim ama indikten sonra dusundukce kotu oldum.. aklima basima gelebilecek ihtimaller geldikce kanim cekildi resmen.. dussen ve arabadaki gormese suruklenebilirsin, kalkislarda cok yavas kalkmasina ragmen ip gerilip bir anda cekiyor motoru ve denge kayboluyor. her gaza basisinda kalkis kadar olmasada bu oluyor. ve giderken olmasi daha sakat cunku on tekerlegin kayabilir ip tam dik bir aciyla cekmezse. ipin gerginligini hep sabit tutman lazim ki bu cok kolay olmayabiliyor.. 12 km de cok az sayilmaz boyle tehlikeli bir is icin.. bencede bir kamyonet sahibiyle anlas..

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    geçen ay sabah 5te yolda kalmıştım, babamı çağırdım, arabayla çektik ama tehlikeli
    1) ip (yada halat) esner, sabit hızla gitsen bile ip bollaştıktan sonra motor yavaşladığı için ip gerildiği an motor birden ileri fırlıyor (aralıksız böyle devam ediyor). tek çaresi frene azcık basılı götürmek ipin gergin olması için. hele yokuş aşağı ise frene daha sert basmak gerek. yokuş yukarı fazla sorun olmuyor (bir süre sonra balatalardan yanık kokusu geliyor)
    2) hızınız 20yi geçmesin
    3) ipin arabaya ve sana göre dik durmasına dikkat et, açılı olursa motor sağa sola fırlayabilir aniden
    şimdilik aklıma gelenler bunlar. ama mümkünse bir kamyonet tabiki
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

alkadras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Hiç denemedim ama aklıma hiç yatmıyor. Motoru kullanırken hızı da kontrol altında tutarak dengede kalıyoruz gibi düşünüyorum. ama burda hızlanma bizim kontrolümüzde değil

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Evet tehlikesi var .En sağlıklısıTanıdığın birini yardıma çağırıp bir kamyonet bulup götürmendir.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Motosikleti
    klr 600
    motorun sorunu ne onu çalıştırmayı denesek

SmirnouF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tekirdağ - Çerkezköy & Kırklareli - Pınarhisar
    Motosikleti
    ne bulursam gezerim xD
    kesinlike tehlikeli , bir defasında darjeling'in scooter'ını stablize yolda otomobil ile çekmek zorunda kaldık ,tehlike anında halat ayrılsın diye halatı gidona 2 defa dolayıp ucunu parmağılma tutturdum ama böyle oluncada ağırlık ters tarafa gelmeye başladı ve mecburen ayağımı yerde sürümek zorunda kaldım . Sonuç : 3km sonunda motosiklet eve geldi ama ben sürtünmeden dolayı ayakkabıdan alev almak üzereydim
    Bir Afrika Atasözü; Sular yükselince, balıklar karıncaları yer.Sular çekilince de karıncalar balıkları yer .Kimse bugünkü üstünlügüne ve gücüne güvenmemelidir. Çünkü kimin kimi yiyecegine “suyun akışı" karar verir. - Drift Religion

barannet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco CK 125
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçen ay sabah 5te yolda kalmıştım, babamı çağırdım, arabayla çektik ama tehlikeli
    1) ip (yada halat) esner, sabit hızla gitsen bile ip bollaştıktan sonra motor yavaşladığı için ip gerildiği an motor birden ileri fırlıyor (aralıksız böyle devam ediyor). tek çaresi frene azcık basılı götürmek ipin gergin olması için. hele yokuş aşağı ise frene daha sert basmak gerek. yokuş yukarı fazla sorun olmuyor (bir süre sonra balatalardan yanık kokusu geliyor)
    2) hızınız 20yi geçmesin
    3) ipin arabaya ve sana göre dik durmasına dikkat et, açılı olursa motor sağa sola fırlayabilir aniden
    şimdilik aklıma gelenler bunlar. ama mümkünse bir kamyonet tabiki
    Ek olarak araba yavaşlayınca ipte oluşan boşluk tehlikeli olabiliyor.Şöyleki o boşluk gidonun olmuyacak bir yerine takılıp dönmesini engelliyor ve gidonu çeviremeyip düşüyorsun.

(tecrübeyle sabittir,bizzat düştüm tabi sürücünün gözü sürekli bende olduğu için ve 20km hızla gittiğimiz için çok şükür bana birşey olmadı fakat bana bir sağ ön sinyale patladı. Yani kamyonet daha ucuza gelebiliyor. )

Tedbirde kusur koyup takdire bahane bulma!

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler