Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Motoru arabayla çekmek çok mu tehlikeli

Motovento
    REKLAM ALANI
    SmirnouF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tekirdağ - Çerkezköy & Kırklareli - Pınarhisar
    Motosikleti
    ne bulursam gezerim xD
    Bir Afrika Atasözü; Sular yükselince, balıklar karıncaları yer.Sular çekilince de karıncalar balıkları yer .Kimse bugünkü üstünlügüne ve gücüne güvenmemelidir. Çünkü kimin kimi yiyecegine “suyun akışı" karar verir. - Drift Religion

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı SmirnouF adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yandan bağlarsa düşer tabi:D
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

ilhan007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 '08
    sakın ha deneme,biz denedik,hem motorsiklete zararı var hemde kullananın düşme ihtimali...
    arkadaşlarin dediği gibi at kamyonetin arkasına ,başın ağrımasın

Selam,
    Motosikleti çektirmek tehlikeli ve yasaktır en kolayı bir Motosikletçi arkadaşın arkadan sağ ayağı ile dikkatlice senin motorun arka tarafından iteklemesidir artçının ayak basma yerinden mesela trafik yoğun değilse 12 Kilometre sorun olmaz sağ şeritten ikaz ışıklarını yakarak yavaş yavaş gidebilirsiniz.

Ben arkadaşımın motosikletini 20 kilometre öyle iteklemiştim 1 defa sigara molası yapmıştık

necatik35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xrv 750 Africa Twin,Mondial cub
    arabayla çekmek kesinlikle yanlış.İlla çekecem diyorsan kendi sikletinde bir motosikletle çek.
    Motorcu için varmak değil,yolda olmak önemlidir Bizim buraların en meşhur motoru PANCAR dır
    Ne Motorcular Gördüm Üstünde Elbise Yok,Ne Elbiseler Gördüm İçinde Motorcu Yok.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı nukrozamrud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar
    Şuan kuzu gibi yatmakta olan muhteşem motorumu arabaylan tamirciye çekmek gibi aklıllara zarar bi projemiz var.Bahsettiğim mesafe bornovadan küçükyalı,Yani yaklaşık 12 km vardır heralde.
    Sizce bu mantıklı bişey mi??? İpi, motoru virajlarda savurmasın die uzun mu yoksa kısa mı tutmak lazım. Polis görse bişey dermi??? Ha bide ipi motorun neresine bağlıyalım (2 parça gitmeyelim motorcuya).
    Daha önceden böle bişi yapan vardır heralde.Önerilerinizi bekliyorum.

Yada motoru motorla mı çekelim...
    Şimdiden okuyan herkese çok teşekkürler.
    kardeş.aynı şeyi ben de yaşadım.motoru arabayla 30 km çektim.sana tavsiyem motorun hiçbir yerine halatını direk bağlama.allah korusun öndeki bir an dalıp çekerken tehlike anında duramasa düşersin hatta motoru da sürükletirsin.ben halatın ucunu sağ veya sol değiştirerek gidona bir tur çevirdim ve avucumla tuttum. herhangi bir tehlike anında elini gevşettiğin anda araba halatı alıp gidiyor ama sen düşmüyor hatta sendelemiyorsun bile.gerçi kolların biraz yorulacak ama en tehlikesizi bence bu.bizzat yaşadım çünkü.motorcuya vardığımızda ip....nenin birinin stop düğmesini kapattığını ve motorun o yüzden çalışmadığını anladığımızda açtım ağzımı yumdum gözümü.çünkü o düğmeyi hayatta kullanmam.kontaktan stop ederim.ama o gün kendimi çoook salak hissetmiştim.http://www.motosiklet.net/forum/imag...n_rolleyes.gif

by_001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki er5 cbr 929
    Alıntı nukrozamrud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    offf walla gerildim yaaa
    2 senedir falan motor sürüyom yani kendime güvenim var.Ama arabayı sürcek arkadaşım biraz dallama.Sırf gıcıklık olsun die bile virajda el frenini çekebilir.
    Ama yapıcam abi kafaya kodum yavaş yavaş ipi ve ortamı çok germeden.
    Çok sorun olmaz işallah
    Olmadı tek teker hawada bagaja koyacam
    ooooo süpppperrrr her köşe başında el freni çekerseee

çabucak ordasın şaka bi yana da

ilk 2 3 km de çok zorlanırsın..ip sürekli gergin kalmalı

araç vites geçişlerinde debriyaj yaptıgı zaman, sen sende hafifden fren

yaparak mesafeni korumalısın umarım anlata bilmişimdir
    kawasaki er5 yamaha xjr 1300

Motosikleti
    Asya Motor 150T
    motoru yürüterek götür=) sakın öyle bişey yapma ben yürüterek götürdüm yorucu olmuyo ama arkadasların dedigi gibi kamyonete koy en iyisi öyle olur ama sakın iple falan cekme

Yeşildereden çankayaya kadar ara ile çektim ertesi günü oradan da kahramanlara tamirciye kadar motorla çektim çeken ve arkada motoru kullanan dikkatli olunca pek bi sorun olmuyo fakat dönüşlerde-kalkışlarda ve seyir halinde çok dikkatli olunmalı özellikle dönüşler....

mogli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer1000 - F650 GS
    Ben denedim crsoss motoru çekmeyi...

Ne mi oldu?

Çeken aracın önündeki araç ani fren yapınca çeken yavaşladı. Sonra ip gevşeyince ilk hareketle beraber asfaltı gördüm...

Bence deneme. İttir daha az tehlikeli. 20 km kadar ittirmişliğim var motoru. Dayanabiliyor insan merat etme. Üstelik 30 cm karda dağ yolunda ittirmiştim.
    Motosiklet bir ULAŞIM aracı değil bir İSYAN aracıdır!
    Her şeyin Aslı Güzeldir!
    Ömürüm boyunca hatırlanacaksın aYe...

ben düşmemeyi başardım ama dediğim gibi arabayı kullanan çok dikkatli ve temkinli olmalı....

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı Akileos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence at kamyonetin arkasına ole git..
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

anılyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi Falcon 125 (2006) Hyosung MS3 250 (2010)
    rx115 le hsun 150 lik scooterı çekmiştik ve ben scooterdaydım rx in ne kadar hırçın olduğunu bir çoğumuz bilir vede çoğu zaman sakin değildi ama çok aşırı bi tehlike atlatmamıştık ama araba ile çok sakat özellikle virajda heleki arkadaşım dallama diyosun çok aşırı sakat başka bi motor bul onunla çekin araba çok tehlikeli aslında çekmenin her türlüsü tehlikeli bi en iyisi araca yükleyip götürmek en mantıklısı çünkü motoru dengede tutan motorudur ve motor çalışmıyor onun için çok tehlikeli bence deneme
    Bianchi Falcon 125 41 N 3103
    Hyosung MS3 250 35 AP 4831
    Yeni bir gün, yeni bir savaş . . .

McWarnaly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia AF1+FZR 1000+YZFR6
    arkadasim once sana DELIMISIN diye sormak istiyorum.tabiki cok tehlikeli,beni bi kere arabayla cekmislerdi (mecburiyetten) bi kerede ben bi arkadasimi arabayla cekmistim ancak iki cok terlemstim biraz hizlandiin zaman yol bos ise problem yok tabi ama isiklarda falan durduun zaman seni ceken araba biraz hizli kalkis yaparsa ne olucak bi dusun.bence ittirmek bile daha mantikli derim...

Motosikleti
    Hyosung Gt250 Comet
    Bende bornovadayım merkezde nakliye kamyonları var sanırım 20 liraya falan götürebilirler ama illa tamirci için o kadar yol gitmene gerek yok bornova içinde tanıdıklarım var istersen

nukrozamrud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke
    Alıntı eRy_1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende bornovadayım merkezde nakliye kamyonları var sanırım 20 liraya falan götürebilirler ama illa tamirci için o kadar yol gitmene gerek yok bornova içinde tanıdıklarım var istersen
    Motor hala forumda duruyo yağmur çamur derken yemedi....
    Bikaç yer sölemişlerdi ama iş yüzünden hiç vaktim olmuyo..
    Yardımcı olursan harbiden çok sevinirim

Motosikleti
    Hyosung Gt250 Comet
    Evet baya önce forumda görmüştüm eRy-1925@hotmail.com eklersen konuşabiliriz

killing_machine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Yzf R1 05
    Motosikletle çek yolda trafik lambası çoksa işin zor.
    Benim Motoru 45-50 km tiger'la çekmiştik durmak için yavaşladığında sıkıntı yaşıyorsun.İp tekere dolaşıyor.
    Tarihe bakmadan yazdım
    MoToCroSS RuLeZZ

Motosikleti
    Honda CBF 150/ Honda Titan 125
    Alıntı Akileos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence at kamyonetin arkasına ole git..
    Aynen en mantıklısı kamyonetle götürmek..

Ben bikere motorumu arabayla çektim..Tabi gitceğin yere kadar sağlam gitmek motorun ve arabanın üstündeki sürücüye bağlı..
    Polis konusuna gelince şehir merkezinden uzakta biryerde çektiğim için polisle felan işim olmadı ama işlek bir yolda polis görürse eminim bi kusur bulacaktır..
    [B]Bir tutkudur içimizdeki özlemi yollara vuran..[/B]:bestmt:

mgu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Kesinlikle kamyonetle falan götür.
    Küçükken daha bisiklete binereken arkadaşım arızadan dolayı motorla benim bisikleti çekmeye yeltendik ama nafile hala kolumda izi var sakın haaaa

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler