Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

motor kitleme sorunu sebebi bulundu

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    racer 200
    hah tamam hatırladım o ilacı...mavi renklisini görmüstüm...küçük bi tüpte baya pahalıydı sanırım...
    sıvı conta sürüp taksam vidaları...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    Geçen sene böyle bir durumu bende yaşadım. Kanuni tiger de. Yalnız benim elektrik devresinden gelen akımın zayıf olması sonucu statörü kontrol ettiğimizde marş dişlisinden kopan bir parça statörü zedelemişti. Yeni statör takarak sorunu çozmüştük Bedeli 110 TL. idi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    racer 200
    Alıntı osmanba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen sene böyle bir durumu bende yaşadım. Kanuni tiger de. Yalnız benim elektrik devresinden gelen akımın zayıf olması sonucu statörü kontrol ettiğimizde marş dişlisinden kopan bir parça statörü zedelemişti. Yeni statör takarak sorunu çozmüştük Bedeli 110 TL. idi.
    bende statör takarak sorunu çözecem...zaten statödu mıknatıstan ayırdigimda her sey normale döndu...motor rahat dönuyor,,,el marsı ayak marsı sorunsuz basıyor...
    benim statörde 55 ytl...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4
    Alıntı racer2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hah tamam hatırladım o ilacı...mavi renklisini görmüstüm...küçük bi tüpte baya pahalıydı sanırım...
    sıvı conta sürüp taksam vidaları...
    Sıvı contanın yapışma özelliği fazla değil.Isıya dayanan silikon var,öbür ilaç pahalıysa bunu kullan.

Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    teşekkürler "_OLD_" "racer2000" her ikinize de.

benim henüz motorum yok o yüzden daha açık yazmanızı istedim bu kadar üzerine düşmemin sebebi de kanuni istiyor olmam.

teşekkürler tekrar ve geçmiş olsun.

benim motorun statorunu sökemiyorum.dışındaki tasın ortasında 17 numara civata var onu açmaya çalışıyorum tasla birlikte dönüyor.tası bir türlü sabit tutamadım.tekrar yardımcı olursanız sevinirim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    racer 200
    Alıntı _OLD_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıvı contanın yapışma özelliği fazla değil.Isıya dayanan silikon var,öbür ilaç pahalıysa bunu kullan.
    ablamın tonla ojesi var bi kac tanesine el koycam artık...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:47 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:43 ----------

Alıntı Nexagon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler "_OLD_" "racer2000" her ikinize de.

benim henüz motorum yok o yüzden daha açık yazmanızı istedim bu kadar üzerine düşmemin sebebi de kanuni istiyor olmam.

teşekkürler tekrar ve geçmiş olsun.
    eyvallah sagolasin kardes...bana çogu arkadasim alma çuruk çarık dedi...ben onları dinlemeyıp kendi el becerıme güvendiğim icin aynen suandada olduğu gibi buna güvenerek aldım...öyle kisiler varki civata sikmadan acizler...ben motoru komple parcaladım geri topladım...böle olacağini bilyordum....tahminimdende erken oldu ama sans iste ..bu hafta bi sayısal oynayım barı belki ondada sans güler..3 tutturursam sansım yaver gitti demektır

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:49 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:47 ----------

Alıntı EVERRESTA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim motorun statorunu sökemiyorum.dışındaki tasın ortasında 17 numara civata var onu açmaya çalışıyorum tasla birlikte dönüyor.tası bir türlü sabit tutamadım.tekrar yardımcı olursanız sevinirim.
    kankicim hafta sonu bi ara gelip bakayım adres gönder...cumarteside öğlen 2:30 dan sonra ara gelip bakayım...sökme motoru artık bırak...3-4 gun sabret zaten havalar berbat...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:50 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:49 ----------

bide arka frene basarak dene bakalim o zaman tas dönmez...ama istersen elleme hafta sonu bakalım...

]

[/COLOR]bide arka frene basarak dene bakalim o zaman tas dönmez...ama istersen elleme hafta sonu bakalım...[/QUOTE]

bak o aklıma gelmedi deniyeceğim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    racer 200
    Alıntı EVERRESTA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ]

[/COLOR]bide arka frene basarak dene bakalim o zaman tas dönmez...ama istersen elleme hafta sonu bakalım...
    bak o aklıma gelmedi deniyeceğim.[/QUOTE]
    kardes sen o vidayi çevirmeye uğrasinca arka tekerin döndügng görmuyor musun...zaten o vidayi söksende...dediğin tası ( mıknatıs ve statör) onları gene sökemezsin...dediğim aparat olmadan...baya uğrastırır yanı...

bak o aklıma gelmedi deniyeceğim.
    kardes sen o vidayi çevirmeye uğrasinca arka tekerin döndügng görmuyor musun...zaten o vidayi söksende...dediğin tası ( mıknatıs ve statör) onları gene sökemezsin...dediğim aparat olmadan...baya uğrastırır yanı...[/QUOTE]

kardeş sğl tşk edrm verdiğin bilgilere.......

old abi

benimde bitane zealsun 200 gs var ateşlemiyor motorum nerdeyse statör hariç hepsini degiştirdim buji bobin felan .. sence sorun nerdedir

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4
    Alıntı carizmacenk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimde bitane zealsun 200 gs var ateşlemiyor motorum nerdeyse statör hariç hepsini degiştirdim buji bobin felan .. sence sorun nerdedir
    Ben sırasıyla ateşlemeyi sağlayan birimleri yazayım.Uzaktan hangisinin arızalı olduğunu söylemek falcılık olur.
    Buji,buji başlığı,buji kablosu,Yüksek voltaj bobini,Bobini çalıştıran CDI(Beyin),CDI çalıştıran krank sensörü,bu sensörü çalıştıran mıknatıs,elektrik üreten statör.
    Tabii elektrik devresinde aşırı akım çeken veya kısa devre yapan bir şey olmaması gerekir.Akü normal olmalı.Marş motoru dönerken aşırı akım çekerse kalan voltaj ateşlemeye yetmez.Böyle durumlarda ayak marşı ile çalışır,marşla çalışmaz.

Motosikleti
    2 teker olsun da tahtadan olsun
    seyir halindeyken arıza yaparsa,ölecez mi şimdi,Allah korusun tırstım şimdi,düşünsene 160 la giderken kitleme yaptığını,soluğu 160 km hızla öbür tarafta alırsın,senle de alay ederler buraya gelmen için acelen neydi diye????????

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4
    Alıntı by_dengesiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    seyir halindeyken arıza yaparsa,ölecez mi şimdi,Allah korusun tırstım şimdi,düşünsene 160 la giderken kitleme yaptığını,soluğu 160 km hızla öbür tarafta alırsın,senle de alay ederler buraya gelmen için acelen neydi diye????????
    Bu yazdıklarını ciddi olarak yazdıysan şunu daima hatırla:
    Seyir anında motordan değişik,tuhaf bir ses duyarsan hemen debriyajı sık.

Motosikleti
    2 teker olsun da tahtadan olsun
    Alıntı _OLD_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yazdıklarını ciddi olarak yazdıysan şunu daima hatırla:
    Seyir anında motordan değişik,tuhaf bir ses duyarsan hemen debriyajı sık.
    abii ciddi yazdım tabi fani dünya da yaşıyoruz neyle nerde karşılaşacağımız belli mi olur mantığıyla sordum,tavsiyen için teşekkür ederim debriyaj aklımda,ama problem burda 100 km yi geçtikten sonra hiçbir ses duyamıyorum maalesef

mertka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R'dı
    geçmiş olsun usta

newceri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    valla su motosiklet konusunda bi yüzüm gülmedi...bu 5. motorum...4.parka cekildi alamadım öylece gitti...allahtan bu sefer cok masraf cıkmadi...
    Geçmiş olsun. En kısa zamanda bu sorununada bir çözüm bulman dileğiyle.
    2008 Ybr125 Buji : NGK CR6HSA Motor yağı : motul 5000 15w50 Rolanti:1.300dvr Filtre temiz ve kuru - zincir ve kablolar yağlı - Kask ve çene kemeri takılı

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler