Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Aerox şişti bi dahada çalışmadı...

Motovento
    REKLAM ALANI
    nukrozamrud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke
    Merhaba arkadaşlar
    2002 model aerox sahibiyim motor şuan 37000 kmde we 5000 km önce piston segmanlar ve silindir orjinaliyle değiştirldi.O günden beri hiç yolda kalmadı.Taki geçen güne kdr karşıyakadan bornovaya giderken aniden motor durdu.(90kmyle faln gidiodum o an)Ben şiştiğini düşündüm ve kenara çektim.10 dk bekledikten sonra marşa bastım...Çalışmadı.Bi on dakka daha bekledim,marşa bastım...Yine çalışmadı.Ve hala çalışmıyor.ilk olasılıkları bende değerlendirdim tabi
    1)Motorda benzin var
    2)Motorcu bi arkadaşım bujiden olabiilceğini söyledi gittim bw s bujisi aldım taktım ama yine olmadı
    3)Yağı tam
    4)Aküde sorun yok
    Sizce sorun ne olabilir yada bornovada bildiğiniz iyi bi usta var mı
    araç olmadığı için ksk deki motorcu serkana götüremiyorum ancak yine iktircem
    Vakit ayırıp okuyan arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Sigortaya baktın mı
    [COLOR="Blue"]Varmak Değil Yolda Olmak[/COLOR]:cat:

Motosikleti
    Ktm Duke
    yok hayır.
    ııııııııı aslında sigortası nerde bilmiyorum.
    Ama kullanma kılavuzunda wardır heralde,ordan bi bulmaya çalışıyım.

kardeş geçmiş olsun yaw. Geçen gün bostanlı sahilde görmüştüm senin motoru galiba. İnşallah en yakın zamanda sorunun çözülür..

deli_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    velespit(Bianchi-Apache 941d)
    Sana uzucu haberim olacak eger o anda hatirliyorsan motorunda ani kasilma bogulma ve birden bi rahatlama olup stop etti ise...Yeni piston segman takimi...
    Ben Felegin Tekerine Comak Sokariiiiim
    Kirli Dunyadaki Kirlenmemis Duygular Adina...
    Listen To Your Heart/Roxette/19.10.1988

musti81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Seyhan 125
    Ciyııık tak diye bir ses çıkarır oldumu böyle birşey..

Motosikleti
    Ktm Duke
    olay şöyle oldu...
    Bilen bilir ankara asfaltını orda sağ şeritten gidiyoz tırlar kamyonlar falan,bi anda sanki bişi tak etti sonra buuğğğvv.şöle hafif bi gaz werdimn yemedi durdu motor.
    daha önce bi arkadaşımın bw s si ile çeşmeye gitmiştim yazın onlan otobanda kalmıştım motoru şişirdiğim için bende öle bişi sandım ondan çektim kenara bekledim.
    gerçi kafamda kask olduğu için bide rüzgardan pek net hatırlamıyom.Şuanda marşa basınca araba gibi basmıyo.
    offf nalet olsun motorunda bişey yoktur işallah...

Motosikleti
    Malesef silindir gidik-yatak sarmis anlattigina gore...Kusura bakma ama oyle ...sana tavsiyem piston degisilirken segmanlari atan kisi segmani birini ters atsin onlarin ters duz olayi oluyor mercedes amblemi gibi..biri ters mercedes amblemi oteki duz..simetrik-asimetrik olayi...bu olmassa bi daha yatak sarar cunku yaglama iyi olmicak yine..Pistonu sokerlerken yanlarinda ol ve segmani incele derim ben...dorgumu atmislar...

Motosikleti
    Ktm Duke
    Yarın son olarak karbüratörüne bakcam çünkü en son kirlenmişti baya... söküp kendim bi temizlicem artık.Belki ondan da olabilirmiş.Hava almıyosa die.
    Peki bişi sorcam bu pistonla üstündeki segmanlar gittiyse ben açıp baksam anlar mıyım yatak sardığını falan böle ne biliyim bi kararma falan mı oluyo????(kusra bakmayın çok fazla teknik bilgim yok)

Motosikleti
    Alıntı nukrozamrud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yarın son olarak karbüratörüne bakcam çünkü en son kirlenmişti baya... söküp kendim bi temizlicem artık.Belki ondan da olabilirmiş.Hava almıyosa die.
    Peki bişi sorcam bu pistonla üstündeki segmanlar gittiyse ben açıp baksam anlar mıyım yatak sardığını falan böle ne biliyim bi kararma falan mı oluyo????(kusra bakmayın çok fazla teknik bilgim yok)
    Yatak sardi ise gomlek yani motor blogu tornalanacak ve yeni piston takiacak ki buyuk ihtimal piston yatak sardi ise senin tornan olmayacagina gore senin yapabilecegin bi olay degil...acip bakman bisey ifade etmezki..acabilecek techizatin varsa buda bi kazanim belki ama dedigim gibi eger yatak sardi ise ki anlattigin sey o durumu anlatmakda(insallah degildir)dedigim seyi yapacaklar...piston degisecek gomlek(motor blogu)tornada duzeltilecek yada yeni motor blogu...iyi geceler...ben uyumaya gidiyorum musadenizle...

Motosikleti
    Ktm Duke
    Okuyan yada cewap yazan herkese çok teşekkürler...
    Sizden son bi isteğim olcak.Motorum şuan işyerimde yani forum bornovada duruyor en yakın bildiğiniz bi motorcu var mı yada iyi bi usta.Eğer tanıdığınız iyi bi usta varsa komyonet kiralayarak oraya götürcem artık.
    Yoksa ittire ittire cami avlusuna bırakcam motoru belki hoca anlıyodur

teknikhoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    İyiakşamlar. Öncelikle geçmiş olsun. Motorunuz stop ettikten sonra gerek ayak gerekse el marjı ile normal bir şekilde çalıştırmayı denediniz ve motorunuz çalışmadı mı? yoksa her iki durumda da motor hiç hareket etmiyor mu? Yatak sarsa yada sıkışsa, marş işleminde çok fazla zorlanmanız gerekir.

Basitçe bujiyi söküp, elinizle buji yuvasını kapatarak, marşa basmak suretiyle vakum olup olmadığını en azıondan basitçe görebilirsiniz. Sanırım sorun başka yerde gibi...
    Jawa 350 TS...Asya 125 T

Motosikleti
    Ktm Duke
    Evet 2 şekilde de denedim.Normalde nasıl marş basıyosa öle basıyo sadece motor çalışmıyo.Bugün bi motorcu arkadaşımla daha baktık, motorun sağlam olduğunu marşa basınca debriyajın döndüğünü falan söyledi.
    ama yarın o vakum olayınıda denicem çok teşekkürler.

teknikhoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    Evet 2 şekilde de denedim.Normalde nasıl marş basıyosa öle basıyo sadece motor çalışmıyo.Bugün bi motorcu arkadaşımla daha baktık, motorun sağlam olduğunu marşa basınca debriyajın döndüğünü falan söyledi.
    ama yarın o vakum olayınıda denicem çok teşekkürler.
    Sorununuz arkadaşların da belirttiği gibi ya segman kırıldı, yada tesadüfi elektrik arızası var. Öncelikle vakum testini yapın. Eğer hissedilir bir vakumla karşılaşmazsanız, motoru söktürmeniz gerekebilir.
    Jawa 350 TS...Asya 125 T

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Yolda giderken stop ettiyse 2 ihtimal var.... Ya piston sekman kitledi ya da elektrik arızası..... Şu an motor dönüp çalışmadığına göre elektrik arızası var....
    Elektrik te şundan olabilir ya konjektör yanmıştır ya da buji....Bobin yandığı zaman anlamak zor...Çünkü belli belirsiz olsada ateşler sağlam görüntüsü verir.... Aslında yanıktır ve bujiyi patlatmaz.... En iyisi yenisini takıp denemek....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    Ktm Duke
    Motorumu cumartesi tamirciye bıraktım. Yanımda baya uğraştı çalıştırmak için
    Elektrik aksamında bişi olmadığını söyledi.
    Karbüratörüde gözümün önünde çıkardı temizledi ama yine çalışmadı.
    Son çare motoru açcaz dedi.Bıraktım motoru orda.
    Nyse bgn gittim silindirin ve pistonun gittiğini söyledi.Yenisini takmış Yağlamaylan ilgili bi sorun olabileceği için bişiler bişiler daha deiştircekmiş...
    Sonuç:İşçilik dahil 170 lira.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:04 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:12 ----------

Değişenler:
    1-silindir piston segman komple sıfır
    2-keçe takımı
    3-conta takımı
    4-klepe
    Motoru yrn akşam alıcam kısmetse... Eğer güzel olursa burdan herkese Bornova merkezdeki Sinan ustayı tavsiye edicem...

CBR700F - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Marauder
    normal fiyat gibi geldi bana geçmiş olsun. bende ateşlemedendir diyecektim ama sorun çözülmüş anlaşılan
    Bu krallığın tacı kask , tahtıda motordur.
    "htmetin"

Motosikleti
    Ktm Duke
    Alıntı CBR700F adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    normal fiyat gibi geldi bana geçmiş olsun. bende ateşlemedendir diyecektim ama sorun çözülmüş anlaşılan
    Saolasın yinede...
    Bide bnm motor daha önceden bayaa bi rektifiye olduğu için son hızı (120km) yüksekmiş. 125 cc olcakmış nerdeyse
    Ama artık normal ölçülerine geldiği için silinidr. 120 zor görünüyo...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler