Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Konyalı arkadaşlardan yardım bekliyorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    teknikhoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    Arkadaşlar merhabalar
    Bilgiğiniz gibi kısa süre önce 1992 model jawa 350 twinsport satın aldım. Dün itibari ile de TUVTÜRK muayenesini geçtim (sadece far ayarsızlığı ile hafif kusurlu olarak). Ancak fren müşirim sağlıklı çalışmıyor. Muayene sürecinde sorun çıkarmadı ama bugün yine problem oldu. Yenisi Adana'da bulunmuyoe. Sağlıklı bir çıkma da bulamadım. Konyada bu motorların yan sanayi parçalarının rahatlıkla bulunabildiğini söylediler. Fren lambalarının (ön ve arka frene bağlı) çalışmasını sağlayan müşiri bulmam konusunda yardımcı olursanız sevinirim.
    Jawa 350 TS...Asya 125 T

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    Arkadaşlar lütfen bilgisi olan varsa paylaşsın
    Jawa 350 TS...Asya 125 T

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bazı çin mallarının uyması gerekiyor..
    Ucunda yay olan müşürlerdendi sanırım..
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

by_001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki er5 cbr 929
    km de 50 krş yaktıgı için o motorlara konyada şuan binen fazla kişi yok

parçacılarda parçaları varmı bilemiyorum..
    kawasaki er5 yamaha xjr 1300

Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    Alıntı ExTReMa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazı çin mallarının uyması gerekiyor..
    Ucunda yay olan müşürlerdendi sanırım..
    Teşekkür ederim ilgin için. Ancak bahsettiğin gibi bir müşir değil. Bu müşir ne yazıkki hem ön hemde arka frene hükmeden bir sistem. Tel kumandalı olup zamanında fabrika çalışanlarını epey uğraştırmıştır. Dolayısıyla bu müşirin aynısını bulmam yada bir şekilde onarmam gerekiyor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:28 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:27 ----------

Alıntı by_001 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    km de 50 krş yaktıgı için o motorlara konyada şuan binen fazla kişi yok

parçacılarda parçaları varmı bilemiyorum..
    Hocam yapma lütfen. Bende starex TCİ 100HP otomatik panelvan (piyasada kime sorarsan "bittik kardeşim" dedirtecek bir araç) var....o kadar yakmıyor.
    Jawa 350 TS...Asya 125 T

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    racer 200
    Alıntı teknikhoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim ilgin için. Ancak bahsettiğin gibi bir müşir değil. Bu müşir ne yazıkki hem ön hemde arka frene hükmeden bir sistem. Tel kumandalı olup zamanında fabrika çalışanlarını epey uğraştırmıştır. Dolayısıyla bu müşirin aynısını bulmam yada bir şekilde onarmam gerekiyor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:28 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:27 ----------

Hocam yapma lütfen. Bende starex TCİ 100HP otomatik panelvan (piyasada kime sorarsan "bittik kardeşim" dedirtecek bir araç) var....o kadar yakmıyor.
    70-80 km hızla sehir içinde 114 bin lira yakıyor..ve karburatörde 100 luk benzin memesi...yanlis hatırlamıyorsam 90 lık hava memesi vardı...ben ön freninkini takmıyordum sadece arka isimi göruyordu...ön fren lambasıda yansın derseniz 350 styl jawaların ön fren müsürleri ayrı...fırsat bulursanız adana zaten jawalrın memleketi gibi birininkine bi bakın kafanıza yatarsa arka fren müsürü ayrı ön fren müsürü ayrı kullanın...ank ya getırme fırsatınız olsa halledebilirdimde...aksam eve giderken müsüre bi bakayım parcacıda var mi...benimkide devamlı arızalanırdi...icerde temassızlık olurdu zamanla 2-3 haftada bir parcalar tamir eder tekrar kullanırdım...allah kaza bela vermesin...güle güle kullanın....

Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    Alıntı racer2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    70-80 km hızla sehir içinde 114 bin lira yakıyor..ve karburatörde 100 luk benzin memesi...yanlis hatırlamıyorsam 90 lık hava memesi vardı...ben ön freninkini takmıyordum sadece arka isimi göruyordu...ön fren lambasıda yansın derseniz 350 styl jawaların ön fren müsürleri ayrı...fırsat bulursanız adana zaten jawalrın memleketi gibi birininkine bi bakın kafanıza yatarsa arka fren müsürü ayrı ön fren müsürü ayrı kullanın...ank ya getırme fırsatınız olsa halledebilirdimde...aksam eve giderken müsüre bi bakayım parcacıda var mi...benimkide devamlı arızalanırdi...icerde temassızlık olurdu zamanla 2-3 haftada bir parcalar tamir eder tekrar kullanırdım...allah kaza bela vermesin...güle güle kullanın....
    İlgin için teşekkür ederim. Benim denemelerimde 100km mesafe için 70-80km hızı geçmezsem 3.6-4 arası bir değer gözüküyor. Benim için çok iyi bir değer. Zaten kullandığım scooter de 3litre tüketiyor. Benzin memesi orjinal (değerini hatırlamıyorum ama karbüratörü söken bir usta söyledi)

Şu anda bende onarımını yaptım ama sizinki gibi sıkıntı çıkartacak bana. Konyada bulunabildiğini duymuştum. Ama son çare basit bir devre yapıp sorunu çözeceğim.

Motorumdan çok memnunum inanın. Çok güçlü ve seri bir motor. Birkaç eksiği var. Onları da halledersem orjinal olarak saklamak istiyorum. 1992 model bir motorun sadece far ayarı eksikliği ile muayeneden tek seferden geçmesi, sanırım her motora nasip olmuyor.
    Jawa 350 TS...Asya 125 T

Motosikleti
    Yakında Dylan
    Kardeş bu num. bi görüş bunlar motorcu 05362315214 konya'da bide sahibinden.com da ilanları var bak istersen #16610143

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    racer 200
    Alıntı teknikhoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlgin için teşekkür ederim. Benim denemelerimde 100km mesafe için 70-80km hızı geçmezsem 3.6-4 arası bir değer gözüküyor. Benim için çok iyi bir değer. Zaten kullandığım scooter de 3litre tüketiyor. Benzin memesi orjinal (değerini hatırlamıyorum ama karbüratörü söken bir usta söyledi)

Şu anda bende onarımını yaptım ama sizinki gibi sıkıntı çıkartacak bana. Konyada bulunabildiğini duymuştum. Ama son çare basit bir devre yapıp sorunu çözeceğim.

Motorumdan çok memnunum inanın. Çok güçlü ve seri bir motor. Birkaç eksiği var. Onları da halledersem orjinal olarak saklamak istiyorum. 1992 model bir motorun sadece far ayarı eksikliği ile muayeneden tek seferden geçmesi, sanırım her motora nasip olmuyor.
    350 jawanın ne mal olduğunu benden iyi tek bi kisi bilir oda adanalı bi abim....
    2 . ye ben
    abi özelden msn gönderirseniz orda daha detaylı konüsabilirz...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler