Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Jawa 350 TS aldım...Yardımınıza ihtiyacım var.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    jawa 350 ts
    arkadaşlar,başlığı ve konuyu hortlatıyorum biraz değil baya bi geç olmuş ama konu açıp sıkışıklık yaratmayayım dedimdi şimdi sizlere sorularım olacak.

öncelikle bende jawa 350 ts var,ve bu sıcakta ben uzun yol yapmak istiyorum.Motor aksamı yürüyeni herşeyi oldukça düzgün,yağ oranı ve yağ kalitesi mükemmele yakın bir şekilde ayarlıyorum (şırınga ile litre başına 20 cl/castrol 2t yağ).Bu motorla en çok 45 km yol yaptım.Şişecek diye ödüm patlıyor :D var mıdır aranızda bu sıcaklarda uzun yol yapmış olan arkadaşlar?(jawa 350 ts ile) ha birde şunu dile getireyim.Motoru yormam ben.En çok 4000 devirde kullanırım.Vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkürler.(tamircim hiçbirşey olmaz bas git istediğin yere dedi ama korkuyu yenemedim sizlerede danışayım dedim )

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Alıntı swarm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar,başlığı ve konuyu hortlatıyorum biraz değil baya bi geç olmuş ama konu açıp sıkışıklık yaratmayayım dedimdi şimdi sizlere sorularım olacak.

öncelikle bende jawa 350 ts var,ve bu sıcakta ben uzun yol yapmak istiyorum.Motor aksamı yürüyeni herşeyi oldukça düzgün,yağ oranı ve yağ kalitesi mükemmele yakın bir şekilde ayarlıyorum (şırınga ile litre başına 20 cl/castrol 2t yağ).Bu motorla en çok 45 km yol yaptım.Şişecek diye ödüm patlıyor :D var mıdır aranızda bu sıcaklarda uzun yol yapmış olan arkadaşlar?(jawa 350 ts ile) ha birde şunu dile getireyim.Motoru yormam ben.En çok 4000 devirde kullanırım.Vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkürler.(tamircim hiçbirşey olmaz bas git istediğin yere dedi ama korkuyu yenemedim sizlerede danışayım dedim )
    o sıcaklarda bir abimiz gürcistan-iran-ermenistan-azerbaycan-türkmenistan gezisi yapmıştı.
    için rahat olsun yani..
    hatta forumda aratırsan bulabilirsin "Abbasın yolculuğu" diye

---------- Post added at 13:23 ---------- Previous post was at 13:20 ----------

Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Toz kondurulacak bir motor da değil hani şimdi bu aklımda hep var bu aletten konyada da bol miktarda mevcut ileride bende aynısından alıp kendim revize etmeyi düşünüyorum hep aklımın bi köşesinde var bu motor ve sizinki örnek teşkil edecek nitelikte bir motor iyi günlerde kullanmanız dileğiyle..
    vay bee 2 sene önce alıcam demişim revize edicem demişim
    Aldım ve şuan revize ediyorum 1 senedir demekki herşey istemekle başlıyor..
    ANGARAJ

mehmetmumtaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    vay bee 2 sene önce alıcam demişim revize edicem demişim
    Aldım ve şuan revize ediyorum 1 senedir demekki herşey istemekle başlıyor..
    bende muğla civarında arıyorum 250 klasik bulabilirsem , revize etmek istiyorum yada bobber olabilir
    İnna lillahi ve inna ileyhi raciun

FatihC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 MH 150 Drift
    350 style da var benim çok kötü durumda müsait bir zamanda toplayacağım, jawanın 650cc endurosu var onu almayı düşünüyorum ama parça konusu korkuttu beni.

KAYA28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    QM250
    valla bende sır hobi olsun diye jawa mz tarzında bir uğraş almayı düşünüyorum ( ama bahçe ve garaj şart)

mstfkrfk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 600 SA & zongshen zs 200
    hayırlı olsun geçen sene bizde aldık aynı renk aynı model noter satışını aldık eve getirdik bir 5 ay yattı motor sonra çaldılar.yani anahtarı üzerinde filan bırakma
    karmaşık dediğin sistemde platin sanırım.platinden anlayan pek ustada bulamazsın şimdiden kolay gelsin..

Motosikleti
    Alıntı mstfkrfk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun geçen sene bizde aldık aynı renk aynı model noter satışını aldık eve getirdik bir 5 ay yattı motor sonra çaldılar.yani anahtarı üzerinde filan bırakma
    karmaşık dediğin sistemde platin sanırım.platinden anlayan pek ustada bulamazsın şimdiden kolay gelsin..
    anahtara gerek yok ki tükenmez kalmelen bilem çalışıyor PAL anahtar olunca yapacak pekde bişi yok..
    ANGARAJ

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    jawa hangi ülkenin ürettiği motordu.

Motosikleti
    Cekoslovakya diye biliyorum abi ben.

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    anahtara gerek yok ki tükenmez kalmelen bilem çalışıyor PAL anahtar olunca yapacak pekde bişi yok..
    senin türkçe hocan kim kardeşim yaw....
    öyle kalem malem aramaya gerek yok...
    sağdan soldan bi çöp bulup sokturuverince tamamdır

Motosikleti
    Alıntı ferhatkars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin türkçe hocan kim kardeşim yaw....
    öyle kalem malem aramaya gerek yok...
    sağdan soldan bi çöp bulup sokturuverince tamamdır
    pis kıbrıslı yinemi geldin sen??
    ANGARAJ

Motosikleti
    jawa 350 ts
    Arkadaslar..bırde soyle bı sorunum ve sorum var..motosıklet bu gun calıstırdıgımda (jawa 350) tek pıston calısmaya basladı..1 km lık yola gıtmem gerekıyordu sagolsun tek pıston gıttım..acaba bujı mı yagladı?cıkartıp baktım bujıyı ama sanırım baska bı sıkıntı olabılır dıye dusundum..sız ne dıyorsunuz buna?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:58 ----------

arkadaşlar sorunumu sanırım çözdüm..bujideymiş sorun :D yahu daha buji alalı 200 km yol oldu olmadı..bu ne biçim iştir zırt pırt buji mi alacağız buna?yoksa farklı bir sorun mu var?yağ oranımda 40:1 oranında..yağımda kaliteli..anlamadım valla..bujilerde ngk hani dandik bişi de değil..acaba jawalarda bu normal mi diye sormadan edemiyorummm????

Motosikleti
    pis kıbrıslı yinemi geldin sen??
    gelerim tabi...
    yazın ankaraya izine geldiğimde ben de jawa alacağım...red style

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:29 ----------

Alıntı swarm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar..bırde soyle bı sorunum ve sorum var..motosıklet bu gun calıstırdıgımda (jawa 350) tek pıston calısmaya basladı..1 km lık yola gıtmem gerekıyordu sagolsun tek pıston gıttım..acaba bujı mı yagladı?cıkartıp baktım bujıyı ama sanırım baska bı sıkıntı olabılır dıye dusundum..sız ne dıyorsunuz buna?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:58 ----------

arkadaşlar sorunumu sanırım çözdüm..bujideymiş sorun :D yahu daha buji alalı 200 km yol oldu olmadı..bu ne biçim iştir zırt pırt buji mi alacağız buna?yoksa farklı bir sorun mu var?yağ oranımda 40:1 oranında..yağımda kaliteli..anlamadım valla..bujilerde ngk hani dandik bişi de değil..acaba jawalarda bu normal mi diye sormadan edemiyorummm????
    kardeş boşuna ngk ya para verme...
    denso yada bosch marka buji al...
    benzine biraz daha az yağ kat...platin ayarlarına baktır...

Motosikleti
    jawa 350 ts
    arkadaşlar..ilginiz için öncelikle teşekkür etmek istiyorum..daha sonrada sizlere güvenerek uzun yola çıkmaya karar verdim..bursadan balıkesire(bana göre çok uzun bi yol)gittim..toplamda gidiş geliş 350 km gibi birşey..tam tutmadım hesabını..giderken kemalpaşada 1 saat mola vermek zorunda kaldım..sebebide şuydu..sanırım motor ısındı..ve bir süre sonra normal çalışırken motor şıkır şıkır diye subap sesleri gibi birşeyler gelio..motormcum onlar normal demişti ki önnceki 67 modeldede bu sesler vardı..bana normal gelio açıkçası tabi emin değilim..neyse bi 85 km yol gittikten sonra o sesler kesildi yerini tısssss diye sesler almaya başladı..yılan gibi tıslıyodu valla motor :D korktum ahanda şişiyor dedim..ama çekişten düşmemişti..bastıkça uzuyordu..ne olur ne olmaz dedim çektim kenarı..ortalama hızım 90 km/h olarak belirledim..sizce şişme belirtisimiydi bunlar?birde motor uzun yol yaptıktan sonra hemen stop edilir mi?yani biraz zor çalıştırdım jikle çekmek zorunda kaldım çalıştırırken..ha bide aklıma gelmişken karbüratör iğnem 72/72..onu 100/90 yapmak istiyorumm..ön dişliyide 19 veya 21 diye değiştirmek istedim..hız vs için değil..yarış yapmıyorum sonuçta ama uzun yolda inanın 90 km yetmiyor..böyle ortalama 130 km gibi bi hız olsa gayet iyi olacak..şu an motorumun maksimum hızı 125 km/h..100/90 yapsam iğneyi 21 dişli takınca çekişten düşecek diye tedirgin oluyorum..çok uzun yazdım kusura bakmayın..yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

Motosikleti
    ön 21 fazla olur...
    19 yeterlidir....
    bir kere şunu bir açıklığa kavuşturalım....
    motor şişerse merak etmeyin tamir edilecek hiç bir sıkıntı olmaz...sadece 5-10 dakika mola verip motorun soğumasını beklersiniz kontak açmadan 5-10 defa boşta marşa basarsınız olur biter...
    o motorun da şişeceği tek yer...kalabalık trafikde 1. vitesde dur kalk yaparak ancak şişer...yada çok dik rampa oılur devamlı 1. vitesde giderseniz belki şişer...
    uzun yolda kesinlikle şişmez...90 km ile giderken daha çok rüzgar alır ve bir yandan soğur...
    o sesin sebebide sekmanlardandır...yağ iyi karışmamıştır...benzin depoya dolarken bir yandan da yagı katmaya başlayın ikisi karışarak depoya düşsün....bilmem anlatabildim mi....önce benzini alayım sonra yagını ekleyim demeyin...
    benzin memesini 100 yaparsanız rampalar da vs daha iyi çekiş yapar...
    son hıza gelecek olursak...bence o kadar hızlı gitmeyin...100 km yeterlidir...
    birde bunun durması var dimi...

Motosikleti
    jawa 350 ts
    evet elbette durması var..ben benzini alıp yağı sonradan katıyordum..ama aldıktan sonra çalkalıyordum motoru sağa sola yatırarak..baya bi karıştırdığımı düşünüyordum..ilginiz için teşekkür ederim

Motosikleti
    rica ederim abicim ....bir sıkıntınız olursa özelden de msj atabilirsiniz...seve seve yardımcı olurum...
    ben de bu yaz ankaraya izine geldiğimde style jawa alacağım...

cem_bloodz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jawa250, CGL2003, CGL2005, GT250, Bajaj, YBR
    350ts aldık benim arkadaşa koltuğun ve gidon kilidinin anahtarını bulamıyoruz, koltuğun altındaki anahtar göbeğini söksek ona göre anahtar yaptırabiliriz.. o anahtar göbeği nasıl sökülüyor bilen varmı?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Sorunlu bir motosiklettir.elektronik atesleme yoktur. Platin ve meksefe vardir. Akusuz calismaz. Sarj dinamosu surekli sorun yaratir. Dengesiz calisir iki silindirin ayari bir sure sonra tutmuyor. Debriyaj problem cikariyor. 94 model 1500 km de ilk sahibinden almistim 1995 yilinda . 96 yilina kadar 20 bin km kullandim biktim en sonunda. Sattim 0 km mz301 alip rahat etmistim. Akusuz calismaz bela bir motordur. Yaglama orani 40:1 dir ne eksik ne fazla koy.

Jawa stiller guzeldir. Elektronik ateslemedir. Akusuz calisir. Dengesizlik yapmaz, yakiti daha azdir. On fren disktir. Sarj problemi daha az gorulur.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler