Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Beşer balata nedir- ne değildir ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    naproksen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Transalp
    Arkadaşlar piyasada uygun fiyatlı balata olarak Beşer diye bir marka var. Bu balatayı test edenler oldu mu? eğer olduysa yorumlarını alabilirmiyim. Motosiklet belirtirlerse sevinirim, çünkü hacimlerine göre değerlendirmek gerekir diye düşünüyorum...
    Teşekkürler...
    Africa Twin
    lntoftheotherworld.blogspot.com

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Yeli malı yurdun malı herkes onu kullanmalı

Benim arka balata değiştiğinde usta Beşer taktım demişti. İlk defa duyduğum bir markaydı ve pek te önemsememiştim. Şimdi başlığı görünce balatamın Beşer olduğu aklıma geldi. 125 KT'te sanırım 4.000 km'dir kullanıyorum. Daha önceki balatada olan ötme/ciyaklama sorunları hiç olmadı. Herhangi bir şikayetim yok. Ama değindiğiniz hacim meselesi önemli olabilir, daha ağır ve yüksek cc'li motorlardaki etkisini bilemeyeceğim haliyle.

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeli malı yurdun malı herkes onu kullanmalı

Benim arka balata değiştiğinde usta Beşer taktım demişti. İlk defa duyduğum bir markaydı ve pek te önemsememiştim. Şimdi başlığı görünce balatamın Beşer olduğu aklıma geldi. 125 KT'te sanırım 4.000 km'dir kullanıyorum. Daha önceki balatada olan ötme/ciyaklama sorunları hiç olmadı. Herhangi bir şikayetim yok. Ama değindiğiniz hacim meselesi önemli olabilir, daha ağır ve yüksek cc'li motorlardaki etkisini bilemeyeceğim haliyle.
    Yerli malı herkes onu kullanmalı derler ama kazın ayağı öyle değil.

Arabama son olarak BEŞER'in ürettiği FERBE marka yerli batata taktım. Hayatımda gördüğüm kullandığım en zayıf frenlemeye sahip oldum. Arabada ABS olmamasına rağmen tekerleklerin kilitlenmeyeceği garanti. Kilitlenmeyi bırak frenler tutmuyor. En kısa zamanda adam gibi bir fren balatası takacağım.

Balata dendiği zaman bedava verseler almayacağım marka FERBE'dir ve BEŞER tarafından üretiliyor.

Motosikleti
    NX 400
    Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yerli malı herkes onu kullanmalı derler ama kazın ayağı öyle değil.

Arabama son olarak BEŞER'in ürettiği FERBE marka yerli batata taktım. Hayatımda gördüğüm kullandığım en zayıf frenlemeye sahip oldum. Arabada ABS olmamasına rağmen tekerleklerin kilitlenmeyeceği garanti. Kilitlenmeyi bırak frenler tutmuyor. En kısa zamanda adam gibi bir fren balatası takacağım.

Balata dendiği zaman bedava verseler almayacağım marka FERBE'dir ve BEŞER tarafından üretiliyor.
    Dikkate alınması lazım bu tecrübenizin. Demek her araçta farklı deneyimler olabiliyor.

naproksen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Transalp
    Bu adamlar araba için farklı kalitede motor için farklı kalitede üretim yapıyor olabilir mi? yoksa ben saçmalıyormuyum
    Bu ferbe yi beşer in ürettiğine eminmisiniz?
    Africa Twin
    lntoftheotherworld.blogspot.com

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı naproksen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu adamlar araba için farklı kalitede motor için farklı kalitede üretim yapıyor olabilir mi? yoksa ben saçmalıyormuyum
    İnternetten bakabilirsiniz. Ferbe balataları BEŞER tarafından üretiliyor. Anladığım kadarıyla Balata çok yumuşak hamurlu olduğundan yeterli frenleme yapamıyor. Aynı yumuşak hamur motosiklette sorun yaratmayabilir. Çünkü motosiklet hafif olduğundan frenleme daha kolay. Tersine kilitlenmeye neden olmayacağı için daha da iyi olabilir. Ama ben BEŞER'in ürettiği balatayı almam. Adamlar standartlara uygun balata üretememişler hatalı ölçüde ürettikleri balata yüzünden balata yerine düzgün oturmadığından takırtı yapıyor. Arabada arıza var zannedip tamirciye gittim. Öyle ortaya çıktı. Kısacası tepeden tırnağa sorun. Üstelik heryerde 28 TL ye verilen FERBE balatayı 54 TL den verip kazıklamışlardı. Soğudum bir kere.

Motosikleti
    NX 400
    Alıntı naproksen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öyle birşey olacağını sanmam ancak şu belki olabilir: balataların kalitesi motosiklet gibi hafifi araçlarda olumlu sonuç verebilirken oldukça ağır olan otomobillerde aynı sonucu vermiyor olabilir. Tamamen tahmini konuşuyorum. Ancak şu da var ki balatalar takılırken çok titiz işçilik örneği göstermeyebiliyor ustalar bazen. Ne bileyim arkadaşın balataları yağlı ellerle balataya da bulaştırılarak vs takılmış olabilir ve bu yüzden iyi tutmuyor olabilir. Belki de zaman içinde düzelebilecektir vs.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler