Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

sibop ayar değeri lazım yardım ederseniz sevinirim

Motovento
    REKLAM ALANI
    actros5457 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    texas HS150T-3
    arkadaşlar 150cc bsit çin motorum var sibop degerının emme 0.20 egzos 0.25 yap dedıler yaptım acaıp bı şıkıltı yaptı ve motor çekişten düştü. katalogunda da yazmıyor bilen varsa yardım edebilir mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    CBR700F - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Marauder
    değerleri bilmiyorum fakat o subap olmasın ???
    Bu krallığın tacı kask , tahtıda motordur.
    "htmetin"

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    sibop sübap süpap aynı şey doğrusu halabulunmuş değill...
    biraz daha sıkman gerekebilir...
    20

Motosikleti
    texas HS150T-3
    tam ayarını bilen hocalarımızı beklıyorum

Motosikleti
    texas HS150T-3
    yok mu kimse

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Malum mevsimde kışa doğru ilerlediği için 10 emme 15 egzoz yapıcaksın kardeşim. karbüratörünün hava ayarını bi güzel yapıcaksın üstüne, bide castrol ün scooter yağını koyucaksın motoru şıkır şıkır çalışıcak..
    GKN MOTORS

Motosikleti
    texas HS150T-3
    Alıntı GKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Malum mevsimde kışa doğru ilerlediği için 10 emme 15 egzoz yapıcaksın kardeşim. karbüratörünün hava ayarını bi güzel yapıcaksın üstüne, bide castrol ün scooter yağını koyucaksın motoru şıkır şıkır çalışıcak..
    servisini buldum ızmırde kardeş dedıkı 005 e 010 yap
    sen ne dıyosun senın dedıgını mı yapym yksa
    hava ayarını nasıl ayarlıcaz peki

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4

Subap ayarı

Alıntı actros5457 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 150cc bsit çin motorum var sibop degerının emme 0.20 egzos 0.25 yap dedıler yaptım acaıp bı şıkıltı yaptı ve motor çekişten düştü. katalogunda da yazmıyor bilen varsa yardım edebilir mi?
    3 tane servis manual okuduktan sonra,bir kere emme ve egsoz için aralık ayarı aynı olacak.Çünkü subap'ı basan cam'ların boyları farklı.Verilen değerler 008-012 arasıydı.Ben 010 yaptım çok iyi oldu.Her ikisinide aynı yapacaksınız.
    Kolay Gelsin.

Motosikleti
    texas HS150T-3
    hocam cam derken neyi kasteditosunuz
    yani egzos ısındıgı ıcın genlesme olusma olasılıgı katlmıyormu hesaba

Cam denilin in okunuşu kam-mili oluyor.Denilmek istene bu heralde.

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Cam dediği Türkçede egzantirik mili oluyor bu egzantirik milinin üzerinde armut dediğimz loplar var bunlarda subaba basıyor
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4

Subap ayarı

"Cam" kelimesini egsantirik mili üzerindeki yumurta şeklinde olup subap'lara bastıran kısımlar için kullandım.Her iki subap da genleşir ısındıkça,ama,egsoz subabı daha fazla.Dolayısıyla "cam"lar aynı çapta olsalardı egsoz subabının aralık ayarının daha fazla olması gerekirdi.Kitaplar da bu motor için "cam"ların farklı boyutta olduğunu belirtiyor.Dolayısıyla bir çeşit ayar kolaylığı sağlamışlar.Subap ayar değerleri daima soğuk motor için verilir.
    Bu yazdığım değer 150cc scooter'ıma tarafımdan uygulanmıştır ve halen sorunsuz çalışmaktadır.Kulaktan dolma bilgi ve varsayım değildir.

Motosikleti
    texas HS150T-3
    Alıntı _OLD_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Cam" kelimesini egsantirik mili üzerindeki yumurta şeklinde olup subap'lara bastıran kısımlar için kullandım.Her iki subap da genleşir ısındıkça,ama,egsoz subabı daha fazla.Dolayısıyla "cam"lar aynı çapta olsalardı egsoz subabının aralık ayarının daha fazla olması gerekirdi.Kitaplar da bu motor için "cam"ların farklı boyutta olduğunu belirtiyor.Dolayısıyla bir çeşit ayar kolaylığı sağlamışlar.Subap ayar değerleri daima soğuk motor için verilir.
    Bu yazdığım değer 150cc scooter'ıma tarafımdan uygulanmıştır ve halen sorunsuz çalışmaktadır.Kulaktan dolma bilgi ve varsayım değildir.
    hocam sıfır karburator aldım yıne sıcakken hemen alıo gıbı edıo ve devamında gaz vermessem almıo sıbob ayarı mı etkılıodur acaba dedıgınız gıbı 010 yapıcam ıkısını
    motoru toplarken ust kısımda kam mililinin sıboblara bastıran ayakların ıkısıde aynı boyuttaydı hocam dıkkat ettım baktım ama baska bı yerde degısıklık varsa bılemıyorum

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4

Ayar

Bir yere bakıp mı yapıyorsun,ezberemi?İngilizce okuyabiliyorsan mail adresini ver kitabı yollayayım.Bakarak daha iyi olur.Ancak yarın yollayabilirim.

enes_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha RX 135 KİNG(Fıghtıng Spırıt)
    arkadaşlar bunu adapazarındaki sofuoğlu motorda çalışan bir abimden öğrendim egzos sübabbı emiş sübabına göre az daha gevşek olacakmış ve sübablardan az ses gelicekmiş.aşırı olmamamk sarrtıyla biraz ses gelecek

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:31 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:30 PM ----------

arkadaşlar değerden bahsetmiş.0,25 gibi bu değerleri nasıl uygulayacağız sübaba.
    Kanuni Breton 125 siyah,Yamaha YBR 125 siyah (2009),Yamaha RX 135 KİNG(Yeşill)-Yamaha RX135 KİNG,(Sİyahh) Black

Motosikleti
    texas HS150T-3
    Bir yere bakıp mı yapıyorsun,ezberemi?İngilizce okuyabiliyorsan mail adresini ver kitabı yollayayım.Bakarak daha iyi olur.Ancak yarın yollayabilirim.
    hocam ilginize teşekkürler emraherkan827@hotmail.com adresim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:37 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:36 PM ----------

Alıntı enes_007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bunu adapazarındaki sofuoğlu motorda çalışan bir abimden öğrendim egzos sübabbı emiş sübabına göre az daha gevşek olacakmış ve sübablardan az ses gelicekmiş.aşırı olmamamk sarrtıyla biraz ses gelecek

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:31 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:30 PM ----------

arkadaşlar değerden bahsetmiş.0,25 gibi bu değerleri nasıl uygulayacağız sübaba.
    0 25 cok asırı bı ayar zırıltı yapıo denedım oncelerı

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4

Ayar

Alıntı enes_007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bu abinize hangi motorun subap ayarı yapılacağını belirttinizmi?İki sübap arasında ne kadarlık bir fark olacakmış?Az sesin ölçüsü nedir?Desibel metre ile kaç desibel olmalıdır.Aralık ayarını filer veya sentil çakısıyla yaptığımıza göre sesi nasıl ayarlıyacağız.Abin den bu konularıda sorarmısın,cahil kalmayalım?
    Kulaktan kulağa oyunu gibi.Aklınızın ermediği konuda ahkam kesmemenizi tavsiye ederim.

Motosikleti
    texas HS150T-3
    Bu abinize hangi motorun subap ayarı yapılacağını belirttinizmi?İki sübap arasında ne kadarlık bir fark olacakmış?Az sesin ölçüsü nedir?Desibel metre ile kaç desibel olmalıdır.Aralık ayarını filer veya sentil çakısıyla yaptığımıza göre sesi nasıl ayarlıyacağız.Abin den bu konularıda sorarmısın,cahil kalmayalım?
    Kulaktan kulağa oyunu gibi.Aklınızın ermediği konuda ahkam kesmemenizi tavsiye ederim.
    bimukavele hocam

Motosikleti
    texas HS150T-3
    hocam sıbop ayarlarını dedıgın gıbı yaptım karburatorde sıfır ama ısınınca neden calısmıo mesela b yerden hava emerse calısıo benzın mı cok gelıo hava ayarı nasıl yaparım

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4

Hava ayarı

Bu linkteki yukardan aşağı 5 nci resimde sol alt tarafta hava ayar vidasını görebilirsin.Dikkatlice saat yönüne sık,tamamen kapanır.Sonra saat yönünün aksine(sağdan sola) 4 tam tur çevir.Motor sıcakken yap.
    Bu sayfada otomatik jigleyide anlatıyor.
    Kolay gelsin.
    http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...tor-ayari.html

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler