Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

far camı nasıl açılır yardım lazım..

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı ferrari_tayfur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR
    arkadaşlar 1000rr far camı nasıl açılır daha önce açan biri yada bu konu hakkında bilgisi olan varmı.
    camın içini açmam gerekiyor sağ farın içinden tırnak kırılmış far ayarı yapılamıyor ve tıkırtı geliyor giderken.
    şuan farı söktüm ama camını nasıl çıkaracağım bilemiyorum, içten silikon tipinde bir yapıştırıcı ile yapıştırılmış, tornavida ile denedim ama olmadı çok sağlam yapıştırılmış.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    sanıyorum açılmıyordu...
    sadece arkadan ampül girişi gibi bir yuva var
    iyi bir işçilikle ( zorlayıp kırmadan ) tüm kenarını dönerek açman sonrada sızdırmaz silikon ile kapaman gerekebilir...

zaten ampül yuvasından çözsen bu soruyu sormayacağını düşündüğüm için uzatmıyorum saygılarrr....
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

http://www.sahibinden.com/a_ledli_fa...promotion_hpva

bu ilandakilerle görüşmeniz sizin için faydalı olcaktır. bi inceleyin isterseniz farınızı onlara götürdüğünüzde büyük ihtimal size yardımcı olurlar...

Motosikleti
    CBR 1000RR
    keşke ampul yuvasından yapılsaydı ama olmuyor yapışacak kısım çok içte kalıyor. ufak bi tırnak kırığı için farı değiştirmekte işime gelmiyor

Motosikleti
    CBR 1000RR
    internette biraz araştırma yaptım ve camı açmayı başardım, fön makinesi ile ısıtıp camı açtım.
    lazım olursa aklınızda olsun.

tbk_1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuru Fasulye tepkimeli, Enjeksiyon sistemi........
    İyi gözün aydın nasıl kapatmayı düşünüyorsun tekrar... su almıycak şekilde ve kalıcı sağlamlıkta nasıl yapacağını da anlatırsan çok sevinirim...
    Selamlar...
    ʞoʎ ʎǝşıq uǝpıƃ sɹǝʇ ɯıʎıʎı uǝq

Motosikleti
    CBR 1000RR
    ısıya dayanıklı silikon alacaktım gittim bauhaus e ama siyah rengini bulamadım kırmızı vardı, başka bi yerden alırım diye gittim eve sonra ısıtarak çıkardığım camın uç kısımları zaten silikonlu yada silikon olmayabilir her neyse aklıma geldi tekrar ısıtırsam cıvık bi şekilde camı oturturum dedim ve öyle yaptım cıvıkken camı oturttum ve biraz bekledikten sonra tekrar dondu çokta güzel oldu ama buğulanma yaparmı ilerde bilemiyorum.

araştırmalarıma göre camı açıp tekrar yapıştırmak için ısıya dayanıklı siyah silikon kullanılması gerekiyormuş. normal silikon zamanla yumuşayıp eriyebilir. bu bahsettiğimiz silikonların üstünde 300 dereceye kadar dayanıklı yazıyor

tbk_1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuru Fasulye tepkimeli, Enjeksiyon sistemi........
    Teşekkkürler bilgilendirmen için..
    ʞoʎ ʎǝşıq uǝpıƃ sɹǝʇ ɯıʎıʎı uǝq

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler